Electrocuting an Elephant

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
USA, 1903, 1 min

Film s velmi špatnou vizuální kvalitou. Ne moc zřetelně uvidíte, jak slonice pošlape tři lidi a následně je zabita stejnosměrným proudem. Celé tohle představení má pod sebou podpis věhlasného vědátora a tvůrce Thomase Alvy Edisona. Chtěl tím ukázat, jak je potřebný stejnosměrný proud a jak se dá používat. Po tomto filmu se začaly rozšiřovat elektrická křesla po celých spojených státech. Film má především dokumentární hodnotu. (RadimFišer)

PATJA

Rozhodně dobrý filmeček, bez umělých efektů a laciných prohlášení typu "v tomto filmu nebyla zraněna žádná zvířata"...nejlepší je s muzikou Nine Inch Nails. ()

karlosss18 odpad!

Dávám tomu odpad za to,že ve filmu zabily skutečného slona. :( Jediná pozitivní věc je,že po tomto filmu byla po USA zavedena poprava elektrickými křesly. ()

Belsazar odpad!

Edison byl psychopat, ať už "svou" první popravou (William Kemmler), nebo usmrcením této slonice. Údajně jí byly dány uklidňující léky, ale to fakt není argument (pro někoho možná ano, ale pro mě rozhodně ne). Doporučuji si Thomase Alvu prostudovat důkladněji. ()

Andre.w odpad!

Edison byl vypočítavá lidská zrůda. Nejdřív chtěl co nejvíc pošpinist Teslu, který byl mnohem vynalézavější než on a proto mu taky kradl nápady a všemožnými způsoby ho diskreditoval. To co přineslu světu dobrého je silně převáženo tím špatným co vykonal, včetně tohodle odporného filmu. ()

Delfador odpad!

Ano, staré hovado Edison. Tento dokument znovu ukazuje jaký nelidský idiot to byl. Věřím, že kdyby zkrachoval a prosadil se Tesla, byli bychom někde úplně jinde. ()

Kevi1 odpad!

Edison bol pre mňa idiot vždy (zlodej jeden hnusný), to po prvé. Chápem síce jeho pohnútky, čistý marketing a že ja mám pre to pochopenie, ale ak "jeho" prúd zabil slona, tak nemáme o čom. Nehovoriac o ďalších dôsledkoch, ale kurva, ono tam FAKT zabili slona.. Bola to síce len minúta, ale stačilo mi navždy. Tak v dvanástich som z toho mala dosť veľký záchvat a prosím pekne, toto ma už nikdy v živote nikto nedonúti pozerať. ()

letokruh

Edisonovi dávno po skončení války proudů, ve které jednoznačně zvítězil Nikola Tesla s Georgem Westinghousem, stálo za to popravit slonici jen proto, aby si zahojil mindrák z neúspěchu stejnosměrného proudu, do kterého vložil veškerou svou energii a spoustu svých i Morganových financí... Účel tohoto snímku je čistě propagandistický - střídavý proud, který dodnes všichni používáme, je zde demonstrován jako špatný, protože dovede zabít i slona (pár lidských obětí v Edisonově snaze předcházelo - William Kemmler, M. Streifer atd.). Společnost Edison Electric Institute ostatně měla za úkol šířit informace utvrzující svět v tom, že Edison je autorem spousty vynálezů, o které se on sám často přičinil jen tím, že zaměstnal správné lidi ve správnou chvíli (ano, to mu šlo) a v rámci mzdy, kterou jim poskytoval, pak nahlašoval jejich vynálezy jako své a nechával si je patentovat. ()