Svedená a opuštěná

• Itálie Sedotta e abbandonata (více)

Skvělá komedie ze zlaté éry italského filmu vypráví o osudech dívky Angely, dcery sicilského maloměstského podnikatele, kterou svede snoubenec její starší sestry, aby tím rozpoutal bouřlivou zápletku o vášni, rodinné cti a krevní mstě. (Terran)

Atron

Ke konci, jak sílilo tempo filmu, tak ve mě prvotní nadšení sláblo. Zkrátit o půl hodiny a mohlo to zůstat výborné, takhle mě to vlastně začalo nudit. ()

petrxx11

Zatímco se spolek intelektuálů a amatérských kritiků dohaduje, jestli byl lepší Rozvod po italsku nebo tohle, já spíš přemýšlím, jestli se ta zlatá šedesátá léta v italském a našem filmu tak moc lišila. Jo, Sicílie je prostě jiná, než česká kotlina, ale vyvalenej mladej policajt, kterej nechápe, proč je lidi nemají rádi, je stejnej jako Pucholt... i když na stroji píše možná tak o dvě písmenka za hodinu víc. Příběh je jasně jinej, ale šestnáctiletá svedená a opuštěná Agnese (Stefania Sandrelli) je prostě neodolatelná a její otec Don Vincenzo Ascalone (Saro Urzi) byl oceněn na festivalu v Cannes 1964 jako nejlepší herec. Italská, vlastně spíš sicilská komedie 1. kategorie. ()

demovka

Začátek byl velice slibný, ale potom? Příběh se dá definovat jednou větou: Když podlehnete jakémukoliv muži před svatbou, zkazíte si život, rodiny uvrhnete do neštěstí a přivedete otce do hrobu! Myslím, že od té doby to rčení bylo řádně potvrzeno. Film je místy moc tvrdý a moc ukřičený. Postavy se moc nevyvíjejí, ale jen jednají, jak jim přijde nejlepší v jejich smyslu. ()

Hrnek

Drsná komédia, kde všetci kričia a často sa vadia. Hlavne ten herec, čo hral otca bol komický. Film skvele ukazuje pokryteckú morálku v malom meste a občas je aj smutný. Málokedy sa nájde tak starý film, ktorý ešte aj dnes v ničom nenudí. Práve naopak. A o hlavnej herečke ani nehovorím. ()