Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Konec 80. let. Zatímco rodiče bojují o přežití v měnícím se světě, děti bojují o území. Dva čtrnáctiletí chlapci, Andrej a Marat, hledají ochranu a podporu uprostřed násilí a chudoby – a nacházejí ji na ulici. (FunDinDung)

Recenze (15)

LEGACY 

všechny recenze uživatele

Mám teprve po dvou dílech, ale i tak už mi přijde jakobych v tomhle osmdesátkovým prostředí trčel roky a roky. Tohle je odpověď na ruskou duši, ruskou odchylku od evropského standartu, její kulturu, drsný život na okraji ulice, kde soudržnost a čest dělá vše, no a nesmí se vám rozklepat kolena, nesmíte projevit slabost. Už teď mám pocit, že je to suverénně nejlepší ruský seriál, minimálně tohoto žánru, kterému se žádná legendární Brigáda nerovná a soundtrack vám v bude v hlavě znít ještě dlouho po dokoukání. Sám jsem trochu kašpar, protože sám se neperu, ale nějak jsem chtěl mít příběhu blíž, a tak jsem si párkrát udeřil pěstí do stěny až mám klouby do krve, tak jako Marat a další. Tímto gestem ale s podobnostmi končím a jsem rád, že my jsme měli to, co oni si museli vydobýt na ulici, zázemí, rodinu a fungující společnost. Skvělý náhled do jedné ruské kapitoly.https://www.youtube.com/watch?v=tE_7HeBZgYE https://www.youtube.com/watch?v=SGwTMlFwC0Q ()

Dendee 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že po dokoukání tohoto kousku, tak už se na svět nekoukám jako dřív, jak kdyby mi to nějaký střep/odkaz vrazilo do duše. ,,Seriál o mladistvých potloukající se na ulici" nezní nikterak záživně a nikdy bych nečekal, že se to někomu podaří zpracovat takovým poutavým dojmem, i když jde v celku o minimalistické dílo, kde se střídá 5 hlavních lokací a obdobný počet hlavních hrdinů, přesto seriál ukradne veškerou vaši pozornost. On celý zážitek je trochu past, první díl-dva jsou oblečeny do takového až komediálního kabátku (tedy aspoň pár maličkostí se v šedých osmdesátkách ve Svazu snaží tvářit vesele). Další díly pak pokračují ve stylu chladně syrového dramatu. Každý chtěl být, jako malý kluk, drsný pouliční gangster, ale málo kdo už si stihl uvědomit, kde až to může skončit a přesně tohle je zde vyobrazeno. Postavy tam nejsou dobré a zlé, chovají se často dle nálady a dle ovlivnění posledními událostmi a dodává to určitou rozmanitost. Navíc kdo vyrůstal v Československu/Česku na přelomu osmdesátek a v devadesátkách, toto zpracování mu bude určitě daleko bližší, než něco o amerických gangsterech nebo Eminenově mládí. Je jedno, že jsi ještě dítě, když máš činy dospělého násilníka, jsi jen další maso do mlýnku Kazaňských ulic. Ty čušpane. ()

Reklama

Pawlisman 

všechny recenze uživatele

Ouch, Rusové realistično prostě umí nejlépe. A toto je tak syrově pravé, joj, ani děj nazaostává a vy jste nejenom vtaženi, ale také se těšíte na další epizody. Ano, jsou to jen pěstičky a řešení všeho je "nabombit", ale prostě...toto se povedlo. Gangsterska o dětech z Ruska? Why not... Sic tedy v úplném závěru došel dech, dá se odpustit. Postavy skutečně nejsou černobílé, ale sic jde o totální hovada, máme s nimi jisté sympatie a prožíváme jejich psychické problémy společně. ()

Rebeca 

všechny recenze uživatele

"My jsme ulice!"Boj o teritorium, gangy, chuligáni, milicija i papaláši - promíchané s jakýmsi druhem jednoduché jánošíkovské spravedlnosti.Přísně ohraničená plocha  děje - sídliště s chruščovkami; bitky i pomoc slabým, "skořápky", první polibky, veterán z Afganistánu, ukradené čepice i video s páskou Robocop-a;  reálie, dodržovány do puntíku, slang i hesla ulice; víc než dobře vypointované - postavy uvěřitelné, jejich příběhy i charaktery nepodléhají zveličování.To vše tam je, ve svižném tempu bez povrchnosti a s výbornou režii, kamerou i scénářem, inspirovaným skutečnými událostmi z doby perestrojky; kvalitní výkony herců i ne-herců; podbarveno ruským hudebním disco-proudem. Vzorová ukázka, jak by měl být natočen seriál s retropříběhem. Naprosto strhující závěr. ()

fhe_verdict 

všechny recenze uživatele

Tak to bol naozaj narez. Pre mna najlepsi rusky serial od Pereval Datlova. Strhujuci pribeh zachytava chalanov zo sidliska v Kazani, najvacsom meste Tatarska na zaciatku 90-ych rokov. Decka sa grupuju podla ulic, mikrorajonov (casti sidlisk) a vytvaraju si rovesnicku rodinu v ktorej sa spravaju sa podla kodexu vaznov. Od relativne nevinnych ulicnictiev a dotahovaciek s "pacanmi" z inych stvrti sa situacia postupne stale viac a viac zamotava. Motorom pribehu sa stane video, ktore symbolizuje prechod ZSSR ok kapitalizmu do trhoveho hospodarstva. Postavy su vynikajuco vybrane, rovnako dobre zahrane a hlavne uveritelne, koniec koncov serial je natoceny podla skutocnych udalosti. Nebudem zbytocne mudrovat, ale skutocne odporucam vyskusat tento serial. Komu sa bude pacit po prvej casti tak pre nho bude nezabudnutelnym. ()

Zajímavosti (6)

  • Seriál se odehrává v Kazani, nicméně byl natočen ve městě Jaroslavl. Prezident Tatarstánu Rustam Minnichanov natáčení v Kazani výslovně zakázal. (ČSFD)
  • Nedobová píseň hrající často v seriálu „Piyala“ od dua Aigel je zpívána v tatarštině, dialektu republiky Tatarstán (jedna z republik Ruské Federace), kde se nachází i dějiště seriálu, město Kazaň, které je zároveň hlavním městem zmíněného Tatarstánu. (Dendee)
  • Zelené auto pronásledující Ajgul (Anna Peresild) je Lada Samara (VAZ) model 2109, nazývána v zemích bývalého SSSR slangově „Děvjatka“. (Dendee)

Reklama

Reklama