Taylor Swift: The Eras Tour

(koncert)
  • USA Taylor Swift: The Eras Tour (více)
Trailer 1
Hudební / Dokumentární
USA, 2023, 160 min

Sam Wrench

Taylor Swift

Největší hudební hvězda současnosti vtrhne na velká plátna kin! Ponořte se do jedinečného koncertního snímku a užijte si dechberoucí pohled na turné, které se zapíše do dějin. Přijďte ve stylu „Eras Tour“ a nezapomeňte doma své náramky přátelství! (Aerofilms)

Trailer 1

Gelaos

Taylor jsem znal jako populární zpěvačku, o kolo které se poslední dobou dělá "zbytečně" moc humbuku. Ale když ji Time vyhlásil osobností roku, udělal jsem si malou rešerši a s údivem zjistil že její The Eras Tour je nejvýdělečnější turné všech dob a že Taylor je velký kulturní fenomén. Tento film lze brát "jen" jako záznam z turné... Jenže je to opravdu velmi dobře natočený záznam z takového turné, jehož produkční kvality a umělecká režie budí respekt. Pár písniček mě nudilo, nějaké mě očekávaně nadchnuly (př. 22, All Too Well) a dost dalších mě k mému překvapení v koncertní podobě bavilo taky (př. LWYMMD, Cruel Summer, tolerate it). Swiftie nejsem a nebudu ani omylem, ale tenhle krátký exkurz do světa "swiftmánie" jsem si užil. ()

largesnake

Koncert nehodnotím bodama z deseti, ale bylo to neskutečný. To jak Taylor dokáže svýma písničkama navodit pozitivní atmosféru je fakticky dechberoucí, skoro všichni lidi běželi dolů před plátno :D.  Její texty jsou tak výstižný a povzbuzující. Technicky je to na poměry koncertu na maxu, natočený je to perfektně a barvy a ty její kulisy na pódiu a technický vymoženosti jsou úžasný. Je tu ale něco co mě zamrzelo a to to že tu jsou nějaký písničky vystřihlí a na kocertu byly, nejvíc mě zamrzelo že tam není Wildest Dreams a Cardigan. Ale jinak vše perfekt. Potřebuji na její koncert v reálu. Klidně bych byl ochoten dát těch 7800 kč kolik stojí jedna vstupenka. (Ano jsem fanouškem Taylor Swift) :). ()

Dixieboy

K Taylor Swift mám velmi zvláštní vztah. Vyrůstal jsem na americké country music 90. let a byl díky tomu hudební outsider, protože to není žánr, který by byl mezi mladými a dospívajícími populární. Spíš vyvolával posměch. Ale protože jsem uměl anglicky (hečte) a vždy přikládal textům velkou váhu, tak jsem do této hudby velmi často utíkal... a příchod Taylor do country music si velmi dobře pamatuju. Malá holka s velkou kytarou, obří hřívou a velmi povedenými texty. Bravurně proplétající slova do spojení, která nebyla běžná u děvčat jejího věku... říkal jsem si, že z ní bude "big deal" a teď tu píšu o nejvýdělečnějším koncertním filmu v historii, rekapitulujícím její dvacetiletou kariéru v naprosto pompézním stylu... Lidé si o ní můžou myslet co chtějí, ale zcela nezaujatě se podívejte, co tahle "malá holka s velkou kytarou" dokázala. Vše co vymyslí a udělá, promění v úspěch, protože stále stojí nohama na zemi. ()

Likan7

Hudebně filmový gamechanger. Jak jinak pojmenovat tenhle krok Taylor Swift? Komerční úspěch Eras Tour je fenomenální a koncert samotný je skvělý jakbysmet. Mám od ní asi 2, 3 oblíbené písně, ale tady jsem si dokázal užít celé 3 hodiny naprosto bez problému. Dýchala na mě atmosféra celýho playlistu a Taylorka ukázala proč je po zásluze největší hvězda současnosti. A k tomu i velmi dobrá zpěvačka. ()

m4xp4yn3

Jsem nefanoušek, hudba Taylor Swift je pro mě agresivně konformní muzak bez nápadu a emoce, tím spíš jsem ale s otevřenou pusou vnímal logistickou stránku celého cirkusu, kolik úsilí, odborných znalostí, koordinace, a vůbec práce muselo dát uvést tuhle show v život. Všechno proto, aby se zamaskovala její plytkost a nesmyslnost. ()

• Písně „The Archer“, „Wildest Dreams“ a „Long Live“ jsou obsaženy ve verzi filmu určené mimo ČR. (machonza)
  • Vo filme sa nenachádza sedem pesničiek, ktoré boli spievané na koncerte, kde sa nakrúcalo. Chýbajúce piesne sú: "The Archer", "Tis the Damn Season", "No Body No Crime", "Long Live", "Cardigan", "Seven" a "Wildest Dreams". (Petra321)

Související novinky

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)