poster

Dragon Head

 • Japonsko

  Doragon heddo

 • Japonsko

  ドラゴンヘッド

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní

Japonsko, 2003, 122 min

Režie:

Džódži Iida
 • 2Hitman3
  *****

  Vizuální postapo orgie s komornějším úvodem, děj ovšem postupně nabírá na intezitě a končí výbušným finálem. Pro fandy těchto filmů povinnost, pro ostatní jen průměrný film.(24.11.2010)

 • Lhurgoyf
  ***

  Stredoškolák Aoki sa prebúdza v zdemolovanom vozni metra. S veľkým šokom zisťuje, že všetci jeho spolužiaci a učitelia sú mŕtvi. Z posledných síl sa vypotáca von z vagóna, aby zistil, že sa nachádza v zasypanom tuneli, kde nájde nažive ustráchanú spolužiačku Seto. Nad otázkou, čo mohlo spôsobiť túto dopravnú nehodu ešte nerozmýšľa, pretože nažive sa objaví tretí človek - triedny šprt, ktorému z celej situácie ruplo v bedni a ktorý ich začne ohrozovať nožom. Po hektickom úteku z tunela všetko len začína. Aoki a Seto sa totiž ocitajú na otvorenom priestranstve, kde ich čaká nepríjemné prekvapenie. Z neba totiž "sneží" hustý biely popol, ktorým je všetko navôkol zasypané a z inak živého Tokya je vidieť len trosky a ruiny... Dragon Head je katastrofický film, s ohromnou vizuálnou stránkou. Samotné stvárnenie bezútešného postapokalyptického sveta je proste úžasné, rozhodne jedno z najlepších, čo som kedy videl. Digitálne dokreslované biele nebo, neustále padajúci popol, nekonečné pláne ničoho, rozbité sutiny ulíc a zombíkoidný ľudia - to vytvára parádnu "úchylnú" japonskú atmosféru. To, čo filim zráža do jeho priemeru je jeho nulový dej. Postavy vpodstate len chodia z jedného miesta na druhé, neustále plačú, sú zo svojho údelu doslova zdrvené a pokladajú si filozofické otázky ako "Kto som?", "Čo tu robím?" "Prečo som prežil?" - takmer ako z každého druhého anime. Veleúspešnú mangu, podľa ktorej snímok vznikol, by som si veľmi rád prečítal, ale samotný film, ktorý je naviac strašne dlhý, bohužiaľ často skĺzava do nudy.(19.5.2005)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $8,629,298(6.8.2010)

 • Craylo
  *

  Trochu mi to připomnělo Alenku v říši divů. Hlavní hrdinové pořád procházejí různými rádoby-nebezpečími, ze kterých vždycky nějak vyváznou, což divák odtuší, vzhledem k dvouhodinové stopáži. Post apokalytpické prostředí je tak infantilní, jako by ho vymýšlel školák čtvrté třídy. Příběh je naznačen policistou-geologem amatérem, kterému byste ani nevěřili nos mezi očima, natož spráné pochopení reality. Přibližně hodinu z celého filmu zabírá brekot hlavních hrdinů, což je nejspíš důvod, proč jsem jim přál brzkou smrt, druhou hodinu mlácení a kopání do libovolných věcí okolo sebe. Na druhou stranu, když po půlhodině počátečního usedavého plakání vyšli z tunelu, naskytl se báječný pohled na postapokalyptickou zemi, který skutečně ohromil. Kdyby se dávaly Oskary za dokonalý ustrašený pohled po dlouhé hodiny pilovaný před zrcadlem, Aoki by to určitě vyhrál.(5.9.2013)

 • Cedr
  ***

  Od této adaptace perfektní mangy (tj. japonského komiksu, což asi stejně víte, když čtete komentář k tomuto filmu :) ) jsem čekal trochu víc. Je jasné, že veškerý děj nešlo ve filmu přesně slovo od slova zpracovat a samozřejmě to asi ani nebyl úmysl. Problém je v tom, že takto okleštěný a docela dost překopaný příběh toho nemá moc říct. Každopádně efekty a postapokalyptická atmosféra stojí za to. Pokud máte tu možnost a chuť, tak si radši předčtěte předlohu. Film totiž docela nudí.(3.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace