Větrná smršť (TV film)

Veterná smršť

Akční / Drama / Sci-Fi / Katastrofický

USA / Kanada, 2003, 88 min

• Colour

Tak bezduchý a vymetený scenár sa len tak často nepočuje. Ešte k tomu tí herci... Je nemožné, aby v oblasti častých tornád postavili vedecké centrum, kde sa uskladňovali nebezpečné vírusy. Rovnako nepravdepodobné je, že by sa postavila nekvalitne a klinec do rakvy dali vlastníci spoločnosti, keď odmietajú pripustiť všetky fakty a aj tak pracujú akoby nič, keď sa tam rúti silné tornádo. V skratke, film je samý blud (auto sa rúti po ceste, za zadkom má tornádo, nesfúkne ho a pod) a nelogika. Pokusy o psychológiu a emócie boli na bode mrazu. Napätie skoro žiadne. Ani hudba to nedokázala navodiť.(29.7.2010)

• Wacoslav1

Boze ne ja uz ty laciny tornado filmy nemuzu ani cejtit proste uz se opakuji ale je Twister a pak hodne dlouho dlouho nikde nic dalsich zabitych 90 min zivota ps jo a tech 31% tady mi vykouzlilo usmev na tvari(31.10.2012)

• lamps

Nechápu, co scénárista zamýšlel, protože takový nudný a stupidní paskvil jsem už dlouho neviděl. Jestli jsem měl někdy trošičku rád katastrofické filmy, tak toto veledílo, které mělo k zábavě asi tak daleko jako k Oscaru, mi je zase hodně zprotivilo.(24.4.2012)

Filmy s bouřemi jsem viděl asi 5 a několikrát . Jednoduchý scénář měli všechny. O co však jde tvůrcům filmu ? Pokud se na tornádo díváme v obýváku je to k smíchu. Vzpomínám na léto v roce 2002 nebo 1997 začalo pršet a Igor Němec v TV říkal že je to banalita . Tehdy rosničky nevarovaly . Padaly domy ,topili se lidé ejhle příroda ukázala co umí. Povodeň, kterou nikdo nečekal! Následky katastrofální. Od té doby , když se zvedne trochu větřík meteorologové varují na týden dopředu!!!!! Lidi uvědomte si že člověk je jen mravenec a když se příroda brání plundrování lidmi tak má sílu se kterou si lidé nedokáží poradit. To bylo jen jedno z mnoha varování. Sopky , tsunami, příroda je prostě silná a když se naštve tak nás spláchne jako nic z povrchu zemskýho. Pokud toto nechápete tak vaše IQ je 0 . Děda:-)(18.7.2011)

• Pepinec

...aneb Když je i 31% přehnaně moc. Žádný příběh, žádná zápletka, žádné pořádné tornádo (zas až tolik to s počítačem asi neumíme, co?), zato kupa řádných hovadin, jako například nekonečné honičky větrného víru s dodávkou. Tvůrcům gratulujeme a posíláme jednu hvězdičku, aby si s ní třeba utřeli zadek.(24.4.2012)