Film „Vpřed!“ byl natočen podle románu Valentina Katajeva. Vypráví o výstavbě Magnitogorsku na počátku třicátých let dvacátého století. Ukazuje rytmus života jedné z úderek první pětiletky, představí nadšení mladých romantických průkopníků sovětského průmyslu. Hrdinové filmu, zapálení stavitelé se dozvědí, že jejich kolegové v Charkově vytvořili pracovní rekord. Okamžitě se mobilizují s cílem porazit Charkovské. Začíná velká socialistická soutěž. (Snorlax)

Snorlax

Film byl natočen k padesátému výročí VŘSR. Příběh je tradiční okopírovanou šablonou všech budovatelských filmů. Někdo z party chce splnit a přeplnit závazek, někdo nechce a dobří budovatelé bojují s revanšisty. Zde byl boj opepřen přítomností podivné Šury - agitátorky. Tuhle dámu potkat, odkládám cennosti a prchám. Pravda, nebyla v tomhle filmu jediná, kdo se dopouštěl neočekávaných reakcí. Chichotající se dělníci mne vždy znovu spolehlivě vylekali. Obzvláště, když se za břicha popadli během písečné bouře. Za zajímavé lze považovat bohužel nečetné archivní záběry a za naprosto fantastickou ústřední melodii filmu, kvůli které musím své hodnocení navýšit. ()