The 8 Show

• Jižní Korea Deo Eiteu Syo (více)
Drama / Komedie / Thriller / Mysteriózní
Jižní Korea, 2024, 6 h 59 min (Minutáž: 46–68 min)

Epizody(8)

Osm lidí uvězněných v záhadné osmipatrové budově se zapojí do lákavé, ale nebezpečné hry, během které si postupně vydělávají peníze. (Netflix)

batmancz

Upřímně mě to bavilo ještě víc, než Hra na oliheň (seriál) (2021). Jsou tam sice slabší chvíle (nějaké zvraty a přehnané násilí), ALE pokud má člověk potřebu to zkouknout v kuse za jednu noc, tak to zkrátka dobré být musí. Celkově nápad parádní, postavami krásně pestré (rasově vůbec:), násilím i trochu za hranou. "A kdoví, možná bude i druhá řada" (ale to vážně nemusí, takhle to bylo uzavřené ideálně). Každopádně, beru si osmé patro a kdo neviděl Díra (2019) tak rozhodně také dokoukat. Potěšilo! ()

Lenka.Vilka

Tak tohle byla pecka! Ale abych to vysvětlila: jsem moc ráda, že se tenhle seroš nezvrhnul někam jinam, než naznačily úvodní díly. Protože já dostala opravdu fajnovou podívanou, která šlape celou dobu. A jak přibývají díly, začnou přibývat stále vyhrocenější situace a to, co ze začátku vypadalo jako "pohoda, kterou všichni dáme", se začne měnit v dost nepříjmný prostředí. A proč je to tak dobrý? No, řekla bych, že především kvůli tomu jednomu pravidlu zmíněnému hned na začátku. Protože vážně je zrovna tohle, díky čemu si udržíme svoje lidství dostatečně dlouho, abychom si nepřipadali jako zvířata? Tak prostě nikdo nesmí umřít ... ale kolikrát je mnohem větší utrpení zůstat naživu v návaznosti na podmínky. A The 8 Show je prostě brutální podívaná. A ne kvůli její samotné brutálnosti, na kterou se musí (naštěstí) chvíli počkat. Od začátku se tady dost intenzivně rozebírají rozdíly právě na principu základního třídního postavení a na množství peněz v našich životech. Jsou ty nahoře automaticky šílený zm85i, který musíme nenávidět? A musí se automaticky chovat jako šílený zm85i, jenom protože mohou? A s tím se tady pracuje celu dobu dobře. Protože není přece větší potřeby než mít nad někým kontrolu, nadvládu a užívat si to. Ale ona to po čase začne být nuda, a je třeba roztočit vedlejší kolečka, aby se hlavní kolo mohlo dál otáčet. Celou dobu to totiž působí jako něco, kde máte automaticky vybranou stranu, aby jste se cítili vy jako lidi sami lépe. A to je zatím řeč o rozdílech mezi lidmi a psychických věcech. Potom totiž přijde možnost přejít na fyzickou část nadvlády, je to přece tak snadný. Kdo by odolal? Všichni nebo jenom ty nahoře? Neříká se náhodou, že právě tam nahoře je nejvíc psychopatů? A upřímně, když to přišlo, tak jsem si to neužívala, ale trpěla s postavama ... teda jenom s těma správnejma, protože co si budeme ... on je ten začátek dost manipulativní a rozdělí všechny do jasných škatulek. Prostě dokonalý scénář! Diváci těm nahoře budou přát jenom to špatný! A na to bych si připila! V nejluxusnějším baru ve městě! (Ty kráso, o tom je tak těžký psát bez spoilerů ... ale tímhle způsobem je to neskutečná zábava!) The 8 Show si skvěle hraje se svým divákem a dělá to naprosto luxusním způsobem. Až jsem se místy zpětně styděla, že mi to nedošlo. Ale ... už jenom za to palec nahoru, skvěle odvedená práce. ***** A co dodat. Závěrečná scéna byla prostě top. Vlastně celý poslední díl, který k tomuhle postrkuje stále víc a víc. A když to potom přijde na férovku, tak to prostě zanechá dost zajímavý pocit z toho času stráveným s tímhle seriálem. A jestli se to do téhle doby zdálo málo meta, tak vítejte v The 8 Show. Možná bude druhá série, když se dostatečně ukloníme před publikem. A pokud někdo nepochopil, proč se spoustu věcí nedozvíme, tak by se na to měl podívat znovu, sorry, ale fakt by to potřeboval... ***** PS: Četla jsem jenom čtyři čísla, takže nemůžu posoudit změny a úpravy, ale ráda bych upozornila na to, že předloha začala vycházela v roce 2018. Jenom kvůli kontextu porovnání, které se nabízí tak nějak automaticky, že? Což si tady i čtu. Mě to přijde úplně jinde a fungující na jiném principu. Už jenom kvůli tomu jednomu pravidlu! Jedině to barevné vizuálno, ale to je tím, že lidi prostě mají rádi barvičky! Já taky ;) čím víc, tím líp. A i ta Díra je mladší. Ale děkuji za inspiraci, už mám na listu :) () (méně) (více)

nervana odpad!

Po 4 dílech na to koukám už jen kvůli přítelkyni...Aby se jeden celej díl řešili skutečný hovna, další díl běhání po schodech a jindy jak tu hru hrát úplně bez násilí, aby se po 2 minutách co to zmínili začali mlátit bejsbolkama do hlav, to pro mě byla poslední kapka, postrádá to pro mě naprosto logiku v mnoha ohledech. Tohle můžou natočit jen Asiati... ()

SidneyP

Mně osobně vadí, když je spousta věcí v seriálu nevyřčených. Kdo tu hru má na starosti? Vysílá se to někde určitým osobám? Jak to celé funguje s tím dopravováním jídla? Kde se berou všechny ty věci? Je mi jasné, že to pravděpodobně vypadá na druhou sérii, je tam několik nevyřčených věcí a potencionál tam určitě je. Trochu mi to připomíná Squid Game, asi tam proběhla určitá inspirace. Jo, jižní Korejci umí. Slabé čtyři, nashle za pár let u další sérky :) ()

flyer.nick

Z poloviny děsná vykrádačka, čerpá to snad úplně ze všeho, Hry na oliheň, Díry, Saw i Mechanického pomeranče. Z té druhé poloviny je to napínavé, plné zvratů, hodně promyšlené. Ale chybí tomu spousta vysvětlení, na konci jsou samé otazníky a záhady, o hře, jejích tvůrcích nebo divácích a sponzorech se nedozvíme nic. Herci jsou teda mizerní, nevím jestli schválně nebo opravdu tak špatně hrají, ale jejich postavy jsou klišoidní, nesympatické a kýčovité. Ale i přes ty nedostatky to stojí za to vidět, tenhle žánr korejcům sedí a jde. ()