Reklama

Reklama

Nejhlubší nádech

  • Velká Británie The Deepest Breath (více)
Velká Británie / Irsko / USA, 2023, 108 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Rekordmanka v potápění bez kyslíku a odvážný profesionální potápěč dají v sázku všechno, aby se zapsali do historie tohohle extrémního sportu, který je pro ně vším. (Netflix)

Recenze (58)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Veškeré pasáže s potápěním byly extrémně napínavé a super. Veškerá omáčka okolo mi ovšem moc nešmakovala. Dost jsem se nudil a často mi někam utíkala pozornost a navracela se vždy až ve hloubce několik desítek metrů pod vodou. Jakákoli snaha o hru na sentimentální notu mě tentokrát velkým obloukem minula. Každopádně obrovský respekt vůči všem lidem, kteří podlehli tomuto extrémně nebezpečnému sportu, který bych nenašel odvahu vykonávat. [50 %] ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Nie som vôbec fanúšikom potápania a dokonca im nerozumiem. Na čo riskovať, ani vo vani nie. Dokument ale vie postupnou dávkou správne načasovaných emócií priniesť zážitok aj tým, čo hlavu neradi ponárajú. Má to svoje napätie a má to svoje dojatie. ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Freediving ma odjakživa fascinoval. Ten kľud spod hladiny sa vždy prenesie aj na mňa, a to ticho je balzám pre moje uši. Cítim k tým ľuďom naozaj obdiv. Sú odvážni, zanietení, možno niektorí až posadnutí. Neustále na hranici života a smrti .. ale je to ich voľba, ich život. Výborný dokument. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Poutavý dokument, přibližující ne úplně proklamovaný freediving. Dokument dokáže napínat, seznamuje nás se zajímavými postavami a přibližuje sport nad kterým běžný smrtelník pouze kroutí hlavou a nakonec i dojímá. Užil jsem si to a nenudil se. ()

Janek 

všechny recenze uživatele

Dramaturgicky výborně poskládána záležitost, která bez předchozí znalosti děje funguje perfektně a jde pod kůži. Nic osudovějšího nám kinematografie dlouho neukázala. Mazec a pravděpodobně Oscar. ()

Marcos22 

všechny recenze uživatele

Nejhlubší nádech je strhující výpravnou dokumentární podívanou, která zavede diváka do tajů extrémního sportu zvaného freediving. Film však není natočený sterilně a nezajímavě, ale přesně naopak. Pohledem freediverky Alessie Zecchini a jistícího potápěče Stephena Keenana přináší epický a srdceryvný příběh nejen o tomto sportu, ale taktéž o životním stylu, lásce a hrdinství. Všechna tato témata dohromady smíchají prvotřídní koktejl plný intenzivních a niterných pocitů, který by byla velká škoda neokusit. Prozatím nejlepší dokument roku 2023! Plná palba a velké doporučení všem. 💯 (20.07.2023) ()

Steven47 

všechny recenze uživatele

Na tohle jsem nebyl připraven. Dokumenty Netflixu jdou, ale tohle je jiná liga. Zřejmě za to může i studio A24, protože Nejhlubší nádech je zkrátka naprostá pecka. Už neotřelé téma freedivingu je samo o sobě velkým lákadlem. V kombinaci se skvělou technickou stránkou navíc snímek nejednou nabízí momenty, kdy člověk na chvíli přestane dýchat s potápěči. Díky postupnému a perfektně zvolenému dávkování informací je snímek jednak dost naučný a jednak ani na okamžik nenudí. Na tom má podíl i dost osobní pojetí vyprávění, které zpočátku vyvolává otázku, o kom vůbec dokument je, a posléze určitou nejistotu ohledně toho, za jakým účelem vlastně vznikl. Kdo o tématu nic neví (což bude hádám většina), bude pravděpodobně stejně jako já v napětí až do konce. Co se týče samotného finále – nevím, zda ve mně někdy v životě vyvolal dokument takhle silné emoce. Jeden z nejlepších filmových zážitků roku. 10/10 ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý dokument, který těží maximum z neokoukaného tématu nenápadného (ale sakra náročného) extrémního sportu v kombinaci se silným příběhem. Sám film z počátku lehce mate tělem a kdo je hlavní postavou a hrdinou dojde divákovi až později, nicméně díky tomu jak na to tvůrci jdou od lesa a diváka pomalu seznamují s postavami a prostředím je to celé o to víc vtahující a závěr mnohem silnější…80% ()

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Dlouho se mi nestalo, aby mě tak vtáhl dokument a celé dvě hodiny jsem napjatě sledoval, jak to dopadne. O tomto extrémním sportu jsem pochopitelně už slyšel, ale nikdy jsem ho pořádně neviděl a neznal jeho zákulisí. Což se díky sledování změnilo. Ale na samotný konec jsem nebyl připraven a celou dobu jsem čekal, co z toho "vyplave", protože tvůrci dokumentu si s námi lehce hráli a drželi v napětí. Tleskám a smekám, nejenom tvůrcům, ale i potápěčům. ()

Kwaichi 

všechny recenze uživatele

Dokumenty sú málokedy také napínavé, že ich sledujete celý čas so zatajeným dychom. Toto bol jeden z nich. Výborná práca. Film sa podaril tak kvalitne zostrihať aj vďaka samotnému freedivingu, kde je pri pokusoch o rekord stále prítomná audiovizuálna technika. Stačilo len materiál pozbierať a umne postrihať. Ale späť k športu samotnému a k aktérom, ktorí rozprávajú celý príbeh. Klobúk dole, ako ľudská motivácia dokáže posúvať limity. A klobúk dole pred tými, ktorí obetujú všetko za úspech svojích priateľov. ()

Qitek 

všechny recenze uživatele

To tlačení na pilu v poslední třetině, kde všichni polykaj velmi těžko slova do ticha a vyslovují jméno “Steve…” Na závěr k tomu nakonec hraje i tklivá hudba, která graduje do oslavy života. Bylo to bohužel tak na sílu, že mi dala zapomenout na jinak skvělej dokument. O totálních magorech btw. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Bohužel jsem malinko o ději dokumentu zaslechl a neustálá očekávání byla na škodu. Jinak jde ale o hodně silný příběh, který si odvyprávění zasloužil. Vypustit z mluvících hlav kvůli dramatičnosti jednu z hlavních postav, mi ale přišlo takové neuctivé, netaktní. Jinak ale krásné podvodní záběry, hodně informací a dost emocí i ucházející pohled do nitra závodníků a lidí okolo tohoto sportu. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Dych nezadržím ani tak, nie to ešte pod vodou. O čom je vlastne tento príbeh? O extrémnom športe? O športovcoch? O tragédií? Nejak tak o všetkom a je to kurva zase raz kvalitný dokument od Netflixu. 4 z 5 ()

elanius 

všechny recenze uživatele

(20D4/2024) / Nechce sa mi to tu veľmi rozoberať, ale mám proste problém pochopiť motiváciu ľudí ktorí sa chcú napríklad ponoriť čím hlbšie do vody, alebo vyliezť na najvyšší kopec. Z toho vyplýva, že sa mi ťažko stotožňovalo s ľuďmi v tomto dokumente. Čo ale viem oceniť, je kvalita dokumentu a musím povedať, že The Deepest Breath je dramaturgicky a scenárom jeden z najlepších dokumentov čo som kedy videl. Nehovoriac o technickom aspekte. Netflix a A24 je zaujímavé spojenie. (8/10) ()

sskrblik 

všechny recenze uživatele

A zase to kdyby... Kdyby byvali byli tam nenacpali tu romatickou ufnukanou vatu, tak to byl dobry, nerku-li vyborny dokument o nahodnem posouvani hranic schopnosti lidskeho tela. Muzu jeste jednu sekundu ci dve dal nebo to se mnou yeahbne a nestihnu vyplavat? Kdo vi?! Doporuceni pro zeny. Pokud opravdu touzite lapat po dechu a nechcete se topit ve stometrech pod wasserem, nasadte si kolicek na ///// * (nanosekundu, nosekundu, sekundu,) * !nehodici se skrtnete! ////// nos a se svym milym chlapcem ( muzem) zkuste techniku tzv. Dypfroutu ( deepthroatu, chcete-li). Kazdym dnem se muzete krasne zdokonalovat. Panove voala... ()

ghatos 

všechny recenze uživatele

Vyprávění jako došlo k setkání a vše okolo není samoúčelné, ale dokresluje klíčové události. Rozbor psychologie osobností k nejhlubšímu nádechu...82%. ()

Reklama

Reklama