• Jonatthan
  ****

  Jak symbolické! 73 let starý film a má průměr hodnocení 73%. Krásné oči Loretty Young, mírně přiopilý výkon (aspoň na mě tak působil) Roberta Williamse a "studený čumák" sexuálního symbolu té doby Jean Harlow - to celé zabaleno do vtipného příběhu od skvělého režiséra Fraka Capry a vychází mi to na 4*.(18.11.2004)

 • marťan
  ****

  V tomto filmu byl zdůrazňován herecký přínos Jean Harlow, ale i druhá ženská představitelka za nikým nezaostávala - Loretta Young už v roce 1931 dokázala, že bude dobrou herečkou. Platinová blondýnka je opravdu taková, jak má nadepsáno v popisu filmu - romantická komedie ... dobrou zábavu milovníkům tohoto žánru a vůbec starých a starších filmů :o)(28.2.2007)

 • Pohrobek
  ****

  Komedie, jež nás sice nerozesměje, ale úsměv nám na tvářích vyloudí bezesporu. Co je tu však hlavní, je skvělé tempo celého filmu. Asi se má jednat o konečné odsouzení a vysmání se snobské společnosti, která již mimochodem díky hospodářské krizi klesla řádně hluboko. Porovnání gentlemanů z nejvyšších kruhů s floutky i usedlejšími novinářskými typy působí až groteskně. Prostě, milí zchudlí Američané, přestaňte se ohlížet (nebo spíše vzhlížet) k těm druhým a zapracujte trochu sami na sobě! V dnešní době působí neodolatelně pohled na hlavní ženské (dívčí) hrdinky vypouštějící za řeči cigaretový kouř ústy i nosem a vůbec kladný vztah všech ke kuřivu. Tohoto paradoxu by se Frank Capra asi nenadál!(6.11.2004)

 • Kass
  ****

  Klasická konverzační komedie ze zlaté éry Hollywoodu. Vypráví příběh chudého, na život lehkomyslně nahlížejícího reportéra, jenž se poblázní do mladé atraktivní dívky z vyšší společnosti a přižení se tedy do bohaté, ale zároveň snobské rodiny. Jak to s ním nakonec dopadne je nasnadě - znalci ví - jedná se přece o film F. Capry! Hl. postava, novinářský floutek, se sice může pochlubit dlouhou řadou svižných a trefných vtípků, jež mu ve vysoké míře dávkují šikovní scénáristi, ale v podání R. Williamse se o kdovíjakého sympaťáka zrovna dvakrát nejedná. Vůbec, nad jeho vystupováním, speciálně v souvislosti s překrásnou kolegyni Gallagherovou, kterou po celý film častuje titulem "kamaráde" a podle toho se k ní i chová, můžu jen kroutit hlavou a přemýšlet, zda kromě v ději zmiňované barvosleposti netrpí i něčím mnohem závažnějším. Být na jeho místě a mít tak možnost zblízka pohlédnout do hlubokých očí Loretty Young, nedokázal by mě od nich odloudit ani okouzlující úsměv "platinové blondýnky" J. Harlow :-). Já vím, jde pouze o lehkou zábavnou podívanou, která si s uvěřitelností děje a motivacemi hl. postav příliš starosti nedělá - jen je pro mně potom trochu těžké se ztotožnit s chlápkem, jenž sice po bohatství od počátku nebaží, ale přesto se chová jako naprostý pitomec. Komedií je ovšem "Platinová blondýnka" ukázkovou, a nelze ji než doporučit všem těm nevzdělancům, kteří se domnívají, že 70 let starý film nemůže mít větší šmrnc než valná většina současné zábavné produkce.(9.11.2004)

 • IQ Tiqe
  ***

  I na screwball komedii je námět trochu trhlý - bohatá dceruška si vezme chudého novináře? Proč? Jen tak z marnivosti? To trochu nezapadá. Ale co, má to být zábava. Ale v tom je taky problém - Roberta Williamse (tváří mi připomíná Jeremyho Rennera) jsem dodnes neznal, není to špička jako Powell, Grant nebo Cooper, ale má skvělou vyřídilku a hereckým projevem se jim velice blíží; ale S Jean Harlow jim to neklape - že v manželství, to se dá pochopit, ale po zábavné stránce ta dvojice nemá chemii (popravdě řečeno mi tu Jean připadá nějaká neslaná nemastná). Oproti tomu Loretta Young je fakt krásná (ty oči!) a s Williamsem si sednou, ale nedostává moc prostoru. Prostě to není čistokrevná komedie, jako by se Capra místy pokoušel o něco vážnějšího, a to nedělá filmu dobře. Navíc prakticky chybí hudba. Abych jen nekritizoval - pár slušných gagů tam určitě bylo. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba - | humor 4 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6(5.8.2012)

 • - Robert Williams zemřel pouhé tři dny po uvedení filmu na zánět slepého střeva. (formelin)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace