poster

Qi tian da sheng sun wu kong (TV seriál)

 • Hong Kong

  齊天大聖孫悟空

 • Hong Kong

  Chai tin dai sing suen ng hung

 • anglický

  The Monkey King: Quest for the Sutra

 • anglický

  The Monkey King

Komedie / Fantasy

Čína / Hong Kong, 2002, 35x45 min

Předloha:

Wu Čcheng-en (kniha)
 • Kri-kri
  **

  Toto seriálové zpracování Putování na západ na mě působí velice prapodivně. Připadá mi to spíš jako laciná ochotnická parodie a výsledná forma tomu nasvědčuje. Ono nasadit do něčeho hongkongské kung-fu herce ještě není zárukou úspěchu. Navíc pouhých 35 dílů utvrzuje v tom, že nemohly být natočeny zdaleka všechny příběhy z knižní předlohy. Kostýmy a masky jsou ubohé, kamera a hlavně osvětlení příšerně přejasněné. Výběr lokalit tristní - interiéry laciné papundeklové dekorace a co se exteriérů týče, točí se převážně na poušti (žádné hory, lesy ani řeky). Píska tu představuje jakýsi vychrtlý mladík a Sun má dokonce milenku. Velmi obtížně se v této verzi dají rozpoznat jednotlivé příběhy z románu, nejspíš většina dílů nemá s původní předlohou mnoho společného a navíc jsou bez základní návaznosti. Tak třeba v příběhu o požáru v klášteře u hamižného opata Zlaté jezírko už jsou zde Čuník i Písek. Příběh o Bílé paní jsem tu nenašel, stejně tak ani jak byl Tripitaka zakletý v tygra. A už vůbec nedokážu nikam zařadit tu roztomilou sexy ďáblici v červeném, vyskytující se od konce 14. do poloviny 16 dílu (i když ona je to jediné, co se mi na tomto seriálu líbí).:-) Ze všech seriálových verzí je tato jednoznačně nejslabší, proto víc jak slabé 2 * dát nemohu. 30%(10.12.2017)

 • - Seriálovým námětem je literární dílo "Journey to The West" sepsané čínským spisovatelem v 16. století Wu Cheng'enem. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace