Za druhé světové války pověří Němci jednotku zbídačelých válečných zajatců, aby vyhodili do povětří vlak na ruské frontě. Jestliže se jim to opravdu povede, bude jim prý vrácena svoboda. (AMC Czech)

Drussus

Film je natočený podle knihy Svena Hassela - Kola hrůzy. Nemůžu o něm říct, že je špatný, ale ani vynikající. Vydržel jsem u něj bez klimbnutí až do konce a docela jsem se i bavil. Ale kniha je kniha, každého z hrdinů si nějak představíte a film vám pak tyhle představy natrvalo „poopraví". Misfit Brigade se jistě potýká s omezeným rozpočtem (Používání ruských T-54 jako německého Panzeru, Ruských SU-85 jako JgPZ-4), ale přesto dokáže zaujmout, hlavně tedy nečtenáře předlohy. Kniha je totiž mnohem surrealističtější a zábavnější. Za mě dobrý až chvalitebný. ()

Xmarc

Do popisku by se možná hodilo i "Válečný, komedie", což mi teda zrovna moc nesedlo a ani jsem takové pojetí nečekal. Zkusil jsem na styl filmu přistoupit a párkrát mě i docela pobavil, ale jinak mi to moc nesedlo. Film působil tak nějak levně a nemyslím tím teď zrovna výpravu a finance za ní schované, což mimochodem taky nebylo nic extra v porovnání s jinými válečnými filmy. Většina rádobykomediálních prvků působila někdy docela na sílu, ale osobně tento styl válečných filmů prostě moc nemusím. ()

tatrak

Film pouze pro fandy Svena Hassela.Legionář,drobeček,porta i dědek naprosto odpovídají knižní předloze.Škoda že je to jediná natočená kniha. ()

OtokPag odpad!

Neskutečná kravina, pardon SvenHaslovina! T55 v rukou Němců by zřejmě válku ovlivnil jináč, než V2 😋 ()