Dcera divočiny

• USA The Marsh King's Daughter (více)

Helena vyrůstala se svou matkou a otcem hluboko uprostřed bažin a lesů, daleko od jakékoliv civilizace. Vše, co poznala, byla jen jejich chata, lesy a bažiny. Od útlého věku ji otec učil, jak přežít v drsné divočině, jak vystopovat zvěř a lovit ji. Zároveň si s ní vytvořil až děsivě úzké pouto. Helena jako malá ale netušila, co se za jejich životem v lesích skrývá. Otec ji i její matku totiž držel mimo vnější svět násilím. Poté, co se jim podařilo z jeho zajetí uprchnout, byl dopaden a uvězněn. Lidé mu začali přezdívat Král bažin. O dvacet let později už Helena žije se svým manželem a dcerou běžným, téměř idylickým životem. Změnila si jméno a vzpomínkou na drsné dětství a své věznění v lesích jsou pouze její tetování „darovaná“ otcem. Iluze normálního života se jí se rozplyne ve chvíli, kdy se v médiích objeví zpráva, že Král bažin uprchl z vězení. Helenino těžce střežené tajemství o její minulosti je prozrazeno. To by ale nebylo to nejhorší. Helena až příliš zná svého otce. Ví, že si pro ni přijde a nikdo a nic ho nezastaví. Na to jsou jeho schopnosti přežití příliš velké. Helena se své minulosti musí postavit a otce najít dřív, než najde on ji. Anebo hůř – než najde jejího manžela a dceru. (Cinemart)

John80

Psychologická dráma o rodine v ktorej otec skrýval matku pred svetom , následne matka s dcérou od neho utečú , jeho zavrú a podarí sa mu o 20rokov utiecť z väzenia a začne hľadať dcéru , koniec je zaujímavý ale film mierne nudí, minimum vyšetrovania alebo napätia, určite by som tento žáner nenazval Thrillerom 2* ()

xxmurphyxx

Where the Crawdads Sing. Prvé, čo človeka pri pozeraní napadne. A tohto pocitu sa človek nezbaví počas celého filmu rovnako, ako toho toho, že všetko sa tu dalo spraviť podstatne lepšie. Vizuál, obsadenie...všetko je fajn, len je to všetko také mdlé, obyčajne, predvídateľné a chýba tomu sila a čaro vyššie spomenutého filmu. ()

blondboss

Podpriemerná survival dráma, ktorá celkom chytrý a zaujímavý koncept zabila totálnym klišé. Prvé dve tretiny filmu sa niesli v komornej a tajuplnej atmosfére, aby to potom Burger ukonal doslova nezmyselnou poslednou tretinou, kedy hlavná hrdinka ide na miesto, kde to všetko začalo, a ostatných vrátane polície to ani len nenapadne, aby toho mizeráka chytili. A zvyšok bolo už len klišé nad klišé. Takže celkom škoda, lebo nábeh to malo celkom fajn a nakoniec to ani Ben ani Daisy spoločne neutiahli. 40 % ()

natalie15

Podľa môjho názoru je Marsh King's Daugther výrazne podhodnotený film. Áno, zápletka je síce jednoduchá, ale kamera, to akým spôsobom sú vykreslené hlavné postavy a záverečné stretnutie otca a dcéry, sa mi veľmi páčilo. Istým spôsobom mi film trochu pripomenul Kde raky spievajú. Myslím, že obidvaja, Ben Mendelsohn aj Daisy Ridley stvárnili svoje postavy civilne a uverila som im všetko. Takže za mňa slabšie 4* a 75%. ()

Werner77

Ničím nepřekvapí, trochu jsem se i nudil, ale neurazí. Až moc předvítalný příběh, hrátky s pointou jako v Burgerově Iluzionistovi nečekejte. Co bych dal za nějaký zvrat ve smyslu, že pravým monstrem byla její matka. Zajímavá je hra s barvami, kde ty přirozené jsou "tam venku", ve městě a v jejím druhém životě je vše do zelena, což má asi evokovat sounáležitost hrdinky s bažinou a lesy, nebo její rozpolcenost. Mendelsohnův záporák také nejde nijak do hloubky a pro hvězdičku Ridley je to další ne až tak úspěšný snímek. ()

david141474

Co si budem, byl to zajímavej film. A taky proto jsem na něj šel. Nešel jsem na něj kvůli Daisy Ridley, ale kvůli tomu, že mě to prostě lákalo. Navíc tu hrál Ben Mendelsohn, tak co víc chtít? Děj byl docela slabej. Nic moc přelomovýho to nebylo. Samotná Daisy Ridley taky nepředvedla sebelepší výkon, ale všechno změnilo finále a taky střípky minulosti. Soundtrack byl dobrej. Scény mezi Daisy a Benem byly perfektní a ta atmosféra taky byla trýznivá. Jak jsem před chvilou řekl, finále, při pádu a následném zastřelení, bylo solidní a taky díky tomu jsem známku zvedl o jeden bod. To je asi všechno co bych k tomu řekl. Možná ještě to, že scéna kdy Daisy ukazuje manželovi svoje tetování, byla taky hodně solidní. 8/10 Sice byl děj hodně pomalej, ale pár zajímavých a dobrých scén tam bylo. (Olympia - 11.12.2023) ()

gogo77

4/10 ... vymakany trailer na akoze mysteriozny thriller, ktory sa vsak velmi rychlo meni na socialnu dramu o vztahu otca s dcerou ... pomale umieranie ... celkom zaujimaveho nametu ... 12rocne dievca vyrasta v mociaroch a lesoch s matkou a otcom, uplne odrezani od vonkajsieho sveta ... no jedneho dna sa matka rozhodne ujst a vyjde najavo ze tam cele tie roky bola drzana nasilu v zajati ako Natasha Kampush ... dcera to netusi a na novy zivot si zvyka tazko ... otec ide za niekolko vrazd do vazenia ... prejde 20 rokov a otec ujde z vazenia a samozrejme jeho kroky vedu k dcere ktora uz medzitym ma svoju dceru a zije uplne iny zivot ... co sa stane? .... ()

Geon

Decentní atmosférovka z dechberoucích scenérií michiganské přírody s dávkou survivalu i mezilidských tajemství. Daisy Ridley sedla role tajemstvím opředené dcery divočiny balancující mezi starou a novou rodinou stejně jako role matky. Konečně se našel film, který si na nic nehraje a předestírá to, co bylo v traileru. Bohužel k tomu přidal klasická thrillerová klišé, nějaké mezery v příběhu se také našly a co je největší nevýhodou je, že to není ani psychologický thriller, ani čistý survival. P.S. Na české překlady moc nejsem, ale tento vystihuje podstatu filmu, za mě lepší než originál. ()