Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Krátkometrážní

Recenze (318)

plakát

Kaskadér (2024) 

Kaskadérské profesi hold vzdávající komická akční romantická jízda, která zasazením připomíná Babylon či Tenkrát v Hollywoodu, Goslingovým komediálním timingem Barbie, akcí Free Guye a množstvím filmových easter eggů Ready Player One. Na Kaskadérovi lze vyzdvihnout především zdařilé dravé tempo, kdy vás snímek cca po pěti minutách zaháčkuje a do závěrečných titulkových scén z natáčení nepustí. Z Ryana i Emily je cítit, jak moc si natáčení společně užívali, a tento feeling se jim daří skrze plátno přenést i na diváka. Akční scény jsou zde různorodé a nápadité, takže vás ani při více než dvouhodinové stopáži neomrzí. Jedinou významnější vadou na kráse je doslovná prezentace děje v závěrečné třetině filmu, která působí vůči divákově IQ urážlivě. Při sledování tak můžete úplně vypnout mozek a plout na těžce pohodové flow, poněvadž vám David Leitch celou zápletku před závěrečným finále velice názorně odprezentuje. To však nebylo vůbec potřebné, poněvadž Kaskadér má obrazové vyprávění na vysoké úrovni. Za TOP momenty, jakými jsou dojímavé poslouchání Taylor Swift, zjevování jednorožce či veřejná megafonová omluva, zasloužené udělení čtyř hvězd. 👍 (30.04.2024)

plakát

Rockeři (1994) 

Typická bláznivá devadesátková hudební komedie s vynikajícím hereckým trojlístkem Fraser - Buscemi - Sandler. Když vám v životě selžou nápady, jak legálně dosáhnout svých snů a cílů, stále existuje odvrácená strana zákona, pomocí níž může vše dopadnout pohádkově. Ač Rockeři nenabízí nikterak inteligentní humor či přehnaně zábavnou interakci mezi hlavními postavami, dívá se na ně příjemně, můžete u nich úplně vypnout a nechat se unášet na těžce pohodové flow. Filmeček, který nenadchne ani neurazí a vzdá poctu několika málo ikonickým bijákům osmdesátých a devadesátých let. Tři hvězdy. 🙂 (27.04.2024)

plakát

Rivalové (2024) 

Luca Guadagnino natočil jedno z absolutně nejlepších vztahových sportovních dramat v historii kinematografie, které je velmi osobité, ukrutně zábavné a propracované do těch nejmenších detailů, které se krásně propojí se závěrečnou scénou snímku. Rivalové jsou nevídaně hravým sexy filmem o ztracené a opětovně nalezené lásce k bezelstnému životu, milování, přátelství a seberealizaci. Jeho výjimečné kvality jsou podpořeny skvělým castingem Francine Maisler, hereckými výkony tria Zendaya - Mike Faist - Josh O'Connor, prvotřídním debutujícím scénářem Justina Kuritzkese a úchvatnou kamerou Sayombhua Mukdeeproma. Rivalové jsou jednoduše strhující filmový klenot, jenž podle mého již v roce 2024 žádné jiné dílo nepřekoná. Totální masterpiece, který si velmi brzy získá kultovní status. Jedna velká filmová genialita a maximální bodové hodnocení. 💯 (28.04.2024)

plakát

Volání Antarktidy (2023) 

S ohromnou láskou a úctou, k posledním nedobytým územím na naší planetě, natočený dokument režiséra Luca Jacqueta. Ten diváka doslova provází faunou a flórou jižního pólu, přičemž zvláštní pozornost věnuje tučňákům a jeho nadpozemskému vztahu k nim. Velmi decentní a nenásilnou formou zároveň upozorňuje na dopady lidské činnosti vůči tamní vegetaci a spekuluje nad možnými následky pro budoucí generace. Volání Antarktidy je velkou srdeční záležitostí jednoho ohromného nadšence do panenské přírody zcela prosté lidské civilizace, kterou dává divákům skrz plátna kin na obdiv. Čtyři hvězdy. 👍(26.04.2024)

plakát

Shiti Hanta (2024) 

Ztřeštěná asijská akční sexistická číčovinka, kombinující humor Jaye a mlčenlivýho Boba s nápaditou akcí Johna Wicka, které dochází s blížícím se koncem dech. Nejnovější snímek Júiči Satóa nejvíce trpí nevybalancovaností mezi vtipem a akcí. V mnoha uvolněných scénách se film bere přespříliš vážně, a naopak řadu vytříbených bojových akčních scén s prvotřídní choreografií zazdí nepovedený závěrečný joke. Je obrovská škoda, že si City Hunter nedokáže udržet v průběhu stopáže jednotnou tvář, takto divák nemůže v žádné scéně predikovat, zda bude následovat laciný vtípek nebo melodramatická pasáž s významnějším přesahem. Suma sumárum, za řadu velmi originálních akčních scén a odlehčenou atmosféru tři hvězdy. 🙂 (26.04.2024)

plakát

Daaaaaalí! (2023) 

