Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Slavný kapelník, slavný orchestr a slavní sólisté – to byl recept na vydařený gratulační koncert v červnu 2015 na pražském Žofíně. Blahopřát přišli J. Bohdalová, K. Gott, J. Korn, J. Zelenková, P. Janů, J. Zíma, J. Černý, P. Filipovská, K. Štědrý, L. Munzar, L. Pešek a mnozí další. Moderace P. Salava. Legendární dirigent Václav Hybš se narodil 3. 6. 1935 v Polici nad Metují a letos v červnu tak oslavil své 80. narozeniny. Jeho orchestr si navíc připomněl 55 let své umělecké tvorby. Václav Hybš po celou dobu své umělecké činnosti spolupracoval s Československou a Českou televizí. Je rovněž vynikajícím aranžérem a podílel se také na přípravě a realizaci celé řady TV projektů, jako Zpívá celá rodina, Hybš hraje Hašlera, Dobrý večer s Waldemarem, Televarieté, na filmových projektech Starci na chmelu, Kdyby 1000 klarinetů a dalších.
80. narozeniny legendy české pop music, dirigenta Václava Hybše, si široká veřejnost připomenula 2. 6. 2015 galakoncertem v Paláci Žofín. V pestrém programu se představilo několik desítek účinkujících. Mimo jiné vystoupili Karel Gott, Jiřina Bohdalová, Jiří Korn, Petra Janů, Karel Štědrý, Josef Zíma, Pavlína Filipovská, Jožka Černý, Jitka Zelenková a celá řada dalších. Narozeninovou zdravici a přípitek pronesli dvojice Spejbl a Hurvínek a Luděk Munzar. Na jevišti se vedle Václava Hybše a jeho orchestru objevili s gratulací i další význační čeští dirigenti.
Tak pane kapelníku – všechno nejlepší! (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

argenson 

všechny recenze uživatele

Velký zklamání. Když se při podobných příležitostech sejde víc umělců, mívám tendenci vyzdvihovat ty staré bardy, co do toho dávají všechno. Tady ovšem nedává nikdo nic. Buď je to blbě ozvučený nebo se to točilo v době chřipkový epidemie. Nebo nejhorší varianta, že to nikoho ze zúčastněných nebavilo. ()

Mistr119 

všechny recenze uživatele

Nevím, proč pořad opakovali ještě i v roce 2018... :-/ Naštěstí měli vystoupení vzestupnou tendenci, nicméně máchání taktovkou Hybše tak, jak od začátku máchal....pěvně věřím, že to bylo jenom na šou, nicméně doufám, že se Mu nikdo nekoukal na ruce s tím, že TAKHLE se má dirigovat...byť i jen swingový orchestr... :-/ A i první vystoupivši umělci...byť slavného jména, výkony už nic moc a mnozí by měli uvažovat, že do důchodu odejdou ještě se ctí a tak, ať si je pamatujeme v dobrém... :-/ ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Příjemný a hlavně s úctou přichystaný koncert z pražského Žofína především pro všechny fanoušky Václava Hybše a jeho orchestru. Petr Salava uvádí hosty a ti jeden po druhém zpívají, dirigují nebo přejí. Z atmosféry je cítit, že nálada byla báječná a každý účinkující s velkou úctou přednesl své přání (včetně Spejbla, Hurvínka a Máničky). Sice tradičně vymyšlený gratulační koncert, ale i tak velice pěkná podívaná. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama