Reklama

Reklama

Kurýr z Madridu

  • Španělsko El correo (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Film sleduje podvodníka a jeho vzestup na vrchol korupce, která provázela realitní bublinu po zavedení eura ve Španělsku. (FunDinDung)

Videa (10)

Trailer 2

Recenze (10)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Áno, napätia tu veľa nie je, ale za to má to punc zaujímavosti. Zaujímavosti o tom, ako to v skutočnosti prebiehalo v Španielsku pri prechode na euro a že tak, ako pri všetkých finančných zmenách, je to skutočné el dorado pre podvodníkov. Len niektorým na to prídu a iní sú "úspešní podnikatelia". ()

Massaro74 

všechny recenze uživatele

Pohádka o skromném komorníkovi, který popadne lákavou příležitost a pustí se do praní špinavých peněz Stále nemá dost, až jednou tvrdě narazí. Film na základě skutečných událostí probíhajících po zavedení eura ve Španělsku. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

podobných příběhů o různých podvodnících tu za poslední roky bylo hned několik a třeba takoví Poláci v nich přímo excelují. Tohle je celou dobu dost nuda a nejzajímavější na tom jsou španělské reálie a španělský bordel, který se jich drží do dneška. Jinak akce tu není prakticky žádná, postavy nesympatické a o nějakém velkém napětí taky nemůže být řeč...40% ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Filmy s tematikou "mladý poslíček se na chvilku stane králem zločinu a pak si pro něj přijede policie" mě už přestaly bavit, protože obsahově jsou vlastně stále stejné, a je jedno, kde se odehrávají. Na Kurýra z Madridu jsem se podíval vyloženě jen kvůli Arónu Piperovi, který snímek táhne dopředu, ale jinak vlastně nemá čím zaujmout, jakkoli můžou být fakta o španělské ekonomice nultých let pro někoho zajímavá. Filmařsky to neurazí, ale ani nenadchne a scénáristicky to klouže po povrchu, takže jediným kladem je tu nakonec pouze zmíněný Arón Piper a jeho hezké tělo. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V mé série nepovedených náhodných výběrů na Netflixu jsem narazil na toto rádoby stylové španělské drama o jednom zlodějíčkovi, který si praním špinavých peněz myslel, že sežral šalamounovi hovno a nakonec skutek utek. Film, který má obrovskou snahu si hrát na španělskou verzi Vlka z Wall Street, ale tvůrci na to prostě vůbec nemaj. Scénářem, střihem nebo prostě režisérskou stolicí. Jediná zajímavá jsou pak vlastně ty fakta o španělské ekonomice, které film sem tam vysype z rukávu. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (4)

  • Španielske noviny Diari de Tarragona napísali, že film "obsahuje niektoré prvky, ktoré z filmu Vlk z Wall Street urobili úspešný projekt". (Arsenal83)
  • Postava Ivana (Arón Piper) nie je skutočná, ale je to zmes rôznych postáv zo skutočného života. (Arsenal83)
  • Film trvá od roku 2001 do roku 2011 (bez flashbackov). (Arsenal83)

Reklama

Reklama