poster

Stíny minulosti

 • Česko

  Ve stínu smrti

 • USA

  In the Shadows

 • Slovensko

  Tanec v tieni smrti

Drama / Thriller

USA, 2001, 105 min

Režie:

Ric Roman Waugh

Scénář:

Ric Roman Waugh

Kamera:

Chuck Cohen

Hudba:

Adam Gorgoni

Střih:

Martin Hunter

Scénografie:

Ren Blanco, Barbara Peterson-Malesci (set dekoratér)

Kostýmy:

Ellen Falguiere
(další profese)
 • Andresito
  **

  Slušný akční závěr, slušný Cuba Gooding Jr., který z filmu ční jen kvůli naprosté nevýraznosti zbytku hereckého ansáblu a dost povrchní nakouknutí do světa kaskadérů. To jsou jediné tři důvody, proč o tohle akční béčko s předvídatelným průběhem a pár lehce zajímavými kaskadérskými kousky jevit zájem. 35%(3.6.2009)

 • =woody=
  ****

  Čaute! Supr bijáček, musím říct! Vždycky se mi na film lépe kouká, když je v něm poodhaleno zákulisí filmového průmyslu.. Tady to máme krásně zakomponované do děje klasické žánrovky s překvápkem, jak už tu mnozí naznačili.. :-) Ikdyž se to tváří jako natočené o dobrou dekádu dříve.. Jo a Cuba Gooding je trotl, kterému bohužel drsného mafiána nevěřím ani za mák.. Hele, tady dal někdo odpad..! No, tak zlé to určitě nebylo! Doporučuji režisérův následující film Zločinec a přeji všem filmožroutům: Mějte se filmově! Woo.(28.4.2012)

 • MickeyStuma
  ***

  Svět filmových kaskadérů, mafiánské obchody a nájemná vražda. Docela nezvyklé spojení. Ponurý thriller, který prezentuje především ony kaskadérské kousky a po celý film je vražda jako vedlejší produkt. K velkému akčnímu finále dojde až na konci snímku. Atmosféra je volná a nikam nespěchající. Snímek postrádá napětí, což vede tak trochu k nudnosti. Chvílemi se to i nepříjemně táhne. Po dějové stránce se výsledek ale jeví dobře. Je promyšlený, i když by se samozřejmě několik úprav objevit mohlo. A tak vznikl snímek, který je po jednom zhlédnutí nucen upadnout do zapomnění. A je to škoda, protože filmy o kaskadérech, a zvlášť těch filmových, vždycky diváky přitahovali.(5.2.2014)

 • Terva
  **

  Scénář : Ric Roman Waugh. Kamera : Chuck Cohen. Hudba : Adam Gorgoni. Podprůměrný snímek s nadprůměrným koncem. 38 %(1.6.2011)

 • Martin741
  odpad!

  Priserna nuda, herci a reziser mne absolutne neznami. 0 %(1.2.2014)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Miami. (Terva)