Opičí král

• USA The Monkey King (více)

Opičák s kouzelnou tyčí spojí síly s mladou holkou a vyrazí na velkolepou výpravu za nesmrtelností. Cestou ho čeká lítý boj s démony, draky, bohy i vlastním já. (Netflix)

Tomulka

Téma je super, ale ty čínské legendy se blbě převádějí na evropské myšlení. Pořád mám v hlavě filmovou podobu, která je hodně absurdní. ()

Filmoar

Na netflix celkom fajn jednohubka, a čo je naj bez zbytočnej homo agendy. Inak celkom dobre humorne podané, vizuál je veľmi príjemný. A tie rokové hudobné vsuvky sedia 😉 Za mňa 79% ()

Broukal

Postava Opičího krále se objevila v 16. století v díle Putování na západ od spisovatele Čcheng-en Wua. Příběh byl několikrát filmově a televizně zpracován. Pro mě jako kluka, který vyrůstal v devadesátkách, je asi nejkultovnější Opičí král. Co se týče aktuální verze od Netflixu, připomínala animace takový mix Kung Fu Pandy a Spider-Man: Paralelní světy. Scénář je poněkud šablonovitý, ale zhlédnutí bych určitě doporučil, tedy pokud to nebudete brát jako rovnocenný animák k dílům Pixaru nebo aktuálně Sony Pictures Animation. ()