Čtvrtá válka

• USA The Fourth War

V listopadu 1988 je k americké jednotce, sloužící v těsné blízkosti československých hranic, převelen veterán a hrdina z Vietnamu, plukovník Jack Knowles. Ihned po příjezdu se dostane do konfliktu s dosavadním velícím důstojníkem jednotky plukovníkem Clarkem. Nedlouho nato jdou oba společně s několika muži až k samotné hranici, kterou se právě pokouší z československé strany přeběhnout jakýsi muž. Američtí vojáci mu fandí, ale muž je pronásledován a nakonec i zastřelen velitelem československé jednotky Valačevem. Při tom se střetnou pohledy Valačeva a Knowlese oběma je jasné, že mezi nimi jde o zavilé nepřátelství Knowles v noci tajně přejde na druhou stranu hranice a odzbrojí tři nepřátelské vojáky. Oplátkou za to vyhodí Valačevovi muži do povětří jeho džíp. Knowles však nechce přestat a chystá se na další odvetnou akci. Při útěku zpátky potká mladou Češku, dívku Elenu, která pracovala několik let v Německu teď se ale chce vrátit domů pro svou dcerku. Knowles ji dopraví do bezpečí, ale pomoc při přechodu hranic jí neslibuje. Jenže další události jeho postoj změní (oficiální text distributora)

D-bont

Najlepší, najkrajší, najzábavnejší príklad Over The Top filmu:-) Odhliadnuc od toho Frankenheimerova réžia je obstojná a hudba Billa Contiho je fantastická. ()

nanamarak1

Tvůrci udělali velkou chybu, že tenhle film situovali do jedné nejmenované krajiny. Kdyby se to totiž odehrávalo v nějakým fiktivím státě, bylo by zdejší hodnocení tak o 10% větší. Tvůrci si však zavařili sami. Bohužel, i bez tohoto aspektu je to dost o ničem. Herci nepředvádí zrovna oscarové výkony, Frankenheimer ani Conti se taky zrovna nepřetrhly a je to takový celý unylý. MERKUR KLUZIŠTĚ NAVŽDY! 40% PS: Závěr na zmrzlým jezeře vykradl Jackson do filmu Hobit: Bitva pěti armád. ()

kpt.Johanson

Kdfyby to byla komedie udělali by líp. takhle je to jen víc než naivní americká slátanina, která tím, jak se sama staví k reralitě, o které nic neví, ze sebe a z američanů dělá úplné pitomce. Inu, sebereflexe.. ()

bape odpad!

Tak tohle fakt přehnali!!! Nikdo z autorů asi nevěděl ale vůbec nic o česko-německých hranicích. Příklad: místo ostnatého drátu jen kůli, Rusáci s našima honící utečence na koních, výlety na obě strany jak do hospody na karban atd. Neuvěřitelný Roy, kterého je mi tu skutečně líto, si povídá o incidentu při němž je jeden takový utečenec zastřelen jedním kozákem tímto stylem: "Tohle přece Rusové nedělají!" "Vím, to byli Češi." To je skutečně tragédie! Hrdina z Vietnamu a velitel podniká (jen tak protože ho naštvali) záškodnické akce, načež je mu odpálen raketou džíp, avšak on kontruje podpálením strážné věže. Dál už to jen pokračuje ve své kvalitě. I ten nejhorší český odpad se nemůže srovnávat s tímto filmem a je neuvěřitelné, že se tak lživý a propagandistický film u nás dá odvysílat. Kde kdo se pohoršoval nad znovu vysíláním seriálu Chlapci a chlapi, ale tohle zřejmě nikomu nevadí, i když je to stupidita v každé minutě. ()

Niggo odpad!

Samozřejmě odpad, protože reálie jsou pro celkové vyznění filmu důležité. Tady je odflákli, že to ani u američanů nemá obdoby. Ale zkusil bych se na to podívat očima produkce. Proč si komplikovat práci, když to stejně v severní americe nikdo nepozná, že to je úplně mimo. Hlavně se kritizovalo, že čeští pohraničníci mluví rusky. Představte si sebe. Kdyby nám tvůrci nějakého filmu, který se odehrává ve Vietnamu, nahradili vietnamštinu čínštinou tak to taky nepoznáte. ()