Útočná síla "Z"

• Česko Commando Z (více)

Cesta do pekla a zpět. Výbušná akce uprostřed běsnící války. Letadlo s význačným diplomatem bylo během 2. světové války sestřeleno nad územím ovládaném Japonci. Na místo je vyslán australský výsadek, aby muže zachránil. Nebezpečná mise s sebou přináší spoustu krutosti a válečného běsnění, které bude stát život nejednoho z vojáků... (oficiální text distributora)

Kozlowski8

Mel Gibson jako velitel australského výsadku, který má zachránit důležitého diplomata z letadla, sestřeleného nad územím, ovládaném Japonci v lednu 1945. Film, který mi po všech stránkách nesedl. Měl jsem z něj pocit, jako bych sledoval snímek z 50. či 60. let. Naivní dílo, které chce ukázat drsnou tvář války a drsné hochy. Já jsem ale cítil příchuť westernů 50. let, (na čemž měla velký podíl i "stylová" hudba) a viděl mimo jiné i slaďoučkou naivní romantiku, která si trochu hraje na Angeliku. Prostě hrozně staromódně pojaté dílo, které je na začátku pomalé a utahané a uprostřed nudné. Také herecky je to nemasné-neslané. Věci úplně nepomohlo ani sdělení již v samotném úvodu, jak celá akce dopadla. Nemohu jít výš než na 2*. 45%. ()

VelkyMrB

Mlaďoučký Mel si zahrál v tomhle nepopiratelně natáhlém a přenuděném veledíle. Film má skromných 84 minut a i přes to se tam vlastně nic neděje. Je to takový výškrabek z filmu Zachraňte vojína Ryana.  A to dost hnusnej výškrabek. Děj je pomalý a akční sekvence jsou málo akční a ještě míň uvěřitelné. Myslím, že né všechny vojenské operace, co se staly by měli být zfilmovány. Čest jejich památce a dál už nic. ()

effel

Na ty roky, kdy se to natáčelo, bych řekla slušný. Hezký pohled na ty mlaďounký tvářičky Sama Neilla a Mela Gibsona. Čekala jsem, že se budu nudit, a taky, že jo. Zhruba někde uprostřed, pak to zase nabralo tempo ke konci. Ale koukat na to znovu nemusím. ()