Polite Society

Ria Khan (Priya Kansara) věří, že musí zachránit svou starší sestru Lenu z jejího chystaného manželství. Poté, co požádá své přátele o pomoc, pokusí se ve jménu nezávislosti a sesterství provést nejambicióznější ze všech svatebních loupeží. (FunDinDung)

Arsenal83

Keď vás vítajú rytmy Tádž Mahálu, spevy miestnej Cigánky a herecké zastúpenie tvorí napríklad Priya Kansara alebo Šobu Kapor, je jasné, že ste sa ocitli v Británii. Pakistánsky feminizmus je samozrejme niečo nové, tak nové, že o tom ani britskí Pakistanci sami asi nevedia, tak ich dali aspoň do filmu. Takže žáner sci-fi. Pretože bežný Islamabádčan vrátane londýnskeho starostu si pri myšlienke silných žien len otrasie prach zo sandály a z hrôzy sa v ten deň otočí k Mekke nie 5, ale rovno 6 krát! ()

silentname

Neviem čo si budú myslieť iní, no pre mňa je "Polite Society" celkom solídna akčná zábava s niekoľko prekvapivými a nečakanými zvratmi, ktoré okrem toho ešte aj fungujú. Najprv to pôsobí, že všetko bude len jedno obrovské nedorozumenie a celé to bude postavené len na žiarlivosti a strachu z toho, že sa niečo v Laninom živote zmení tak, ako by si to Khan nepredstavovala, no výsledok som absolútne nečakal. Filmu nechýba dobrá dávka humoru, dostatok energie, celkom solídna akcia a niekoľko dobre napísaných momentiek, za ktoré som bol vďačný. Neviem či pôjde o film, na ktorý si po dlhšej dobe ešte spomeniem, no ako pohodová komédia na večer mi to úplne stačilo. Kultúrne zaujímavé, vtipné a dobre napísané... čo viac si priat? Hodnotenie: B+ ()

BOURQUE

Film, ktorého niektoré prvky (napr. uvedenie kapitol) pripomínajú vplyv Tarantina, mal podklady k tomu, aby sa z neho stala primeraná akčná komédia. Nestalo sa. Režisérsky prvorodenec od N. Manzoora krváca z viacerých rán. Scény, ktoré by mohli byť komické, nevyužívajú svoje možnosti (Indické prostredie by a dalo lepšie využiť). Charaktery postáv sú 2D, bojové scény nemajú nejaké väčšie a grandióznejšie vyvrcholenie. Oba hlavné herečky z indickými koreňmi samozrejme sa snažia film udržať nad vodou, ale bohužiaľ, v tom sa in nedarí dobre. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Kushina

Tohle byla naprostá katastrofa. Indické téma a naprosto dětinský příběh, který byl od A do Z čitelný jak prase. To že jsem hater indických filmů není žádná novinka a zde se mi jen potvrdilo moje tvrzení, přehnaná akce, která působí až nesmyslně komicky, k tomu bez zápletky... No 2* dávám spíše ze soucitu. 35% ()

ScarPoul

Celý čas som si hovoril, čo je na tej Ritu Arya také úchvatné. V rámci filmu mi príde ako najslabší článok. Nie charakterovo, ale herecky. Inak je to feministický film ako vyšitý, ale v tom najlepšom možnom zmysle slova ( politiku neriešim). Nida Manzoor je nápaditá režisérka, čo už ukázala svojim seriálom We are Lady Parts. Tu mieša rôzne žánre a štýly a aspoň za mňa to funguje. Čo ale neznamená, že si to od diváka nevyžaduje otvorenú myseľ a tiež trošku pristúpiť na mierne (dakedy dosť) absurdné pravidlá. V skratke... Sú tam súboje, je tam sci-fi motív, je tam výsmech patriarchátu ( najviac viditeľný pri otcovi vo finálnom súboji) a ženská sila a nezávislosť, ktorá fucking rulez, a to aj proti tradíciám a aj proti existenčnej neistote. Je to miestami veľmi vtipné a miestami to pripomína pakistánskeho Jamesa Bonda, akurát namiesto vražedného laseru tu máme bolestivú depiláciu voskom. Toto je presne ten druh filmov, ktoré s radosťou podporím, pretože vytvára niečo nové a možno pre niekoho aj ikonické. A napriek absurdnosti a nadnesenosti, to má hlavu a pätu a v rámci tém, ktoré rieši a kupodivu aj uzatvára, to funguje na výbornú. Hoci miestami to tempom trošku pokulháva.  Uvidím ako sa to uleží, možno pridám ešte jednu hviezdu. ()