Epizody(13)

Hitori se zdá být pro své milující rodiče dokonalým synem. Je pohledný, inteligentní a vděčný za svůj nový přepychový život – ale má temné tajemství. Hitori jsou ve skutečnosti dvojčata Migi a Dali, která se vydávají za jednoho chlapce. A za jejich skrytou identitou se skrývá děsivý motiv. (mikki089)

Trailer 1

Jeoffrey

Musím potvrdit, že k tomu, abyste začali chápat, o čem tenhle seriál opravdu bude, je třeba se dostat ke třetímu dílu. No a musím také přiznat, že já bych se tam nedostal, kdyby mi Starletka nedala vědět. Původně jsem seriál po jednom díle dropnul, protože ten mi nic moc neřekl a po zkušenost s předchozím dílem Nami Sano jsem si byl skoro jistý, že celý seriál bude jen a pouze o tom, jak jeden chlapec stále šíleněji maskuje, že jsou vlastně dva, že jde o identická dvojčata. Seriál Sakamoto desu ga? totiž dokázal doslova jeden vtip povedeně alternovat dvanáct dílu a další dílo Nami Sano se ze začátku tvářilo velmi obdobně. Navíc samotní Migi a Dali mě v úvodu zase až tak nezaujali a postavy kolem nich mě neuchvátily vůbec a stejně jako již zmíněný počin o  Sakamoto to bylo až příliš často lehce bizarní, přehnané, někdy až teatrální. Což na jednu stranu znamená, že máte o originalitu postaráno a rozhodně se nenudíte, ale často se mi to s tou vážnější mysteriózní a thrillerovou linkou, která nastoupí v druhé půlce, mlátilo, a nejen s tím. Jako by seriál chtěl být najednou komedií, dramatem, thrillerem, psychologickým hororem, rodinným filmem, divadelním představením, pohádkou a kdo ví čím ještě – zkrátka v určitou chvíli je to šílená žánrová srážka, která někdy zajímavě a nečekaně funguje, jindy ale vůbec. Přesto je to však hezky promyšlený a silný příběh a postavy doopravdy doceníte, čím víc je poznáváte. Navíc to má opravdu příjemný (vzhledem k tomu, že jsou ty Vánoce), ale i zajímavý konec. Každopádně za ten slabší start a kolizi žánrů, která mi hodně narušovala celkový zážitek, musím něco srazit, ale silné 3* si seriál dle mého určitě zaslouží. 6,4/10 ()

Starletka

Seriál, který VELICE klame svým začátkem. Ještě první dva díly jsou podobný typ komedie jako autorčin předchozí Sakamoto, kde jsou běžné každodenní momenty přehrávány do absurdních výšin a člověka samozřejmě napadne, že se vše bude jen opakovat, ovšem od třetí epizody dál se teprve rozjede ten pravý wtf fest a kolotoč emocí, kde každá další epizoda přichází s něčím naprosto nečekaným a překrucuje jakákoliv očekávání. U takové páté epizody jsem si kontrolovala čaj, jestli jsem si náhodou omylem nevylouhovala veselé houbičky. V druhé polovině se pak z komedie dokonce zdařile přehoupneme do thrilleru (místy až hororu), ale komediální prvky přitom stále fungují. Animace je na tento styl vyprávění skvěle vybraná, postavy jsou taky velmi zajímavé (hlavně oceňuji, že dvojčata jsou už od začátku povahově úplně jiná). A ve výsledku mě strašně mrzí předčasné úmrtí autorky, protože bych ráda viděla, s čím dalším by přišla. 9/10 a nejlépe by se celkový zážitek dal shrnout asi takto ()