Vedecko-fantastický film o snových dobrodružstvách troch školákov zo základnej školy v Atómovej Lehote - Paťa, Jána a Borisa. Keď neďaleko ich rodnej obce v skalách objavia ukrytú mimozemskú kozmickú loď, s jej pomocou odletia na neznámu planétu, ktorú zničila ekologická katastrofa. (oficiální text distributora)

Bynk

Dávam len tri hviezdičky z toho je jedna za film samotný, druhá je za Žarnaya a tretia je za moju najoblúbenejšiu detskú knihu vôbec: Tajomstvo Dračej steny. Pravda je taká že film má z knižnou predlohou asi tolko spoločné ako tank T-34 z prvou svetovou vojnou. Celovečerný film a pokus natlačiť dej dvoch kníh v podstate do hodiny a pol výsledku veľmi výrazne uškodil. Tu by to chcelo ovela väčší hollywoodsky rozpočeť a natočit to ako detský seriál kde by sa dej jednotlivých kapitol z knihy dal spraviť ovela zrozumitelnejší a pútavejší v epizódach. Všetky tie veselé príhody zo zneviditelnovaním, superrýchlim učením, nahánaním chodiacich stromov a lietaním v ariolských kombinézach z kníh by bolo určite ovela pútavejších ako kukanie na upršanú a zdevastovanú planétu z tohto pesimistického filmu. Tento film nemá okrem námetu zo žarnayovkou vôbec nič spoločné. :-) ()