Jak symbolické! 73 let starý film a má průměr hodnocení 73%. Krásné oči Loretty Young, mírně přiopilý výkon (aspoň na mě tak působil) Roberta Williamse a "studený čumák" sexuálního symbolu té doby Jean Harlow - to celé zabaleno do vtipného příběhu od skvělého režiséra Fraka Capry a vychází mi to na 4*.(18.11.2004)

V tomto filmu byl zdůrazňován herecký přínos Jean Harlow, ale i druhá ženská představitelka za nikým nezaostávala - Loretta Young už v roce 1931 dokázala, že bude dobrou herečkou. Platinová blondýnka je opravdu taková, jak má nadepsáno v popisu filmu - romantická komedie ... dobrou zábavu milovníkům tohoto žánru a vůbec starých a starších filmů :o)(28.2.2007)

Komedie, jež nás sice nerozesměje, ale úsměv nám na tvářích vyloudí bezesporu. Co je tu však hlavní, je skvělé tempo celého filmu. Asi se má jednat o konečné odsouzení a vysmání se snobské společnosti, která již mimochodem díky hospodářské krizi klesla řádně hluboko. Porovnání gentlemanů z nejvyšších kruhů s floutky i usedlejšími novinářskými typy působí až groteskně. Prostě, milí zchudlí Američané, přestaňte se ohlížet (nebo spíše vzhlížet) k těm druhým a zapracujte trochu sami na sobě! V dnešní době působí neodolatelně pohled na hlavní ženské (dívčí) hrdinky vypouštějící za řeči cigaretový kouř ústy i nosem a vůbec kladný vztah všech ke kuřivu. Tohoto paradoxu by se Frank Capra asi nenadál!(6.11.2004)

Klasická konverzační komedie ze zlaté éry Hollywoodu. Vypráví příběh chudého, na život lehkomyslně nahlížejícího reportéra, jenž se poblázní do mladé atraktivní dívky z vyšší společnosti a přižení se tedy do bohaté, ale zároveň snobské rodiny. Jak to s ním nakonec dopadne je nasnadě - znalci ví - jedná se přece o film F. Capry! Hl. postava, novinářský floutek, se sice může pochlubit dlouhou řadou svižných a trefných vtípků, jež mu ve vysoké míře dávkují šikovní scénáristi, ale v podání R. Williamse se o kdovíjakého sympaťáka zrovna dvakrát nejedná. Vůbec, nad jeho vystupováním, speciálně v souvislosti s překrásnou kolegyni Gallagherovou, kterou po celý film častuje titulem "kamaráde" a podle toho se k ní i chová, můžu jen kroutit hlavou a přemýšlet, zda kromě v ději zmiňované barvosleposti netrpí i něčím mnohem závažnějším. Být na jeho místě a mít tak možnost zblízka pohlédnout do hlubokých očí Loretty Young, nedokázal by mě od nich odloudit ani okouzlující úsměv "platinové blondýnky" J. Harlow :-). Já vím, jde pouze o lehkou zábavnou podívanou, která si s uvěřitelností děje a motivacemi hl. postav příliš starosti nedělá - jen je pro mně potom trochu těžké se ztotožnit s chlápkem, jenž sice po bohatství od počátku nebaží, ale přesto se chová jako naprostý pitomec. Komedií je ovšem "Platinová blondýnka" ukázkovou, a nelze ji než doporučit všem těm nevzdělancům, kteří se domnívají, že 70 let starý film nemůže mít větší šmrnc než valná většina současné zábavné produkce.(9.11.2004)

I na screwball komedii je námět trochu trhlý - bohatá dceruška si vezme chudého novináře? Proč? Jen tak z marnivosti? To trochu nezapadá. Ale co, má to být zábava. Ale v tom je taky problém - Roberta Williamse (tváří mi připomíná Jeremyho Rennera) jsem dodnes neznal, není to špička jako Powell, Grant nebo Cooper, ale má skvělou vyřídilku a hereckým projevem se jim velice blíží; ale S Jean Harlow jim to neklape - že v manželství, to se dá pochopit, ale po zábavné stránce ta dvojice nemá chemii (popravdě řečeno mi tu Jean připadá nějaká neslaná nemastná). Oproti tomu Loretta Young je fakt krásná (ty oči!) a s Williamsem si sednou, ale nedostává moc prostoru. Prostě to není čistokrevná komedie, jako by se Capra místy pokoušel o něco vážnějšího, a to nedělá filmu dobře. Navíc prakticky chybí hudba. Abych jen nekritizoval - pár slušných gagů tam určitě bylo. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba - | humor 4 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6(5.8.2012)

• - Robert Williams zemřel pouhé tři dny po uvedení filmu na zánět slepého střeva. (formelin)