Nejhlubší nádech

• Velká Británie The Deepest Breath (více)
Velká Británie / Irsko / USA, 2023, 108 min

VOD (1)

Rekordmanka v potápění bez kyslíku a odvážný profesionální potápěč dají v sázku všechno, aby se zapsali do historie tohohle extrémního sportu, který je pro ně vším. (Netflix)

Mrkvič

Bohužel jsem malinko o ději dokumentu zaslechl a neustálá očekávání byla na škodu. Jinak jde ale o hodně silný příběh, který si odvyprávění zasloužil. Vypustit z mluvících hlav kvůli dramatičnosti jednu z hlavních postav, mi ale přišlo takové neuctivé, netaktní. Jinak ale krásné podvodní záběry, hodně informací a dost emocí i ucházející pohled do nitra závodníků a lidí okolo tohoto sportu. ()

Marcos22

Nejhlubší nádech je strhující výpravnou dokumentární podívanou, která zavede diváka do tajů extrémního sportu zvaného freediving. Film však není natočený sterilně a nezajímavě, ale přesně naopak. Pohledem freediverky Alessie Zecchini a jistícího potápěče Stephena Keenana přináší epický a srdceryvný příběh nejen o tomto sportu, ale taktéž o životním stylu, lásce a hrdinství. Všechna tato témata dohromady smíchají prvotřídní koktejl plný intenzivních a niterných pocitů, který by byla velká škoda neokusit. Prozatím nejlepší dokument roku 2023! Plná palba a velké doporučení všem. 💯 (20.07.2023) ()

Frajer42

Veškeré pasáže s potápěním byly extrémně napínavé a super. Veškerá omáčka okolo mi ovšem moc nešmakovala. Dost jsem se nudil a často mi někam utíkala pozornost a navracela se vždy až ve hloubce několik desítek metrů pod vodou. Jakákoli snaha o hru na sentimentální notu mě tentokrát velkým obloukem minula. Každopádně obrovský respekt vůči všem lidem, kteří podlehli tomuto extrémně nebezpečnému sportu, který bych nenašel odvahu vykonávat. [50 %] ()

Talina

Teda tak to jsem nečekala ! Měla jsem to v merku už déle, ale moc se mi do toho nechtělo, nejspíš jsem čekala na tu správnou náladu...Ale že mě dostane dokument a ještě k tomu o potápění tak to bych teda neřekla nikdy. Na konci mi dokonce tak bušilo srdce napětím že jsem skoro zadržovala dech s nimi. Asi si jdu zkusit do vany jak dlouho vydržím zadržet dech pod vodou :D ()

Fakof

Skutočne silný dokument, odvážim sa povedať, že ide o ten najlepší/najkrajší dokument aký som kedy videl, Netflus a A24 sa znova tromfli. Vieme, že Netflix robí veľmi kvalitné dokumenty a v prepojený s kvalitou a originalitou A24 sme dostali túto nádheru. The Deepest Breath exceluje profesionálnymi zábermi počas celej dĺžky filmu, hlavne úvodná scéna, tá bola parádna. Za dokument som veľmi rád, totiž to som fanúšik Freedivingu ( nieže by som tento šport robil, no vždy ma fascinoval spoločne so surfingom, a hlavne ľudia, ktorý robia tieto športy mi pripadajú byť fakt uvoľnený, na nič sa nehrajú ). The Deepest Breath odporúčam pozrieť každému, nielen pre kvalitu svojich záberov ale hlavne pre zachytenie spoločného puta, ktoré mali títo dvaja zamilovaní ľudia. ()

• Film sa premietal v sekcii špeciálnych premiér na Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov v Kodani 2023. (Arsenal83)
  • Scenáristka/režisérka Laura McGann bývala len cez ulicu od otca potápača Stephena Keenana, ktorý hrá kľúčovú rolu v tomto dokumente. Túto skutočnosť zistila, až keď začala pracovať na tomto projekte. (Arsenal83)