Reklama

Reklama

Divoký lov krále Stacha

(festivalový název)
  • Sovětský svaz Dikaja ochota korolja Stacha (více)

Obsahy(1)

Divoký lov krále Stacha je sice vyveden v barvách, ale je zřejmé, že jistá tajuplnost, umění významných zámlk a časových smyček tvoří autorovy rozhodující stylotvorné prvky. Jeho dvorní kameramanka vykresluje pochmurný děj románu Vladimira Korotkeviče odehrávajícího se koncem 19. století a v poetických jízdách se pohybuje od dojetí až po pocity hrůzy. Podobnou funkci má také zádumčivá hudba Jevgenije Glebova. Scény v šlechtickém sídle, siluety divokých jezdců krále Stacha i představení lidového loutkáře, to vše dotváří atmosféru fantastického příběhu. Folklorista Běloreckij, který přicestoval z Petrohradu, se nakonec musí ponořit v čase mnohem hlouběji než zamýšlel, aby mohl odhalit kletbu ohrožující nejen šlechtičnu Janovskou, ale vůbec celý její rod od počátku 17. století. Před studiem lidových obyčejů je třeba dát přednost demaskování krále Stacha a jeho démonických lovců, kteří odnepaměti šíří v kraji hrůzu a děs. (Letní filmová škola)

(více)

Recenze (3)

Xeelee 

všechny recenze uživatele

[LFŠ 2008] Během projekce odešla promítačka, takže byla použita náhradní. Kvůli přehřívání se pak musela udělat ještě jedna neplánovaná pauza. Ale co, přece si nenechám zkazit zážitek z výborného filmu s úžasnou atmosférou a nádhernou vizuální stránkou. Opravdu mě zaráží tak nízké hodnocení 58 % (bez mých pěti hvězdiček). ()

Piedone odpad!

všechny recenze uživatele

Hodnotím podľa dojmov, ktoré som mal, keď som to videl ako 13-ročný. Očakával som vtedy iné rozuzlenie, nie !!!SPOILER!!! slamených panákov na koňoch. KONIEC SPOILERA. Ledva sa vtedy nazbieralo 10 divákov, aby sa vôbec mohlo v kine premietať. Film bol so slovenskými titulkami. ()

Reklama

Reklama