(3.5 hviezdičky) Táto nenáročná, ale vydarená komédia z novinárskeho prostredia ponúkla v tom čase len 18-ročnú vychádzajucu hviezdu Lorettu Young, ktorá sa počas dlhej kariéry dočkala aj Oscara. Je zaujímavé, že divák sa počas filmu nedozvie krstné meno jej postavy. V tom čase zrejme väčšou hviezdou bola "platinová blondýnka" Jean Harlow. Obe ženy predstavujú konflikt dvoch svetov -- "pracujúcich" a "snobov". Nanešťastie, obe majú záujem o toho istého muža a trojuholník je na svete. Film režíroval Frank Capra, ktorý časom priniesol ďalšie výborné snímky. Nostalgicky pôsobí fakt, že hlavný mužský predstaviteľ Robert Williams zomrel ešte v rok nakrútenia filmu a Jean Harlow o štyri roky nato...(21.12.2005)

I na screwball komedii je námět trochu trhlý - bohatá dceruška si vezme chudého novináře? Proč? Jen tak z marnivosti? To trochu nezapadá. Ale co, má to být zábava. Ale v tom je taky problém - Roberta Williamse (tváří mi připomíná Jeremyho Rennera) jsem dodnes neznal, není to špička jako Powell, Grant nebo Cooper, ale má skvělou vyřídilku a hereckým projevem se jim velice blíží; ale S Jean Harlow jim to neklape - že v manželství, to se dá pochopit, ale po zábavné stránce ta dvojice nemá chemii (popravdě řečeno mi tu Jean připadá nějaká neslaná nemastná). Oproti tomu Loretta Young je fakt krásná (ty oči!) a s Williamsem si sednou, ale nedostává moc prostoru. Prostě to není čistokrevná komedie, jako by se Capra místy pokoušel o něco vážnějšího, a to nedělá filmu dobře. Navíc prakticky chybí hudba. Abych jen nekritizoval - pár slušných gagů tam určitě bylo. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba - | humor 4 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6(5.8.2012)

Caprova predpríprava na veľmi podobného Mr. Deedsa (ktorého som zhodou okolností videl pred pár hodinami), má to dokonca identickú scénu ( ozveny) a hlavný hrdina rovnakú prezývku (Cinderella Man). A ten bol aj napriek svojej rozpoltenosti a malému rozdielu v hodnotení oveľa lepší. Cítiť, že Capra sa zatiaľ hľadá a pravidlá screwball comedy sa iba začínajú budovať.A Robert Williams bohužiaľ nie je ani Clark Gable, Gary Cooper, James Stewart a rozhodne nie Cary Grant. Na druhej strane to má veľmi slušný drive, humoru je hromada, romantická linka je parádna ( aj keď by Youngová a Williams mohli mať viac spoločných scén ), Jean Harlow je superpipina a vedľajšie postavičky sú výživné.Proste pekné ale nie dychberúce 7/10(27.2.2015)

Klasická konverzační komedie ze zlaté éry Hollywoodu. Vypráví příběh chudého, na život lehkomyslně nahlížejícího reportéra, jenž se poblázní do mladé atraktivní dívky z vyšší společnosti a přižení se tedy do bohaté, ale zároveň snobské rodiny. Jak to s ním nakonec dopadne je nasnadě - znalci ví - jedná se přece o film F. Capry! Hl. postava, novinářský floutek, se sice může pochlubit dlouhou řadou svižných a trefných vtípků, jež mu ve vysoké míře dávkují šikovní scénáristi, ale v podání R. Williamse se o kdovíjakého sympaťáka zrovna dvakrát nejedná. Vůbec, nad jeho vystupováním, speciálně v souvislosti s překrásnou kolegyni Gallagherovou, kterou po celý film častuje titulem "kamaráde" a podle toho se k ní i chová, můžu jen kroutit hlavou a přemýšlet, zda kromě v ději zmiňované barvosleposti netrpí i něčím mnohem závažnějším. Být na jeho místě a mít tak možnost zblízka pohlédnout do hlubokých očí Loretty Young, nedokázal by mě od nich odloudit ani okouzlující úsměv "platinové blondýnky" J. Harlow :-). Já vím, jde pouze o lehkou zábavnou podívanou, která si s uvěřitelností děje a motivacemi hl. postav příliš starosti nedělá - jen je pro mně potom trochu těžké se ztotožnit s chlápkem, jenž sice po bohatství od počátku nebaží, ale přesto se chová jako naprostý pitomec. Komedií je ovšem "Platinová blondýnka" ukázkovou, a nelze ji než doporučit všem těm nevzdělancům, kteří se domnívají, že 70 let starý film nemůže mít větší šmrnc než valná většina současné zábavné produkce.(9.11.2004)

V tomto filmu byl zdůrazňován herecký přínos Jean Harlow, ale i druhá ženská představitelka za nikým nezaostávala - Loretta Young už v roce 1931 dokázala, že bude dobrou herečkou. Platinová blondýnka je opravdu taková, jak má nadepsáno v popisu filmu - romantická komedie ... dobrou zábavu milovníkům tohoto žánru a vůbec starých a starších filmů :o)(28.2.2007)

• - Robert Williams zemřel pouhé tři dny po uvedení filmu na zánět slepého střeva. (formelin)