Černý orel

• USA The Order of the Black Eagle
Dobrodružný / Thriller
USA, 1987, 93 min

Tajný agent typu Jamese Bonda a jeho asistentka proniknou do jedné jihoamerické nacistické organizace, jejíž členové udržují při životě Hitlera, až do té doby... - dokud nepřijde ke slovu zázračná tajná zbraň. (AMC Czech)

Autogram

Som toho názoru, že je zaujímavé občas vidieť aj trochu „inú“ filmovú tvorbu. Ale už nie som za to, aby si takýto céčkový film zaslúžil na čsfd hodnotene 80 % len za to, aký je zlý. Film pozostáva okrem bondovskej aj z westernovej a rambovskej časti a ťažko posúdiť, ktorá je horšia. Jednoducho volovina, ktorá mala zapadnúť prachom niekde vo videopožičovni, ale do televízie sa zmestí všetko. –––– Říkali, že se to znovu nemůže stát. ()

helljahve

Prišlo mi to ako bečková parodia na filmy s Jamesom Bondom. Na tomto filme je všetko zlé, počnúc scénarom, hercami... Kritici si museli na tejto flákote fakt zmlsnúť. A však my, ktorý práve pre toto tento žáner milujeme, sme nadmieru spokojný a chrochtáme si blahom. Film tak zlý, že je vlastne až dobrý.... ()

TERRORDROME

Nacisti boli vždy problém, v 80-tych rokoch neohrozoval svet Kotleba s dobročinnými príspevkami na 1488 eur, ale vtedajší hakenkrojcáči mali nakladaného Hitlera a chystali sa zrušiť amíkom HBO! Jediný kto ich môže zastaviť je špeciálny agent 000,5 a jeho šofér pavián robiaci neslušné gestá. Film je to síce solídne bizarný, ale moc sa toho o ňom napísať nedá. Je tu nejaká prestrelka vo Westernovom mestečku, tlačenie autobusu dole z útesu ( humor tvorcom občas vychádza ), celkom nudná naháňačka po rieke ( až na moment keď vznášadlo začne všetko kropiť raketami ), naháňačka na motorkách, dekapitácia drôtom a hlavne záverečný megastupído masaker v nacistickom stanovom tábore, kde medzi všetkými tými lietajúcimi handrami pochoduje nejaký kovboj soliaci olovo za zvukov hudby zo siedmych statočných, černoch pohadzuje náckov ako špinavé prádlo a pavián to tam kosí vo svojom vlastnom tanku na mieru! A jednému kaskadérovi prejde trojkolka po hlave, ale asi sa mu nič nestalo, lebo ležal na kyprej hline. Nakoniec dôjde aj na fírera ktorý po kontakte so vzduchom pukne a roztečie sa ako zmrzlina v gay bare. Takže hej, je to celé super divné, preplácané a parodické, ale potenciál zábavy v konečnom dôsledku dosť zaostáva za svojim potenciálom. ()