Spící pes

Epizody(6)

Bývalý detektiv skončil na ulici. Po nečekané smrti, která může souviset se zdánlivě vyřešenou vraždou, se ale pustí do vyšetřování na vlastní pěst. (Netflix)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (7)

Spící pes (2023)

Silno podhodnotená nemecká krimi miniséria, ktorá obsahuje v sebe zaujímavé témy, klasicky prepája hriechy minulosti so súčasným prípadom a ponúka presne taký počet postáv, aby bol dej dostatočne prehľadný. Občas zamrzí nejaký ten logický lapsus, ale dovolím si povedať, že ich je tu menej ako vo väčšine konkurencie. Spiaci pes hovorí niečo aj o neschopnosti zamestnancov polície nadväzovať, respektíve udržovať, fungujúce vzťahy. Tým je napríklad zmotivovaná aj inak kritizovaná snaha jednej mladej policajtky o adopciu. ()

Panika (2023) (E01)

Pilot ďalšieho z mnohých krimi minisérií zaujme najmä neortodoxným vyšetrovateľom. Originálna je séria aj tým, že tých vyšetrovateľov je viac, pričom každý začína robiť na vlastnú päsť navzdory nadriadeným. To mám na mysli samozrejme mladú právničku. Prípad taktiež nepatrí medzi obohraté, v podstate sa začne "vyšetrovať" jedna samovražda, či skôr sa má napísať lajster do archívu, avšak do hry sa zapája prípad starší, zdanlivo uzavretý. ()

Překvapení! (2023) (E02)

Dúfam, že riešenie prípadu/prípadov nebude tak prvoplánové, ako sa na prvý pohľad zdá. ()

Kontakty (2023) (E03)

Tak tretia časť by mala presvedčiť aj tých, ktorí doteraz váhali, či so seriálom pokračovať ďalej. Dôležitú úlohu zohrá súkromný detektív a to trochu inú, než sa na clifhanger v druhej epizóde zdalo. Pribúda ďalšia vražda, takže tu máme jednu mŕtvolu na jeden diel a som zvedavý, či sa týmto tempom bude pokračovať. Iba osobná línia policajtky a malého dievčatka mi príde nadbytočná, ale možno sa nakoniec prepojí s tou hlavnou, uvidíme. ()

Chez Amis (2023) (E04)

Príbeh svižne pokračuje ďalej, dočkáme sa aj zopár zvratov, z ktorých sa niektoré dali vopred predvídať, v jednom prípade ale ani náhodou. Kto si najal sledovanie sudcu, to by nenapadlo ani ostrieľaného diváka krimi sérií. Bohužiaľ musím odobrať hviezdu kvôli nezmyslu, kedy je prokurátorka svedkom vraždy, dokonca by mohla byť ďalšou obeťou, avšak nejde na políciu, pretože verí kolegovi. ()

Hluboko (2023) (E05)

Atlasa napadlo pri prezeraní fotiek a pomalému návratu pamäte to, čo napadlo každého diváka už v prvej časti, avšak dúfam že ide skôr o slepú uličku, čo naznačuje aj vývoj v druhej časti epizódy. Postavy sa už otvorene bavia o súvislostiach, čo je rozhodne dobre, nepôsobia tak ako pribrzdení, čo sa v krimi sériách často pri polícii stáva. ()

Přiznání (2023) (E06)

Všetko do seba elegantne zapadlo, na záver nás čaká jedno prekvapenie a ako prípad bezdomovca, tak súčasné vraždy dostanú jasné kontúry. Či ide o skutočné prekvapenie, ťažko povedať, keďže máme niekoľko podozrivých a jeden z nich to skrátka bol. Či už išiel sám za seba, alebo za kolektív, to si treba počkať do posledných minút. Je dobré, že sa neuzavreli všetky osobné dejové linky, pretože podľa videného to ani ku klasickému happy endu nesmerovalo. ()