Inner Sanctum

Mysteriózní / Film-Noir / Thriller

USA, 1948, 62 min

Lew Landers

Velmi zvláštní noir, který překvapuje hlavně množstvím humoru a hodně překvapivým zarámováním příběhu: ve vlaku se spolu začnou bavit netrpělivá žena a muž, který zná přesný čas i bez hodinek (!!!). Muž ženu varuje, že nemá vystupovat z vlaku a začne jí vyprávět jeden zajímavý příběh... Zjevně nízkorozpočtový snímek určitě není bez zajímavosti. http://www.archive.org/details/inner_sanctum(4.5.2006)

Hodne zvlastny film, podivinsky, napisal bych ze landersova odpoved na Pojistku smrti, ta je tusim z roku 1944. Spravne noiry su u mna o tomto : polotma v ulici, ktoru len obcas prerusuje blikajuca lampa, clovek iduci po tejto ulici vidi v okne odhrnute zavesy a za nou pravdepodobne nejaku femme fatale. Len co ona zisti, ze o nej dotycny vie, zavesy sa opat zahrnu a mozno ze i zhasne, mozno nie. To jedno, naraz sa spoza rohu vyruti auto, oslepi dotycneho chlapa a zacne ho nahanat. To su prave noiry pre mna - tu ide o vrazdu holky, a chlap, ktory ju zabil zistuje, ze ho niekto sleduje ....... Landers ako reziser mi toho vela nehovori, ale viem, ze najlepsie noir filmy sa tocili v 40. a 50. rokoch - hlavne USA a Velka Britania. Tento noir je americky, a hodne slusny, dam tych 70 %(3.11.2018)

Velice zdařilá noirovka plná tmy a vody.(2.10.2011)

Zdejší obsah mi připadá lehce mystifikující a nepřesný :-) Jinak ale průměr, na který se ale dalo koukat. Nejzajímavější je zřejmě úvod a úplný závěr.(27.11.2014)

• - Film byl natočen na motivy slavného rozhlasového pořadu „Tajemství vnitřní svatyně“ vysílaném od roku 1941. (Terva)