Vynikající, vtipná a až situační komedie Franka Capry. V hlavní roli se objevil Robert Williams a můžeme jen spekulovat kolik dalších vynikajících rolí by si střihnul, nebýt jeho předčasné smrti. Po celou dobu filmu z něj padaly trefné hlášky. Jean Harlow jako platinová blondýnka mě teda zrovna nenadchla. V dnešní době by se klidně dalo říct, že by jí neškodilo schodit pár kil :-) Pro mě byla naprosto zastíněná skvělou Lorretou Young. Celkově se říct, že jde o celkem typickou komedii 30tých let se štastným koncem. Naštěsí jsem viděl originální verzi a tak můžu s klidným svědomím tuhle komedii doporučit.(28.11.2008)

I na screwball komedii je námět trochu trhlý - bohatá dceruška si vezme chudého novináře? Proč? Jen tak z marnivosti? To trochu nezapadá. Ale co, má to být zábava. Ale v tom je taky problém - Roberta Williamse (tváří mi připomíná Jeremyho Rennera) jsem dodnes neznal, není to špička jako Powell, Grant nebo Cooper, ale má skvělou vyřídilku a hereckým projevem se jim velice blíží; ale S Jean Harlow jim to neklape - že v manželství, to se dá pochopit, ale po zábavné stránce ta dvojice nemá chemii (popravdě řečeno mi tu Jean připadá nějaká neslaná nemastná). Oproti tomu Loretta Young je fakt krásná (ty oči!) a s Williamsem si sednou, ale nedostává moc prostoru. Prostě to není čistokrevná komedie, jako by se Capra místy pokoušel o něco vážnějšího, a to nedělá filmu dobře. Navíc prakticky chybí hudba. Abych jen nekritizoval - pár slušných gagů tam určitě bylo. # [viděno: monitor, 2.0->5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba - | humor 4 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6(5.8.2012)

Caprova predpríprava na veľmi podobného Mr. Deedsa (ktorého som zhodou okolností videl pred pár hodinami), má to dokonca identickú scénu ( ozveny) a hlavný hrdina rovnakú prezývku (Cinderella Man). A ten bol aj napriek svojej rozpoltenosti a malému rozdielu v hodnotení oveľa lepší. Cítiť, že Capra sa zatiaľ hľadá a pravidlá screwball comedy sa iba začínajú budovať.A Robert Williams bohužiaľ nie je ani Clark Gable, Gary Cooper, James Stewart a rozhodne nie Cary Grant. Na druhej strane to má veľmi slušný drive, humoru je hromada, romantická linka je parádna ( aj keď by Youngová a Williams mohli mať viac spoločných scén ), Jean Harlow je superpipina a vedľajšie postavičky sú výživné.Proste pekné ale nie dychberúce 7/10(27.2.2015)

Jak symbolické! 73 let starý film a má průměr hodnocení 73%. Krásné oči Loretty Young, mírně přiopilý výkon (aspoň na mě tak působil) Roberta Williamse a "studený čumák" sexuálního symbolu té doby Jean Harlow - to celé zabaleno do vtipného příběhu od skvělého režiséra Fraka Capry a vychází mi to na 4*.(18.11.2004)

(3.5 hviezdičky) Táto nenáročná, ale vydarená komédia z novinárskeho prostredia ponúkla v tom čase len 18-ročnú vychádzajucu hviezdu Lorettu Young, ktorá sa počas dlhej kariéry dočkala aj Oscara. Je zaujímavé, že divák sa počas filmu nedozvie krstné meno jej postavy. V tom čase zrejme väčšou hviezdou bola "platinová blondýnka" Jean Harlow. Obe ženy predstavujú konflikt dvoch svetov -- "pracujúcich" a "snobov". Nanešťastie, obe majú záujem o toho istého muža a trojuholník je na svete. Film režíroval Frank Capra, ktorý časom priniesol ďalšie výborné snímky. Nostalgicky pôsobí fakt, že hlavný mužský predstaviteľ Robert Williams zomrel ešte v rok nakrútenia filmu a Jean Harlow o štyri roky nato...(21.12.2005)

• - Robert Williams zemřel pouhé tři dny po uvedení filmu na zánět slepého střeva. (formelin)