Rammstein: Live aus Berlin (koncert)

Hudební / Dokumentární

Německo, 1999, 97 min

Hamish Hamilton

Seznam skladeb: 1. Spielt mit mir (5:22) 2. Bestrafe mich (3:49) 3. Weisses Fleisch (4:35) 4. Sehnsucht (4:25) 5. Asche zu Asche (3:24) 6. Wilder Wein (5:17) 7. Heirate mich (6:26) 8. Du riechst so gut (5:24) 9. Du hast (4:27) 10. Bück dich (5:57) 11. Engel (5:57) 12. Rammstein (5:29) 13. Laichzeit (5:14) 14. Wollt ihr das Bett in Flammen sehen? (5:52) 15. Seemann (6:54)(2.10.2007)

Zbožnujem kapelu Rammstein, počúvam ich už dá sa povedať od ich vzniku, ich diskografiu poznám celú naspamäť, a strašne sa mi páči ich robota!!! Tento koncert plný super pyrotechnických efektov, ich brutálnej hudby, zaujímavých spestrení v podaní členov kapely, proste všetko čo si môže skutočný fanúšik priať.(13.5.2008)

Miluju hudbu Rammsteinu. Jejich songy můžu stále dokolečka. I když jak o sobě tvrdím: "do hudby nedělám", tak i přes svou neznalost not a akordů si je vždy milerád pustím. Nebudu rozebírat názory na ně jejich hudbu, vystupování nebo celkovou image. Live aus Berlin je zážitek na jaký se nezapomíná. Rád bych si je poslechnul naživo, ale kde má člověk vzít ty prachy na koncert. Vysoce explozivní podívaná, kde to hoří, vybuchuje a do toho ta hudba. Výlet na lodi je nářez. Rachot, na který se zapomenout nedá. Sesnímání perfektní. Nenapadá mě, kdo ještě má tak choreograficky dokonalé koncerty. Hm?(29.12.2004)

Úžasný záznam, který mě při každém shlédnutí dokáže naprosto okouzlit a zamrazit zároveň. Skvělý výběr skladeb, opravdu vynikající záznam. Kluci jsou prostě absolutně úžasní! Vzhledem k tomu, že jsem zatím neměla tu čest zúčastnit se jakéhokoliv koncertu Rammsteinů, nemůžu posuzovat, jestli jsou Rammíci na živo pořád tak našlapaní, ale věřím, že se mi jednou i tento sen splní.(3.3.2014)

Moje snad nejoblíbenější skupina. I když jsem měl v určitých dobách hodně oblíbené jiné skupiny, nevracel jsem se k nim tak často jako k Rammsteinu. Dneska už tvrdou hudbu skoro neposlouchám, ale Rammstein se mně pořád líbí (teda když nepočítám album Rosenrot). Nejlepší alba jsou podle mě právě Herzeleid a Sehnsucht, ze kterých vychází tento koncert.(4.6.2008)

• - Cenzurovaná verze koncertu neobsahuje píseň „Bück dich“, protože klip k této skladbě na koncertu byl nevhodný pro děti a mladistvé. Jeho obsahem je scéna, ve které Till přivedl Flakea na vodítku a předváděl na něm kopulační pohyby. Na turné v USA toto vystoupení vedlo dokonce k zatčení Lindemanna a Lorenze, který byl posléze propuštěn na kauci. (Lucasion)

• - Setlist koncertu, který se konal o 15 let později na stejném místě Kindl Bühne Wuhlheide, 24. a 25.5.2013 čítal skladby 1. "Ich tu dir weh", 2. "Wollt ihr das Bett in Flammen sehen?", 3. "Keine Lust", 4. "Sehnsucht", 5. "Asche zu Asche", 6. "Feuer frei", 7. "Mein Teil", 8. "Ohne dich", 9. "Wiener Blut", 10. "Du riechst so gut", 11. "Benzin", 12. "Links 2-3-4", 13. "Du hast", 14. "Bück dich (Rammstein-Intro)", 15. "Ich will", 16. "Mein Herz brennt (Piano Version)", 17. "Sonne" a 18. "Pussy Songy". Skladby označené kurzívou zaznělyna stejném místě taktéž před 15 lety. (K.B.L.)

• - Till Lindemann musel absolvovat pyrotechnický kurz, aby mohl i on sám odpalovat ohňostroj a zacházet na pódiu s plamenometem. (phoenixer)