Daaaaaalí ! je geniální Dupieuxův majstrštyk, který je postavený na vnímání filmu, jakožto svébytném druhu umění, a tak je s ním pracováno. Neexistuje zde jeden správný výklad filmu, tak jako je tomu v drtivé většině ostatních titulů. Film umožňuje divákům naprosto volnou interpretaci toho, jak na ně snímek působí, a to splňuje na výbornou. Daaaaaalí ! je naprosto geniálním, sofistikovaným a originálním kinematografickým dílem, které by měl v životě vidět každý. Pro mě osobně je Daaaaaalí ! hravou a extrémně pohodovou surreální podívanou, která pojí dohromady snovou a paralelní realitu do jednoho obrazu, nabízí strhující a velmi vhodné mixování žánrů, a také nadstandardně kvalitní práci s kamerou. Byl jsem naprosto ohromen. Výjimečné dílo světové kinematografie. Plná palba, tady nepřipadá do úvahy nic jiného. 💯 (16.04.2024, ČSFD projekce v Edisonu Filmhub)

plakát

Nezlomní (2024) 

Dobrodružný sportovní feel-good film, který staví na piedestal přátelství a pozitivní přístup k životu, před vítězstvím, mamonem a pomíjivími trofejemi. Režisér Simon Cellan Jones ve svém snímku, inspirovaném skutečnými událostmi, vypráví o nezlomné vůli, bojovném charakteru a upřímném přátelství, které můžeme v našich životech navázat na těch nejméně pravděpodobných místech, s těmi nejrůznějšími bytostmi. Nezlomní jsou velmi srdečným a dojemným filmem, který se nesnaží tlačit na pilu a působí naprosto přirozeně. Jedná se o Wahlbergův zvířecí masterpiece s jedinými dvěma vadami na kráse, a to bagatelizováním nebezpečí, kterému v průběhu filmu protagonisté čelí a stavění účasti na Adventure Race nad nemoc blízkého. Čtyři hvězdy. 👍(15.04.2024)

plakát

Přichází Satan! (1976) 

Atmosférický detektivní fatalistický horor, ve kterém divák společně s hlavními protagonisty postupně rozplétá podivné události, jež se dějí v životě rodiny amerického velvyslance Roberta Thorna. Herecké výkony Gregoryho Pecka a Harveyho Stephense, hudební podkres a práce s napětím, patří ke špičce žánru. Jedinou výraznější kaňkou na kráse a plném filmovém prožitku je v řadě míst značně zkratkovitý scénář, což divák pocítí zejména v jeho druhé polovině, kdy se stříhá až přespříliš. Čtyři hvězdy. 👍(12.04.2024)

plakát

První znamení: Přichází satan! (2024) 

Atmosférický prequel hororové klasiky Přichází Satan! je po příběhové stránce jakousi kopií letošní nepříliš zdařilé Neposkvrněné, avšak v porovnání s ní se daří snímku režisérky Arkashy Stevenson lépe pracovat s budováním postav a gradací děje. To vše společně s kvalitním hereckým výkonem Nell Tiger Free a uvěřitelností příběhu, tvoří opravdu povedený vstup do světa zrození Antikrista. Je ohromná škoda, že se tvůrkyně nedržela více předlohy (otec/matka Antikrista), detektivního hávu a tématu fatalismu, se kterými pracuje původní film. I přes tyto neduhy solidní tříhvězda. 🙂 (11.04.2024)

plakát

Krotitelé duchů: Říše ledu (2024) 

Prvotřídní a krutě zábavná osmdesátková podívaná, která svou nostalgicky laděnou strunou úspěšně navazuje na Krotitelé duchů: Odkaz. Režisér Gil Kenan ukazuje v Říši ledu svůj jedinečný cit pro filmařinu a obrovskou dávku lásky k původní předloze, které svým pojetím vzdává hold. Již pouhá práce s tóny a zvuky z prvních Krotitelů duchů je naprosto brilantní a vrátí vás v čase zpět. Dále tu pozorný divák dostane obrovskou nálož easter eggů (např. na Jurský park), slovních hříček a narážek, které naplno eskalují, pokud jste fanouškem původních dvou filmů. Scény se lvem, Pánem ohně, knihovnou, Wenkmanovou pracovnou byly jednou velkou laskominou, která neměla sebemenší chybu. Sám Ivan Reitman by byl z konečného výsledku naprosto nadšený. Za mě prozatím největší a nejpříjemnější kinopřekvapení roku 2024. Brzy vyrazím na opáčko. Všem fanouškům Ghostbusters jedno velké doporučení, nebudete zklamaní. Plný počet hvězd, přesně takto mají vypadat Krotitelé duchů. 👌 (10.04.2024, ČSFD projekce Černý most)