Zhan lang chuan shuo

• Hongkong 戰狼傳說 (více)

Příběh o legendárním zabijákovi s pseudonymem Vlk, který v pokročilém věku vypráví příběh, jak se seznámil se svým pobočníkem a o boji proti rodinnému klanu banditů. Příběh plný bojových scén, zabíjení, ale i lásky a odhodlání. (Tamten)

Lacike odpad!

Tak toto sa vôbec nepodarilo. Bitky sú úplne neprehľadné. Už tá úvodná v ktorej Donnie mácha mačetou a vďaka scénam zaberaným vo veľkých detailoch vidno len to, že občas spadne na zem nejaká odseknutá hlava, naznačí, že toto je totálny fail. A všetky ostatné bitky sú rovnako neprehľadné. Dokopy som behom celého filmu videl asi tak 5 scén v ktorých Donnie viditeľne niekoho kopne alebo buchne. Všetko ostatné sa dialo mimo záber kamery. No a rovnaký chaos je aj v deji. Fakt nemám šajnu o čo tam šlo. Donnie vo flashbackoch rozpráva svoj príbeh a vraj je totálny bijec. To je tak všetko čo som pochytil. Pre mňa je toto najhorší Donnieho film, ktorý som videl. Film by si zaslúžil záporné hodnotenie. V tej dobe mal Donnie stokrát väčšie ego ako schopnosti. Síce nakoniec dostal rozum, ale škoda tých stratených rokov, keď točil takýto nepozerateľný odpad. 0/10. ()

Flipnic

Tak tohle je něco FANTASTICKÉHO!!!!!!! Tenhle raritní kousek s Donnie Yenem, který sám režíroval jako svůj první, je snad vůbec nejlepším jeho filmem, potažmo nejlepší se zcela "novým" Ip Manem (2008)... Nemám slova chvály ani superlativy, které by dokázaly vyjádřit DOKONALOST tohoto akčního martial arts nářezu ... To se prostě musí vidět. Donnie si jde jednoznačně vlastním směrem, nikoho nekopíruje a nevykrádá. Film má velice zvláštní děj a chvíli potrvá, než si na něj zvyknete (udělejte tak a nic neřešte ...). Film, který mi strukturou trochu napadá jako podobný je Hrdina (2002). Jedna událost je vyprávěna v několika verzích. Ve všech verzích je Donnie hlavním hrdinou. Každý příběh podává děj a vztahy trochu jinak a každý příběh více graduje ... dějem, vztahy jednotlivých postav a akcí ... Nemohu o filmu říct, že je to pouze martial arts film. Tohle je kromě akčního martial arts rovněž mystický love story ... Jestli někdo někdy někde napsal, že Donnie je "ďábel", tak ať se podívá na tento film ... Protože neví, co Donnie jako herec, "bouchač" a režisér dokáže!!!! Úúúúúžasně zvládnuté akční drama, které zaujme od první minuty a nepustí do poslední vteřiny. Titulky si necháte dohrát až do konce, to vám garantuju!! Nejde popsat víc, protože skutečně jde o složitý, silně emotivní a zvláštní kousek. Ten film má všechno co chcete ... začíná jako nějaká brutální hongkongská CAT trojka s modrým ponurým osvětlením, aby se přepnul do jednotlivých příběhů, které mají úžasné záběry, silné emotivní zabarvení a kus tajemna a lákavého mysticismu... Víc nedokážu popsat. A pak je zde akce ... Uuuuf ... Donnie jako by využíval dosti technik japonských "karateřezničin" ze 70. let a masíruje nepřátele neuvěřitelnou rychlostí, brutalitou, technikou, "nejrychlejšíma rukama na světě", nejsilnějšími kopy na světě (přiznám, že trochu vykrádá akce Bruce Leeho ..), do toho bojuje vším, co je po ruce (a nejen on, hromadné bitky jsou zde také docela časté), hlavním pomocníkem je dlouhý nůž. Nepřátelé používají nože, sekery, řetazy, palice, hole, tyče, prostě cokoliv ... Prostě tady se jedou "fighty" skutečně ve velkém stylu, ale ... uznávám, že je dopomoženo kamerou a střihem - a to právě ve smyslu japonských martial arts, kdy je kamera tak blízko, že vlastně chvílemi vůbec nestíháte co se děje. Ale není to na škodu, přece jen je to z roku 1997, takže styl natočení je prostě úchvatný. A když už si myslíte, že jste viděli všechno, Donnie předvádí bez střihu i dvojkopy ve výskoku ("vážím" si toho, že nepředvádí trojkopy ve výskoku se střihem ...), absolutně nepoužívá dráty, a že už téměř lapete po dechu a říkáte si posledních 20 minut: "Už ne, už toho prosím nech, už mi adrenalin vyteče ušima!!!", Donnie přestoupí na techniku "lámání", aby v grandiozním hyperfinále potrestal záporáka opravdu krutým způsobem ... Upozorňuji na jednu scénu, která příjde relativně brzy - Donnie skočí do řeky, aby ve vodě nožem rozsekal asi 20 nepřátel ... Pro tuto scénu žít a umřít ... Okrajový, zapomenutý MEGAskvost, který všem příznivcům akčních filmů doporučuji!!! JO!! ... A ještě bych zapomněl - HUDBA, představte si, že od první minuty do posledního titulku hraje ÚŽASNÁ, dojemná, nakopávací, atmosférická a chvílemi gradující hudba, která snad nemá opakující se smyčku a celou stopáž filmu se vyvíjí!!!!! Přidává na atmosféře nejméně 20% - 40% (dle založení diváka) ... Skutečně "neskutečný" nářez .... /Shlédnuto podruhé 15.4. 2010 a naprosto stejné dojmy!!!! Ten film je prostě vyjímečný!!! Nic, co by se mu podobalo, neznám ... Donnie si to zde dává ve velkém jak jako herec, tak jako režisér ... Milostná vložka, úplný závěr filmu překvapí (poprvé jsem jej nepochopil ...) a hlavně SSSOUNDTRACK - ten film má opravdu geniální hudbu od začátku do konce, která nepoleví a jen graduje ... Úúúúžasné!!!/ () (méně) (více)

