Kašpárek zabiják

Funnyman

Gašparko zabijak

Horor / Komedie

Velká Británie, 1994, 90 min

bizarná "artová" a béčková hororová komédia, o ktorej si počas jej sledovania ani dlho po ňom neviete, čo myslieť, no nejakým zvláštnym spôsobom vás baví a rozhodne, ak už nič iné, tak aspoň jedno sa jej musí uznať: že je (hoci inšpirácie sa vystopovať dajú zjavné: joker, kruger) pomerne dosť originálna(27.3.2018)

,,Bacha, kachna!" ,,Kde?" ,,Pic, čvacht!" ...mozek s očními bulvami opouští majitelku a vydává se na cestu kuchyní... Freddy v šaškovském oblečku masakruje návštěvníky starého anglického domu na samotě. Příjemná kamera, snově fantazijní scény, tajemná osada jak z Beetlejuice. Některé masakry jsou odbyté (umlácení kyjem), jiné povedené (znovuzrození kašpárka z hrudi čarodějky aneb...kdo jinému jámu kopá...). První polovina se rozjíždí, druhá už frčí. Pro vulgarismy se nechodí daleko. Kdysi mě to bavilo více, nyní jako oddechovka dobré.(7.10.2014)

• playboxguest

Celkem srágora s postavama, které byly už od začátku pro svou sympatičnost vhodnější na porážku než kdejaké sele. Alespoň toho vraždícího zmetka jsem si původně představovala jako další zábavnou sviňu ve stylu Toho, Chuckyho, či Leprechauna, ale upřímně, tenhle šotek měl jít ze všech postav v tomhle bijáku pod kudlu jako první, ušetřil by tak diváky hodně plytkého humoru. A co měla znamenat ta kachny milující Velma ze Scooby Doo (alespoň jeden fórek se v mých představách zdánlivě vyvedl)? 40%(6.6.2013)

Velkou důvěru jsem k tomu neměl, klauny totiž nemusím. Ale tohle naštěstí je dobře namíchaný s komedií, tak že je to koukatelný. Skupina stopařů se zastaví někde v baráku a kašpárek má o zábavu postaráno. Mínus bych na tom viděl onu roztřesenost děje, kdy je to docela dost zmatený a nevyznáte se kde kdo zrovna je, ale na druhou stranu to nevadí, stejně jeden po druhém zábavně umírá. Příjemná hororová komedie.(6.5.2012)

Jedna z nejvetsich ujetin kterou jsem kdy videl, ale prave proto musim dat 5 hvezd, tohle se jen tak nevidi, urcite prispiva i vic nez uchylnej dabing na VHS kterou jsem zcizil z nejmenovane videopujcovny nekdy koncem 90. let, abych mel tuhle paradu doma na originalce. Pro me jeden z vrcholu bizarnosti, sceny typu kasparek vykopava hlavu jako brankar ve fotbale, hadka s chlapem za zdmi bordelu a nasledne vyklovany oko podpatkem jsou nesmrtelny a to nemluvim o vsudypritomnych hlaskach hlavniho hrdiny ktery me spolehlive rozesmejou i za tricet let. Skvost jak se patri.(6.9.2011)

• - Christopher Lee natočil svou roli za jediný den. (hladass)