Samaritánka

Drama / Poetický

Jižní Korea, 2004, 95 min

Ki-duk Kim

Ki-duk Kim

Natočené to bylo dobře, ale celý ten příběh mi přišel takový vcelku o ničem. Ty dvě holky byly "protřelé naivky", kterým se to jaksi vymklo z rukou. Jednání všech hlavních postav je úplně na hlavu. Těžko věřit, že by tak někdo ve skutečnosti jednal. Jistě je to film, ale v tomto případě nešlo o žánr, v nemž by se dalo nad takovými věcmi mávnout rukou.(24.11.2009)

Snad první Kim Ki-dukovo film, který ve mě nevzbudil žádné hlubší emoce ale i přesto jeho sledování bylo příjemné. Vše "šlapalo" jako hodinky a hodina a půl byla za chvilku ta tam. Je to až k nevíře, jak Pan režisér dokáže z příběhově a vizuálně nezajímavých propriet vytvořit alespoň průměrný a stravitelný film.(5.6.2009)

Z filmů od KIM Ki-duka, které jsem viděl, se mi Samaritánka líbila nejméně. Není ani obrazově poetická jako Ostrov nebo Jaro, léto, podzim, zima, a jaro, ani tak krutá a syrová jako Pobřežní hlídka. Chybělo zde něco, co by mě chytlo natolik, abych ten film více prožil, nebo ho chtěl vidět znovu. Alespoň, že téma "vykoupení" je originální. 65%(11.7.2004)

po filmoch jar, leto.. a 3-iron, ktore som hodnotil na plny pocet prichadza tentoraz hodnotenie o cosi slabsie, ale filmu to na kvalite nic neubera. aj ked sa neda povedat, ze ide o velkolepe dielo, je to film, ktory mi nieco dal. kim ki duk vsadil na totalnu citlivost a s danou latkou sa prijemne pohral, film nielen, že hra na ludske city, ale dokaze aj zaujat..tato problematika klope na dvere uz stovky rokov, preto som rad, ze sa reziser takto nebojacne pokusil dany problem ukazat aj nam. 80%(2.1.2007)

Zprvu jemně nahozená citová freska s odstíny ledabylé poetiky, jejíž morálně-etický akcent mě v této podobě spíše minul. Až jsem si říkal, že by u toho režisér mohl tentokrát zůstat. No, zůstal opět svůj, takže film má i svou brutálnější tvář a tragičtější odstín. Doporučuji méně přemýšlet a více prožívat, což ostatně u Korei není žádná novinka.(10.1.2006)

• - Podobne ako pri ostatných Kim Ki-Dukových filmoch, ani Samaritánka nezaznamenala veľký úspech doma, v Južnej Kórei. Musela najskôr získať niekoľko medzinárodných ocenení, aby sa stala vyhľadávaným festivalovým filmom. (Dr.Cilka)