Spiknutí holčičích hoven

všechny plakáty

zdepapepa

Skoro jako epizoda ze seriálu typu Seinfeld a spol. I tam se řešily zdánlivě nedůležité věci a semtam člověk narazil i na nějakou tu "bottle episode". Tady to funguje, střih se nutně nedrží jen mluvící hlavy, občas zvýrazní zoomem, co je potřeba, scénář se taky povedl, dialogy sice někdy tlačí trochu na pilu, ale vše je v mezích uvěřitelnosti (i včetně případných zaškobrtnutí v řeči). Osobně v tom vidím realističnost, kterou jsem viděl málokdy, napadá mě pouze 2 Kawaii 4 Comfort. To je ale také dáno tím, že amatérské nebo krátkometrážní tvorbě nevěnuji tolik času. ()

JamesSi

Spiknutí holčičích hoven je jeden z nejgeniálnějších českých mistrděl. Dotýká se to všech světových problémů. Nezbývá než říct: LONG LIVE KENTUSAČKY a doufat, že tvůrci jednou dokončí genitální story line z pecky švestky zvané Eastfield, satiry dotýkající se nejen východu a západu, ale i existencionálního lidství. Konec konců zemřít znamená připojit se k většině a tím končí tyhle věstby, ne? Ty vole. Zase nějaký psycho-stories. ()

husokachna odpad!

Já mám nějak jako strašně moc otázek a jsem celej rozpolcenej. Očividně (doufám) si dělají srandu a parodují sebe nebo svou generaci, nebo jinou ještě mladší generaci nebo něco. Ale ono je to špatný a jestli je to takhle špatný záměrně, tak je to geniální, ale zase to postrádá jakýkoliv smysl :-D. Ale nedokážu uvěřit, že je to takhle špatný záměrně, protože hrát tak dobře, že hraju tak strašně, to je herecká masterclass a tou asi Adina a její crew neprošli. Celkově je to totálně o hovně, což je možná taky záměr, ale tak jako u "Silver lake" i tady mi chybí klíč. Ale na rozdíl od Silver lake, tady bych ten klíč asi ani nechtěl obdržet, protože bych to nemusel ustát. Jinak samozřejmě i díky Čelistem na Waveu nejlepší hlášky ever (literally) a Adina by si je měla nechat patentovat. Odpad tomu dát nemůžu, na to ty hlášky moc žeru, takže musím dát pět holčičích hoven, bro. EDIT: potom, co jsem si všiml, že to bylo nominováno na Ceny české filmové kritiky v sekci krátký film, musím změnit hodnocení na odpad, protože mi to přijde jako výsměch všem, kteří chtějí dělat film. ()

Miroslav.Zac

Znáte takový ty snímky, který začínají jako úplná kravina, aby vám na konci předaly jakýsi děsně moudrý poselství? Tak tenhle krátkej film... to není. Od začátku do konce jen jakási šíleně trapná konverzace tří "bráchů" a jedné děsně chytré pipky. Pokud to byla od začátku zamýšlená parodie, dám pět, pokud to bylo myšleno vážně, dal bych odpad. Protože nevím, jak to bylo, dám průměr. ()

JFL

Če/lis/ština 2.0 the movie. Ale smí se vůbec říct, že to je o hovně? Nebo je to spiknutí? Těch hoven, tvůrců, nebo jen bubliny filmových kritiků? A co všechno kolem člověk potřebuje znát, aby film "docenil"? Abych parafrázoval klasičku: "Tady ta instalace od Adiny a Viktorie mě hodně baví. Že si vlastně nejsem jistá, jestli je to umělecká instalace, nebo jestli je to jenom nějaké náhodné seskupení hoven. Ale vzhledem k tomu, že támhle vidím štempl od cechu kritiků, na kterým se ale nachází kombinovaná technika bullshitu na hajzlpapíře, tak si tím teda vůbec nejsem jistá, protože to médium neodpovídá." ()