Vykuk odpad!

Uuuuuch! Koukám na to hodnocení, čtu ty komentáře a říkám si, že by krok do minulosti mohl přinést ovoce? Eeeee chyba lávky, co je tohle za srandu... nevím jak jinak to nazvat (pak by tu byly horší výrazy:))... Donieho mám fakt v úctě, ale to ještě neznamená, že požváchám kdejaký jeho počin, tuhle vymatlaninu fakt neeeeee, to je jako když méďa Pů hledá med a hold strčí ruku do vosího hnízda, protože mu někdo řekl, že vosy jsou něco podobného, jako včely a že by tam mohl být med... auuuu. ()

maldoror16

Hodně zajímavý počin a režijní debut Donnieho Yena... příběh prostý a nijak nápaditý, ale s pár fakt super momenty a celkově rozhodně neurazí (teda krom toho dění v "současnosti", který mi přišlo fakt slabý, ale naštěstí ho bylo poskrovnu)... i ta hudební stránka je zajímavá (ale přiznávám, že v půlce filmu mě začala už celkem krkat:)... Ale o co tu šlo hlavně byly fighty a ty byly vesměs špičkový a to, co tam zas Donnie předvádí... wow, no radost pohledět (jen škoda, že občas se ztrácely v chaotické zbrklosti a sem tam si až moc okatě a zbytečně vypomáhaly zrychlováním). Rozhodně stojí za to, přesto 60%. ()

tombac

Ze začátku film vypadá, že moc krásy nepobral, ale později jsem se několikrát nestačil divit, na jaký, do tohoto dne mně utajený, náser se to právě dívám. Ne že by byla Legenda o vlkovi kdovíjaký akční martial arts etalon, ale její atmosféra (lví podíl na ní má podmanivá hudba) v součinnosti se souboji, které ne vždy jsou ideálně nasnímané a v několika okamžicích zbytečně zrychlované, ale nechybí jim drsnost, průraznost, nápaditost a Donnieho typické technické prvky, mě do sebe v druhé polovině naprosto vcucli. Takže s klidem tuhle jednoduchovou storku nadhodnocuji. Takhle atmosférickou šupu jsem od Donnieho na režisérské sesli skutečně nečekal. 9/10 ()