Před pikolou, za pikolou

• USA All Fun and Games (více)

Skupina salemských teenagerů objeví prokletý nůž, který probudí démona. Ten je donutí hrát hrůzostrašné a smrtelně nebezpečné verze dětských her, ve kterých nelze vyhrát, pouze přežít. (Vertigo International)

brasek

Treťotriedna vyvražďovačka, bez emócií a bez napätia. Herecky dosť nepresvedčivé. Má to síce aký taký príbeh, ale divák sa viac nudí a gúľa očami. ()

exe.

Na dnešnú dobu to síce vyzerá na nevýrazný slasher stavajúci medzi dobrom a zlom, kde sa do dobrého prostredia dostane niečo zlé, ale opak je ale pravdou. Na slasher sa to však maličko odlišuje od väčšiny, kde si zabijak s maskou a s nožom alebo mačetou vyberie určitú skupinu ľudí a postupne ich vyvraždí. All Fun and Games stavia na prekliaty nôž z kosti slúžiacemu na posadnutie obete, čo je de facto trochu iný a odlišný hororový žáner, aj keď charakteristické prvky slasheru vo forme prenasledovania a vrážd to napĺňa. Prepracovanie príbehu a samotné zrealizovanie nie je zlé, nie je ani najlepšie, ale je tam vidieť oddanosť k hororovému remeslu a na to, že sa jedná o prvý režisérsky debut dvoch neznámych režisérov (verím, že v budúcnosti bude o nich počuť), tak je vidno, že si dali záležať na kvalite snímku, aj keď väčšina tvrdí opak, čo síce chápem, ale ako ďalšie pozitívum dávam, že tvorcovia vedia odhadnúť svoje hranice a nesnažia sa umelo naťahovať film, tých 76 minút je tak akurát a nezačne to nudiť, za čo dávam plusové body. Na atmosfére by sa síce dalo málo popracovať a zopár vecí zlepšiť (napríklad gore), ale taký základný účel na filmy s nie najvyšším budgetom to dokázalo splniť a príbeh (aj keď nie je moc originálny) ma dokázal chytiť, zabaviť a nenudil ma. Príjemne potešil aj výber sympatických (známych či menej známych) postáv, teda hlavne Asa Butterfield, ktorý podáva dobrý výkon a ako záporná postava sa celkom osvedčil a napravil svoju reputáciu z dvoch minuloročných nepodarkov (Flux Gourmet, Choose or Die) a prekvapila aj prítomnosť Natalie Dyer (Nancy zo Stranger Things). Verím, že režisérsku dvojicu nevidíme naposledy a že budú mať ešte čo ponúknuť. ()

Easykill

"Budu hrát a nikdy s tím nepřestanu." Když náhodou najdeš dýku z lidských kostí, tak na ni určitě nesahej a už vůbec z ní nečti nápisy tvl. Taky by mohl vylézt Démon co si rád hraje oblíbené dětské hry! A myslím, že s Démonem si nechceš hrát na šibenici, schovku či honěnou (normální honěnou vy úchylové).. Tak tady máme zase jeden lehce podhodnocený kousek. Až na obsazení některých individuí a pár malých blbostí, které se dají úplně v klidu přejít s tímhle nemám vůbec problém. Nějaký atmo si to drží, natočený to je hezky, strašení funguje a stopáž je akorát. Nevidím v tom problém, je to průměrovité, ale žádná tragédie. ()

gogo77 odpad!

1/10 .... totalna nuda... keby toto zostalo na Netflixe kammto patri po pol hodinke to vypnem... no ale nakoniec som xcel dopozerat ale uplne zbytocne.... film sa toci okolo demonickeho noza ktory je najdeny 13rocnym chalankom z mestecka Salems lot...presne toho mesta kde boli v 17stom storoci zavrazdene mnohe carodejnice ... pravom aj nepravom.... noz ma za ulohu zdemonizovat majitela a ten potom poslusne zabija hlava nehlava .... priamociare jasne bez znamok napatia ci prekvapenia.... NUDA ()

hledasenemo

Nebylo to nejhorší, občas některé souvislosti nedávaly smysl. Trochu vykrádačka z filmu Vadí nevadí (2018) Někdo kdo na horory moc nekouká to jistě ocení, ale milovníci hororů by si neměli nic slibovat. Asa Butterfield předvedl skvělé herecké výkony. ()