poster

Chaplin kapesním zlodějem

 • anglický

  Twenty Minutes of Love

 • anglický

  20 Minutes of Love

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1914, 20 min

Režie:

Charlie Chaplin

Scénář:

Charlie Chaplin

Producenti:

Mack Sennett
(další profese)
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Nemám nic proti muchlování s osobou odlišného pohlaví v parku a proto Charlieho pudům rozumím. Já bych si našel alespoň trochu osamělé stvoření a zkusil štěstí, ale Charlie zkušebně obejme strom a už cupitá k nejbližšímu páru hrát na kazišuka. Nebudu tvrdit, že mu to moc nešlo, ale smíchy jsem se přitom rozhodně nepotrhal. Naštěstí se postupně objevují další postavy, které dají závěrečné bitce tu správnou groteskovou příchuť.(6.3.2013)

 • Madsbender
  ***

  To už začína byť celkom ono. Chaplin sa zo začiatku len obšmieta okolo ľudí v parku a párov posedávajúcich na lavičkách, no potom začne flirtovať s jednou s dám. Mužovi, ktorý je s ňou sa to však príliš nepozdáva, a tak sa Chaplin po chvíli vydáva a inou. Do toho sa zapletie kapsár, ktorý si striehne svoje ciele a ktorého paradoxne samotný Chaplin okradne. Konečne zábavné a zaujímavé, z jeho krátkych filmov z roku 1914 jednoznačne jeden z najlepších. 70%(20.4.2014)

 • Hal_Moore
  ****

  Zatím nejlepší Chaplin, kterého jsem viděl. Vtipné situace, výborná závěrečná bitka a rychlý spád dělají z Chaplina kapesním zlodějem perfektní jednohubku.(7.3.2008)

 • xxmartinxx
  ***

  Chaplinův krátkometrážní režijní debut. Má to skvělé tempo, ale dějově mi to uniká. Chaplin chodí po parku a obtěžuje zamilované páry. Chybí mi sem tam nějaký mezititulek, který by vysvětlil, co těm dámám a pánům říká. protože myšlenky, že přijdete k nějakému páru, odstrčíte chlápka, sedněte si vedle holky a máte vyhráno, mi i na rok 1914 přijde dost nefunkční.(15.11.2012)

 • Radko
  **

  Rozťahaná a málo úsmevná historka o Charliem, ktorého zábavou je očumovať a otravovať milenecké páriky na lavičkách. Neskôr sa pokúsi získať ženu prostredníctvom ukradnutých vreckových hodiniek. Zapletie sa do toho policajt, nápadník ženy a nakoniec skoro všetci končia v jazierku. Neskorší svižný a zábavný štýl si Chaplin ešte len brúsil.(1.9.2005)

 • - První film, na kterém se Chaplin podílel i jako režisér. (Kulmon)

 • - Film byl natočen za jediný den ve Westlake Parku v Los Angeles. (everlong)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace