Sláva

• Jižní Korea Deo Geulloli (více)
Jižní Korea, (2022–2023), 14 h 17 min (Minutáž: 47–72 min)

Epizody(16)

Na střední škole zažila brutální šikanu. Po dlouhých letech pak přijde s ďábelským plánem, jak přinutit pachatele, aby za svoje zločiny konečně zaplatili. (Netflix)

ondrazig

Každý díl má to svoje kouzlo, napětí atd. Není to uměle vystaveny jak klasicky seriály kde vždy každý počítá se vším a o to je to zajímavější.  A přesto že to má 16 dílu se pořad neco děje. Naprosto doporučuji. ()

Gallifrey

První polovina seriálu byla tak napínavá, že jsem téměř nemohla dýchat. Bylo lehké se vcítit do kůže Tongun. Po prvních 8 dílech jsem se nemohla dočkat až za 3 měsíce vypustí zbytek. A teď po třech měsících si začínám říkat, co jsem to vlastně viděla... Tohle byla ta pomsta? Z mého pohledu jim jen dala důvod k paranoie, párkrát zafungovala náhoda a pak se ti zmetci zlikvidovali sami mezi sebou, ale s tím, že jejich konec byl opravdu hodně mírný. Jestli takhle funguje pomsta, tak bravo, ale pro mě je konec Slávy docela zklamání.  A poslední díl je už totální fiasko. Upřímně řečeno doufám, že když už to zakončili tak stupidně, že nám dopřejí další sérii s pomstou... Napětí totálně skončilo 14. Dílem a poslední dva díly jsem si už říkala, že se na konec snad i vykašlu.  Scénárista musel být při psaní scénáře těch dvou dílů snad opilý. Jediný konec, u kterého jsem cítila uspokojení, tak byl u Čedžuna. Zbytek byl slabý odvar. Jinak herci byli perfektní, chemie mezi nimi úžasná, kamera a střih dokonalé. Vše bohužel padá na scénáři posledních 2 dílů. I přes slabý konec si seriál zaslouží 5 hvězd, i když s odřenýma ušima ()

HanzoBureshi

Toto je jasný důkaz toho, že dlouhé a upovídané drama nemusí vždy znamenat nudu, protože tohle byla pro mě absolutní BOMBA!!!. Korejská tvorba je opravdu geniální a ve spoustu ohledech originální. No a nyní tu máme téma šikany a příběh o pomstě, který byl prostě brilantní. Někteří uživatelé a jejich nízké hodnocení je docela smutné, protože asi čekali Johna Wicka nebo jinou řežbu, tu já taky zbožňuji, ale tento způsob odplaty je taky něco luxusního. Hlavní postava Moon Dong-eun (Hye-kyo Song) má tak dobře vymyšlený plán, že by na ní nestačil ani Profesor z Papírového domu. Je to plán, který trvá několik roků přípravy a má tolik postupů. První polovinu jsem viděl jako lehce nadprůměrnou podívanou, ve které se to všechno rozjíždí a všechny hlavní postavy se naťukávají a tajemná minulost se také odhaluje. Co se týče druhé části, tak ta dostala úplně jiné grády. Byl to suprový pocit vidět, jak se postavám rozpadá život na malé kousky a to je právě něco, co třeba ty akční filmové řežby nemají, tam máte kulku do hlavy a za sekundu je vyřešeno, ale tady ty postavy prostě trpí o několik hodin více a to je právě to, co mě na tom tolik baví a díky tomu mě baví prostě celý tento 16ti dílný příběh. Líbí se mi, že tu byla připletena vražda, dokonce ne jedna, hlavní postava si taky během pomsty šáhla na dno a to je u kladné postavy základní věc, nic nemá lehce vycházet. Co se týče obsazení, tak jsem neměl sebemenší problém a hlavní postavy mi sedly hned. Jen ze začátku, jak se měnily časové linky a tím pádem i herci, byl v tom docela bordel, ale jakmile si zvyknete a ty postavy poznáte, tak je to prostě úplně jiná liga. Ten luxusní soundtrack od skladatelky byl prostě ráj pro uši a vždy konec epizody byl díky hudbě tak gradující, že byla chuť na další epizodu. Tyto skladby byly famózní: Prelude To The Glory, My Long-Term Plan, The Land Farther Than The Sky, Designed Revenge, An Overshadowed Soul. Občas se příběh trochu odklonil a řešily se tu i jiné věci, ale za to jsem byl vlastně rád. A to se týká i úplného konce, který je prostě jako třešnička na dortu. Originální projekt, který mě dostal a je to opět Jižní Korea… na pár omylů mají prostě luxusní projekty. Ze začátku jsem dával 3 nebo 4 hvězdy, ale celé druhé polovině jsem musel těch 5 hvězd napálit. Pro někoho se to může zdát zdlouhavé a ukecané a pomalé, ale mě se to sakra líbilo! Vůbec by mi nedělalo problém se na to někdy kouknout ještě jednou.  Mé hodnocení: 10/10 ()

