Shan shui you xiang feng

• Hong Kong

山水有相逢

• Hong Kong

Saan shui yau seung fung

The Golden Girls

Hong Kong, 1995

Vynikající komedie, kterou komentář na imdb shrnuje výstižně označením skrytý klenot. Uvidíte tehdy začínající Anitu Yuen - Mei Ball, která je velmi talentovaná a schopná herečka (škoda že po roce 2000 už nedokázala sehnat filmy, ve kterých by to potvrdila), dále Adu Choi - Lulu Shum, vysokou elegantní krasavici. Obě hrají začínající herečky v Hong Kongu ke konci 50-tých let, které se spřátelí. Obou si všimne scénarista Ching Wan Lau, jenž se do Mei Ball zamiluje, ta ho ovšem odmítá. Mei Ball nechá hereckých pokusů na pár let mizí. Dále nebudu děj spoilovat, ale tahle klasická romantická komedie je neuvěřitleně vtipná dobovými narážkami na studiový systém, klasiku martial art filmů One Armed Swordsmen a jinými věcmi. Vůbec atmosféru těch dávných dob, vyýprava, kostými i propriety dokonale vystihly, hlavní trojice hraje výborně(pořád mám vztek, že Ada se nikdy nestala velkým jménem ve světe filmu) Dialogy ani humor nikdy nedrhnou, naopak jsou plynulé, dobře promyšlené a vždy mě spousta vtípků dostala i překvapila. Tohle je hodné vidění, vzhledem k tomu, že zase tolik povedených romantických komedií v Hong Kongu nenajdete.(30.5.2010)