Romantický a napínavý příběh, který překlenuje několik desetiletí a kontinentů. Film sleduje emotivní cestu jednoho muže za svou první láskou, která zmizela před padesáti lety, než vyprší jeho čas. (FunDinDung)

Tosi

Baltazar Kormorán natočil takovej tichej, povznášející film o nadějích, který život přináší a pak nesplní. ()

Talita1

Nádherná dráma s romantickou linkou ma milo prekvapila. Kristofer, obyvateľ Islandu, spomína na svoju mladosť, keď bol ešte študentom v Londýne. Pracoval v ázijskej reštaurácii a tam spoznal mladú Miko. Film ladne spája tri krajiny do jedného celku: Island, Japonsko a Anglicko. Kris sa učí japončinu a počas oslavy v reštaurácii spieva islandskú pieseň. Romanca plynie pomaly, nikam sa neponáhľa. Popri tom sa ponárame do haiku, krátkych japonských básní a je tu odkaz aj na Hirošimu, mesto zničené bombou. Príbeh dobrého a jemného muža, ktorý hľadá odpovede v zrelom veku. Krásne spracované. ()

sochoking

Romantická dráma , ktorá v sebe spája dve časové línie s charizmatickými (oboma) hercami hrajúcimi hlavného hrdinu Kristofera. Obidvaja mali taký pomalý, ukľudňujúci hlas, z ktorého vyžarovalo, že sa vôbec nikam a za ničím nepotrebujú naháňať. Tomu dokonca nahrávalo i pomalé tempo filmu, ktoré, bohužiaľ, môže byť pre niekoho až vražedné. Záver filmu je nečakaný a silný. Keby nebolo toho uťahaného tempa, ktoré sa naozaj zdalo nekonečné, išiel by som na plný počet s hviezdičkami. Takto "iba" na poctivých 80% .  ()

kareen

Čekala jsem drsný sever a nakonec to mělo všechno japonský přídech. V důsledku to ovšem ani nevadilo, japonská restaurace pro mě byla velmi atraktivním prostředím a Kristofersonovi i jeho japonské lásce to moc slušelo , jak v mládí, tak i jako stárnoucímu páru. Milostná romance je tady umocněna poněkud tragickými okolnostmi a pokud si na podobná melodramata potrpíte, klidně si přihoďte hvězdičku. ()

Časové pásmo bylo změněno