Příběhy starých hospod - Série 2 (2024) (série)

Zlínsko (S02E07)

(epizoda)
Česko, 2024, 26 min

Scénář:

Kateřina Lhotská

Josef Polášek (průvodce)

Při svých toulkách nemůže Pepa vynechat ani Zlínsko, svůj rodný kraj. Jako první navštěvuje vyhlášenou restauraci U Mokrošů v Bystřičce, kde si u hořícího krbu vyslechne nejednu zajímavou příhodu. V Rožnově pod Radhoštěm zastavuje v pivnici Harcovna, která byla postavena již v druhé polovině 18. století. Zlínský kraj láká i svou přírodou, a tak Pepa vyráží k Lesnímu penzionu Bunč, který stojí uprostřed malebné krajiny. Těžko věřit, že jeho existence byla kdysi ohrožena výstavbou dálnice. Putování pokračuje, a tak je čas navštívit Valašské Klobouky, konkrétně pak Restauraci Beseda, nacházející se v samém srdci města. A završením dnešního putování se stává Horský hotel Čarták ležící na Valašském Olympu, jak se přezdívá vrchu Soláň. (Česká televize)

Marze

Útulné historické hospody často s pěkným okolím. Jedna s kulturním sálem. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/14292423175-pribehy-starych-hospod/223544160310008/ ()

rakovnik

Více než na pivko, měl jsem po dnešním dílu chuť cestovat do ulázaných míst. Chřiby i Hostýnské vrchy jsou kouzelné samy o sobě. A když je navíc možnost osvěžit se v zapadlé hospůdce se zajímavou historií, k dokonalosti nechybí takřka nic. ()