Kníže zvaný Dracula

• Rumunsko Vlad Țepeș (více)
všechny plakáty

Tento historický veľkofilm z roku 1979 zachytáva život skutočného grófa Draculu, ktorý sa vlastným menom volal Vlad, prezývali ho aj Tepes - nabodávač na kôl. Film sa predovšetkým sústreďuje na obdobie jeho druhej vlády (1456 - 1462), ktorú zasvetil hlavne boju proti osmanským dobyvateľom, okrem vojen proti Turkom sa Vlad postaral aj o vylepšenie hospodárskej i politickej situácie Valašska. Scénar k filmu napísal Mircea Mohor a do hlavnej úlohy obsadil režisér Doru Nastase Stefana Sileanu. (ČSFD)

Nick321

Film, který dosud nemá obdoby. Protože je to film o skutečném knížeti Vladovi III. Draculovi a o jeho osamělé, kruté a neskutečně statečné válce s Osmany. Místy mi to nepatrně připomíná českého Jana Žižku a Proti všem, je evidentní, že Vlad je pro Rumuny stejný dávný superhrdina. Aby ne, když se jako kdysi Sparťané rozhodl postavit úplně sám se svým malým královstvím tehdy nejmocnější armádě v Evropě a podařilo se mu ji aspoň na chvíli  zastavit. Možná že i částečně díky jeho odvaze dnes Evropa není poturčená. Co se filmu týče, bitvy mohly být zpracované lépe, taktéž hudba, kostýmy jsou pěkné, režisér vybral pro film vizuálně správné herce. ()