Reklama

Reklama

Příběhy vesmíru

(seriál)
  • USA Our Universe
Trailer
USA, 2022, 4 h 22 min (Minutáž: 41–46 min)

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Strhující dokumentární seriál o pozoruhodném příběhu našeho vesmíru, který vznikl před miliardami let a je pevně provázaný s existencí života na planetě Zemi. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

PachoSK 

všechny recenze uživatele

Famózny dokument, ako inak od BBC. Vraví, sa, že istá je len smrť, platenie daní a že BBC vytvorí bezchybný dokument. Vidíme tu prelínanie vzniku vesmíru, nášho sveta, zvieracími príbehmi a prekrásnymi zábermi divokej prírody. Žiadna nuda nehrozí. Pre každého fanúšika dokumentárnych seriálov je toto povinná jazda. Nahovorené Morganom Freemanom, v českom dabingu to hovorí pán čo daboval Rockyho Balbou :). K tomu všetkému pekné efekty, príjemná hudba a scénografia. Nevidím dôvod strhnúť žiadnu hviezdičku, tlieskam. ()

benji66 

všechny recenze uživatele

Tak nám zase jednou forma drtivě zvítězila nad obsahem. Ale seriál asi není koncipován pro někoho, kdo se o problematiku trošku hlouběji zajímá. Velmi skoupý na informace a ty, které přece jen zazní jsou minimálně sporné. Přesto nepochybuji, že si své nadšené diváky najde. Nicméně, já jsem očekával něco jiného, než strhující záběry na lovícího geparda. Dvě hvězdy za formu s přihlédnutím k tomu, že by snad přece jen mohl vzbudit něčí zájem se o tom, jak vlastně vesmír funguje, dozvědět něco víc. Ale to bude třeba hledat jiné kanály. A taky za pana Rímského. Bez něj by už to bylo asi čiré zoufalství. ()

Reklama

caesius 

všechny recenze uživatele

Rozmáhá se nám tu takový nešvar, a  to přírodovědné dokumenty dělané pouze na efekt. Dolby Atmos a 4K rozlišení, třebaže vytuněné neustále dunivou kýčovitou zvukovou složkou, která jaksi nenachází svůj obraz v reálném okolním světě, prostě nemůže být jediným důvodem vzniku dokumentů. Informační hodnota je zde naprosto nulová. Prostě přírodopisná "marvelovka". ()

K1K0 

všechny recenze uživatele

Neskutočný dokument ktorý je veľmi stručný a úžasne spracovaný. Páči sa mi prepojenie vesmíru s planétou zem a životom na nej. Je to ako film, dokument a seriál v jednom celku. Veľmi poučné a príjemne na sledovanie a počúvanie. Fascinujúca sila prírody a vesmíru ma nikdy neprestane nadchýnat, neskutočná energia ktorá je v každej živej bytosti a všade okolo nás. ()

see_sawandrew 

všechny recenze uživatele

Efektní prázdnota... Dokument se ambiciózně snaží pojednávat o všehomíru a volně skáče ze zoologie a mikrobiologie až k částicové fyzice a nakonec ke hvězdám, vesmíru a vůbec. Vzniklý slepenec jen klouže po povrchu a nepomůžou mu ani tupé metafory, kterými se snaží zalíbit i tomu nejjednoduššímu publiku. Infotainment ve své nejhorší možné podobě, ze kterého se člověk vlastně nedozví vůbec nic. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama