poster

Krvavá paní (festivalový název)

 • slovenský

  Krvavá pani

 • anglický

  Bloody Lady, The

Animovaný / Drama

Československo, 1980, 77 min

Režie:

Viktor Kubal

Scénář:

Viktor Kubal

Hudba:

Juraj Lexmann

Hrají:

Jela Lukešová
(další profese)
 • Campbell
  ***

  Tak tohle mě zklamalo, z nějakého důvodu jsem čekal něco totálně jiného. Čekal jsem něco jako Krabata, takže atmosférickou temnou pohádku, a navíc když to je o Bathoryové? Tak jsem čekal i krev, ale kde nic tu nic. Je tu sice koupel v krvi, dokonce i jedna mrtvola. Ale ten animovanej styl se mi totálně nelíbil, a o atmosférře ani nemluvím, polovina filmu je o Báthorce jak začínala, takže nic extra všude smích a barvy. Později se snaží film padnout na temnější notu ale s tou animací to je prd platný, tak aspoň přidá temnější hudbu ale prostě to nijak extra nefunguje. Ale aspoň to nebylo nic extra hroznýho a na ty 3* to vyšplhá.(14.9.2011)

 • ArdathBay
  ****

  Slovenské animované filmy se k nám na DVD moc často nedostanou. O to více je potřeba si vážit každého počinu a Atypfilmu poděkovat za osvětu. V době, kdy čekám na Bathory je Krvavá pani příjemným předvojem nejen svým humorem, animací a nápaditým příběhem s příjemnou hudbou. V Bloody Lady se se mimo úvodního slova slovenky Jely Lukešové nepromluví a kupodivu to není na škodu. V dnešní době ukecaných filmů je to doslova balzám.(10.7.2009)

 • panjosef
  *****

  Animované a právě proto maximálně působivé pojetí známého motivu. Film začíná jako nevinný romantický večerníček a postupně se mění v nefalšovaný horor a nevídané animované pojetí zániku a zmaru. Minimalistické pojetí animace zde oceňuji jako výrazné plus, díky kterému dobře vyniknou některé jemné detaily (kopcovitá krajina, noční hřbitov), dokreslující celý příběh.(3.5.2010)

 • SOLOM.
  **

  Němý animovaný film, ve kterém je ukázat příběh Čachtické paní. Film je přístupný od dvanácti let i když moc nechápu proč. Celkové ztvárnění je docela slabé, viděl jsem spoustu lepších filmů, ale rozhodně se na to dívat dá. Začátek se nese v duchu komedie, je tam několik scén které vám zaškubou koutky, Postupem času se konečně objeví i trocha té kreslené krve a několik mrtvol. Je to vlastně taková kreslená pohádka pro dospělé, ale pro hororové fandy ztráta času. Dám 2 jen proto, že je to z československé produkce.(4.5.2010)

 • paascha
  *****

  Kdyby nebyl Čuráj Sračkubisko arogantní píčus a ta jeho Deána přeambicioznělá kráva, uznali by totální a nevyvratitelnou nadvládu této kreslené verze na poli Čachtické paní a ušetřili by si spoustu opovržení. Pravda, nic by si nevydělali, ale za to to stojí. Každopádně je Kubalův animáček parádní, Nižnánský musí mít radost:-)(4.5.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace