Charlie flirtuje

USA, 1914, 16 min

Charlie Chaplin

Mack Sennett

Charlie Chaplin

Charlie si se svou obludnou manželkou vyšel do parku, usadil na se lavičce a zamotal do problémů dvou párů a jednoho dotěrného policisty... Dost živé, nepřehledné a zmatené, ale tak to asi má být.(24.4.2005)

Tohle byla pecka. Chaplin s něčím, co bych měl nazvat ženou (vnitřně to je určitě kráska) jde do parku a nechá svou ženu osamotě na lavičce a flirtuje s ženou někoho cizího a ta žena se vyleká a volá policajta. Ten cizí týpek se zase vyplíží a flirtuje s ženou Chaplina a ta taky volá policajta. Oba dva nevděčné muže chce chytit policajt a pronásleduje je. Ještě větší sranda přijde a to, když se oba muži někde schovávají před policistou a mezitím se ty dvě ženy seznámí. Krásné, vtipné, máte dokonalý přehled o situaci, není to natahované, je to svižné a Chaplin je oblečený jako The Tramp. Pro milovníky grotesek i lidi, kteří na tohle náhodou narazí fakt doporučuji.(15.3.2015)

Obludná, ano, to je ten správný výraz. V jeden moment jsem film pauznul a přísahal bych, že je to screen z nějakého filmu od Romera. Braaaains!(7.4.2009)

Průměrná chaplinovka, která má pár lepších momentů, ovšem je jich příliš málo k tomu, aby se hodnocení vyšplhalo na více jak 3*.(16.6.2016)

Charlie a jeho obludná manželka (mimořádně vydařený casting) si vyjdou do parku, kde se rozheraje výborná zábava. Nekončící akce, záměny, vynikající postava policisty, postupné seznámení se všech hlavních akterů, velké množství vydařených gagů a závratné tempo, to všechno dělá tenhle film jednou z nejlepších raných Chaplinových grotesek. Dokonce bych jí nazval skutečně mimořádnou peckou, ale na plné hodnocení to úplně není, což mě nesmírně mrzí. 85%:(23.6.2018)