Patnáctiletý Abdelkrim, zvaný Krimo, žije na pařížském předměstí, kde bydlí převážně rodiny nuzných arabských přistěhovalců. Jeho otec je ve vězení, na matku padla tíha existenčních starostí a mladík se stejně jako jeho vrstevníci poflakuje po sídlišti a nudí se. Pak se však blíž poznává s půvabnou Lydií a ta ho vezme s sebou na zkoušku Marivauxovy hry, kterou připravuje skupina mladých divadelních nadšenců ze školy. Před Krimem se otevírá dosud nepoznaný svět umění a libozvučné spisovné francouzštiny, a dokonce to vypadá, že, pokud se dokáže naučit text, sám by si mohl zahrát roli Harlekýna. Dospívající mladík se do Lydie zamiluje a divadelní role mu pomáhá hledat slova prvního vyznání. Jenže i na pařížském předměstí se střetávají dva světy, které na sebe nevraží... (oficiální text distributora)

slunicko87

Další z řady filmů o nové Francii, té bez Francouzů a francouzštiny. Esquive je plný řvaní, nepřináší nijak zajímavý děj a v divákovi zanechává maximálně mírný pocit zbytečnosti. ()

claudel

Bylo by třeba tento snímek vidět alespoň s francouzskými titulky, velmi špatně jsem všem náctiletým rozuměl. To také ovlivnilo mé celkové hodnocení, rozhodně se jedná o kvalitní snímek, pokud budu mít ještě někdy možnost jej vidět, třeba hvězdičku přidám. ()