Chaplin hasičem

• Česko Charlie hasičem (více)

Charlie, ktorý pracuje ako požiarnik, je zaľúbený do dievčaťa. ktoré jej otec však už prisľúbil jednému z jeho kolegov ako odmenu za to, že v rámci príprav poistného podvodu nechá zhorieť jeho dom. Omylom však zapáli svoj dom a jeho dcéra sa z neho nemôže dostať von. Nápadníci tak môžu ukázať, ako veľmi ju milujú a čo všetko sú ochotní pre ňu obetovať. (STV)

pursulus

To lepší z druhého období.¬         Jedna z těch lepších grotesek natočených Ch. Chaplinem v jeho druhém období, kdy v rr. 1916–18 točil krátko- či nejvýš středometrážní grotesky. Chaplinovi se v tomto období už daří točiti i snímky lepší úrovně, než jaké dosahovaly v jeho prvním období úvodního jeho filmového vyučení v rr. 1914-15, nicméně kvalita snímků je rozkolísaná a ne všechno z tohoto období lze označiti za podařené. Ze strany Chaplina sílí tlak na kvalitu děl, což vrcholí rozvázáním smlouvy s "First National Exhibitors' Circuit" a založením vlastní podílnické společnosti "United Artist Corporation" v lednu 1919, pod jejíž záštitou vytváří prakticky všechna svá zbývající díla, od ještě krátkometrážního "Profesora" po celovečerní komediální drama "Světla ramp".¬                 [Zdroje: 1. Wikipedie, English (en.wikipedia.org/). 2. Filmová databáze IMDb (imdb.com/)] ()

Autogram

Kde budú dnešné filmy o 101 rokov, spomenie si na ne niekto? Chaplinova stredometrážna groteska kombinuje klasickú vtipnú brutalitu s jednoduchým príbehom. Kopance do zadku vtedy leteli, ale aj oblievanie, pády a údery sekerou po nohách a po hlave museli ľudí neskutočne zabaviť. Našťastie chvíľami vidno, že sekera je gumová, no aj tak pred trikmi na tú dobu zostáva len zložiť poklonu. Ale nepobavilo ma to až na štyri hviezdy, majster to vedel aj lepšie. ()

Arkanoid

Najlenivejší hasič Charlie chytil opraty do svojich rúk a zábava je to slušná, chýba jej však kúzlo nepredvídateľnosti a nových situácií z iných chaplinoviek. ()

everlong

no kdyby u nás hořelo, tak asi Charlieho nezavolám: ale jinak je to vynikající groteska, opět se starými známými, ale neustále překvapují novými vtipy a gagy, takže se určitě skvěle pobavíte.DÁLE HRAJÍ: Leo White (Owner of Burning House) John Rand (Fireman) James T. Kelly (Fireman) Frank J. Coleman (Fireman) ()

fantomas19

The Fireman - Charlie hasičom - Mladý hasič (Charlie Chaplin) spoznáva pod tvrdou rukou šéfa hasičov (Eric Campbell) ťažkosti pri cvičnom poplachu, aby vynikol pri ozajstných požiaroch a najmä záchrane dievčiny (Edna Purviance). ()

ostravak30

Ve filmu bylo dost humorných gagů. Filmaři asi využili do mrtě vše, co hasičská zbrojnice nabízela. Jenže podle mě byl film trochu moc dlouhý. PO chvíli se začali vtipy opakovat. I tak ale ze všech Chaplinovských filmů, které jsem viděl jde o nadprůměrnou záležitost. ()