quido_zidle

Moon Dong-eun alias Hrabě Monte Christo po korejsku. Je to trochu překombinované, strašně dlouhá stopáž, ale jinak dost dobré - režie, hudba, herci (jen jsem v prvních několika dílech totálně ztrácel v tom kdo je kdo - jak všichni vypadají stejně a jmenujou se "stejně"...). O parník nejlepší díl byl ten č.10, pak to zase upadlo do "moc keců a málo děje", poslední díl ale důstojné finále ve stylu domina - stačí kostky dobře poskládat a pak jen cvrnknout do první... ()

kokofek

Šikana není určitě nic nového,ale v tomto seriálu je dost krutá a pro mě až neuvěřitelná. Je - li tato krutost tolerována celou školou je zřejmě tolerována i společností a to je dost závažný problém. ()

brasek

Seriál kde sú všetci svojím spôsobom negatívne postavy. Veľmi slušný scenár, nejaký ten zvrat a napätie. Prvých 8 dielov som videl naraz a veľmi ma zaujali. Je to emočne silný seriál. Divák má možnosť obľúbiť si akúkoľvek postavu, nie všetky však dopadnú dobre. ()

NikiVai

Korejská tvorba je skvělá a Sláva to opět dokázala. Velmi zajímavý příběh plný všemožných emocí. Protože se tu střídá minulost se současností (především v prvních dílech, pak už jsme povětšinou v přítomnosti), měla jsem zpočátku trochu chaos v tom kdo je kdo. Jinak ale bravurní seriál. Možná by si i konec zasloužil trochu víc prostoru, ale to je jediná drobnost, kterou mohu vytknout. ()

babuška

nejsem žena a i když je moje přezdívka, zde uživatelské jméno,  zavádějící, tak mně se to líbilo a moc, hezký korejky v zasraný anglický unifomovanosti, kastovní systém který furt existuje, nadřazenost bohatých a krásných, joo realita a ne blbost, já bych zabíjel, bejt tou babou, ale tento systém funguje a občas mně přijde, že tento typ seriálů je právě ušit na uspokojení lůzy, ale z tohoto díla jsem to necítil ()

Koreangirl

Upřímně řečeno, už jsem pár dram s tématem šikany viděla, ale tohle má úplně jiný vibe, než jsem zvyklá. Obvykle totiž oběti šikany nenajdou sílu se později pustit do pomsty. Upřímně jsem překvapená, že se to setkalo s dobrým ohlasem. Každopádně budu tajně doufat v druhou sérii, protože to vypadá, že sledovanost v Koreji trhla rekord. ()

MartinNewman

Tak jsem se rozhodnul podívat na Korejský seriál o pomstě. No, je to taková kriminální telenovela o pomstě, ale kupodivu mohu s klidným svědomím napsat že je dobře udělaná. Občas se to natahuje jak sopel, ale to je u Korejců a jejich děl celkem běžná věc, kdy se děj až zbytečně natahuje a dává se důraz na momenty, které u evropských nebo amerických děl tak často nejsou vidět. Každopádně hlavní hrdinka odehrála svůj part dobře, stejně jako hlavní svině, která se v šikaně a jiným věcem věnovala důrazně a užívala si to. Celkově ženské osazenstvo zahrálo vše jak mělo, oproti mužským protějškům, kteří občas čurákovali. Zápletka dobrá, děj taky, pomsta se povedla více než dobře, až jeden koukal jak to Korejci dokázali nakombinovat. Z mé strany si seriál zaslouží čistou čtyřku a uvidíme co bude následovat. ()

Thalin

Tohle putování za pomstou mě chvilkama vyloženě přilepilo k obrazovce, jindy se ale děj nehorázně táhnul a já jen čekala na nějakou tu zaslouženou satisfakci. Samotné postavy jsou vyobrazené skvělé. Hlavně pak hlavní mrcha a šikanatorka, která mě neskutečně vytáčela. Mrchu zahrát umí, což o to, ale jen ten její přiblbly úsměv s úšklebkem, do kterého jí vždy při vyhrožování a honění ega ujede huba, mě vytáčel na maximum. Kdyby to celé nebylo tak zbytečně natahováne, tak je to skvělá potemněla záležitost. ()

tinss_18

akože ono to je dobré, ale ked nie ste zvyknutí pozerať korejské filmy, tak možete byť dosť v šoku z ich zvláštneho prejavovania emócií, kričania a dávania hlasnej hudbu do scén. ked ale hodnotím celkový príbeh, tak mňa to bavilo, bolo to prepracované, no možno y som ubrala 3časti, lebo druhá polovica mi prišla až moc natiahnutá. ()

monvel

Priznám sa, že som tento seriál priam "zhltla" za 3 dni. Napätie bolo skvelé, dej občas aj prekvapil Myšlienka bola tiež zaujímavá, nakoľko sa postavy zničili skoro samé (s istou pomocou) a zároveň vidíme, ako zhnití vedia byť ľudia z "vyššej" spoločnosti. Samozrejme, musíme poznať ten tzv. "kórejský štýl" hratia, pretože v afektovaní ich vedia prekonať len argentínske telenovely. Je pravda, že niektoré časti boli poslabšie a príbeh bol trochu zbytočne natiahnutý, ale aj tak ma neodradilo zapnúť si ďalšiu časť. Na záver musím spomenúť aj negatívum, ktoré som musela celý čas ignorovať, aby som to kompletne dopozerala. Príbeh je neskutočne prehnaný.... Je tam fakt všetko. Šikanovanie, znásilnenie, vydieranie, tíranie, korupcia, vražda a to sa točí príbeh len okolo jednej osoby, ktorá tomu musí čeliť. Ale keď sa nad tým tak hlboko nezamýšlame, tak je to super seriál. ()

Cher

I když nám 1. série nepřinesla to co od začátku slibuje (pomstu), děj byl velmi zajímavý a vždy mě to nutilo prohlédnout si další část. Má to velmi dobrý náběh na druhou sérii a tam věřím, že se dočkáme. Vyplatí se podívat kedze druhá série vyjde už v březnu 2023.První díly vyvolávají neskutečné emoce ()

PaTa.Freya

Naprostá pecka. Korejci opravdu umí seriály o kruté pomstě a v člověku dokáží probudit až psychickou úzkost a nechuť v lidi a společnost. Přijde mi to jako takový elitářštější návrat ke starším dílům Park Chan-wooka. Vlastně trochu novodobá kombinace Paní pomsty a Monte Christa. :D Rozhodně se těším na druhou řadu a jestli zase klasicky nebude a Netflix to stopne....tak se už vážně po*eru. :/ ()

Nam.94 odpad!

Nemůžu uvěřit jak moc mě tenhle seriál nebavil na to, jak byl krátký. Blbých 6h a já to sledovala 5 dnů s tím, že dva dny jsen se na to úplně vykašlala. Šikanovaných děti je mi neskutečně líto a věřím, že tento seriál měl potenciál ale způsob, jakým byl natočen, jací byli herci, jak byli díly zdlouhavé ale ve finále o ničem to úplně zkazilo. Všechny díly byly přehnané, stupidní, zdlouhavé a neuvěřitelné. Konec byl naprosto neuspokojivý, název a celkově vše se točí okolo pomsty která se nakonec ani nekoná.. Celkově se mi to vůbec nelíbilo! Na to, že to má docela dobré hodnocení je to příšerné. Poslední dva díly jsen si musela pustit s dabingem ( a to kdrama s cz dabingem nejsem schopná snést) ale nedalo se na to dívat, pustila jsem si oba dva díly do pozadí a dělala při "sledování" něco úplně jiného. Ztráta času, nedívejte se. ()

Maysha

Naprosto nechápu, proč z tak nadějného příběhu udělali korejskou romaňťarnu. Ještě k tomu naprosto nesmyslnou. Chudá holka, co se vyhýbá lidem náhle potká kluka, který je nejen student medicíny, ale i synek ředitele nemocnice a dokonce je i bohatý natolik, aby si mohl dovolit pronajmout obří skleněný apartmán a koupit nemovitost. A nejen to. On se do ni i bezhlavě zamiluje, čeká na ni roky a chce jí pomoct s pomstou. Seriál bohužel nesplnil to, co jsem od něj očekávala, plán nebyl až tak ďábelský, jak jsem očekávala, nicméně průměrné hodnocení mi vyšlo 4*. ()

ClassyBitch

Korejci opět ukazujou, že umí.  Zezačátku trochu problém se zorientovat ve velkém počtu hlavních postav a přenést se přes opravdu psycho rozjezd. Pomstít se za roky šikany smrtí by bylo příliš jednoduché, jsou jiné cesty, jak přinést bolest a utrpení. 16 dílů příběh dost natahuje, ale dlouhých zimních večerů zbývá ještě dost. Na Netflixu nadabováno i do čestiny, pokud jste pomalý čtenáři a korejsky neválíte. Když jsem byla v Soulu, pořád mi na telefon chodily varovné SMS v korejštině, myslela jsem, že to je varovaní před extrémními mrazy, které tenkrát panovaly. Až jednou jsem jednu tu zprávu hodila do překladače a dočetla se, že kolem hotelu běhá maník s mačetou a seká do lidí. Ten tlak ve společnosti je šílenej a nedivím se, že tam lidem hrabe. ()

1308boddah

Asi docela dobré, pokud člověk přijme premisu, že chování a zvyky v jiné zemi jsou i dnes diametrálně odlišné. Být to z Evropy, nikdo by tomu nevěřil. A logiku v celé sérii rozhodně nečekejte, velká spousta věcí je minimálně přitažená za vlasy až nelogická či nereálná. Ale to je všude, to by člověk odpustil. Obrovský problém spatřuji v tom, že se nedají herci identifikovat, všichni jsou asiati co vypadají stejně. Navíc se všichni jmenují nějak jako So ku no, Ko ma ho, Či ča vo a ještě se ta jména různě obměňují asi jako u nás Dominika, Mína, Domča, takže jste naprosto ztracení. Když s tím chtěli do světa, mohli zvolit nějaká jména alespoň jako So ku john nebo Ko ma steve a používat vždy alespoň jedno identifikovatelné jméno. Trabl je právě i s fyzickým rozpoznáváním, které doteď asiati zvládali, zloduch měl modré vlasy nebo jen jedno oko, klaďas ofinu atd. Při velké námaze vám tady nakonec dojde, že jedna má rovné mikádo, druhá vlnité mikádo atd., ale to už to skoro chcete vzdát, protože většinu času netušíte kdo je kdo. Navíc vám tam háží flashbecky s mladšími já daných asiatů a tam jste už totálně v řiti. Když máte náladu zvládnout všechny tyhle překážky, nakonec jde o docela povedenou minisérii. Kdyby lépe zvládli rozpoznatelnost postav a sérii zkrátili na 6-8 dílů (čímž by se vyhnuli utahanosti a nudě), možná by bylo i pět hvězd, ale za tu všechnu námahu, aby se v nich člověk vyznal a za tu nadpoloviční utahanost jen tři. ()

Co si odnést z hory statistik Netflixu

Co si odnést z hory statistik Netflixu

18.12.2023

Netflix už delší dobu každý týden vydává žebříček deseti nejsledovanějších pořadů, v celkových číslech i rozřazený pro jednotlivé země, kde je streamovací služba dostupná. V uplynulém týdnu ale firma… (více)