Reklama

Reklama

Kašpárek zabiják

  • Velká Británie Funny Man (více)
Horor / Komedie
Velká Británie, 1994, 90 min

Obsahy(1)

Bohatý a drogovo závislý hudobný producent Max Tailor mal v ten večer šťastie. Vyhral totiž v kartách nad tajomným pánom Collumom (Christopher Lee) obrovské staré anglické sídlo. Následne sa rozhodne, že sa tam spolu s manželkou a dvoma deťmi presťahuje. Pri obhliadke domu nachádza zvláštnu herňu, uprostred ktorej je ruleta s dvoma možnosťami - výhra a prehra. Max ruletu roztočí a padne mu "prehra", čím prebudí k životu záhadného starousadlíka v podobe netradične vyzerajúceho gašparka (Tim James). Ten sa však prejaví ako bizarný sadista a postupne absurdným spôsobom zlikviduje celú Maxovu rodinu. Medzitým prichádza k tajuplnému sídlu Maxov brat Johny, ktorý mu vezie nejaké veci. Po ceste zoberie ešte štyroch stopárov - dve ženy a dvoch mužov. Po príchode nachádzajú len prázdny dom a Max s rodinou akoby sa pod zem prepadli. Rozdelia sa teda a začnú ich hľadať... (Mordenroth)

(více)

Recenze (40)

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Celkem srágora s postavama, které byly už od začátku pro svou sympatičnost vhodnější na porážku než kdejaké sele. Alespoň toho vraždícího zmetka jsem si původně představovala jako další zábavnou sviňu ve stylu Toho, Chuckyho, či Leprechauna, ale upřímně, tenhle šotek měl jít ze všech postav v tomhle bijáku pod kudlu jako první, ušetřil by tak diváky hodně plytkého humoru. A co měla znamenat ta kachny milující Velma ze Scooby Doo (alespoň jeden fórek se v mých představách zdánlivě vyvedl)? 40% ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Kde se tvůrci nechali inspirovat je zcela evidentní. A inspirovali se více než-li zdatně. Funny man je prostě taková variance na Noční Můry z Elm Street. Začátek je zbytečně zdlouhavý, ale od druhé půlky tomu nechybí nápady a spád. Ne všechny momenty jsou úplně zdařilé, originální a dotažené, ale celkově se kanadské žertíky tohoto cynického čtveráka rozhodně dají. Muhehe! ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Bacha, kachna!" ,,Kde?" ,,Pic, čvacht!" ...mozek s očními bulvami opouští majitelku a vydává se na cestu kuchyní... Freddy v šaškovském oblečku masakruje návštěvníky starého anglického domu na samotě. Příjemná kamera, snově fantazijní scény, tajemná osada jak z Beetlejuice. Některé masakry jsou odbyté (umlácení kyjem), jiné povedené (znovuzrození kašpárka z hrudi čarodějky aneb...kdo jinému jámu kopá...). První polovina se rozjíždí, druhá už frčí. Pro vulgarismy se nechodí daleko. Kdysi mě to bavilo více, nyní jako oddechovka dobré. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film budu mít vždycky milou vzpomínku, protože jsem ho díky Mordenrothovi viděl ve skvělé atmosféře báječného čtvrtého ročníku THS. Byl to mimochodem jediný (celovečerní) film, který jsem tam viděl. Původně jsem mu chtěl dát 2*, ale buďto na tom Funny Manovi nakonec přece jen něco je anebo za to může ta stará děvka Nostalgie, ale solím tam 3*. (Zkouřený Slon s Vladysem posílají pět obřích. :-) Jj, Funnymana už budu mít navždy spojeného s jedním z těch fantastických horkých červencových dnů L.P. 2007... Never forget. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Toto fakt nie. To už je príliš. Gašparko zabijak (ehm) nie je béčko. Je to plnohodnotný trash. Britská odpoveď na o rok staršieho amerického Leprechauna? Alebo skôr na To a iné klaunovské horory? Alebo Nočnú moru z Elm Street? Alebo Majstra bábkara? Neviem... a je mi to jedno. Ak máte radi trash, tak si prirátajte 4*. Ak nie, tak nie. Účasť Christophera Lee ma absolútne neprekvapuje, rád hral vo „všetkom“ (hlavne že keď sa Michael Caine  vyskytol svojho času v Čeľustiach 4, pomaly sa kvôli tomu robili protesty). ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Christopher Lee natočil svou roli za jediný den. (hladass)

Reklama

Reklama