poster

Trucky na ledě (TV pořad)

 • Česko

  Ledová jízda

 • Česko

  Ledové kamiony

 • USA

  Ice Road Truckers

 • Slovensko

  Ice Road Truckers

Dokumentární / Reality-TV

USA, 2007, 46 min

Účinkují:

Thom Beers
(další profese)
 • Queendom
  **

  Asi na to nejsem dost chlap, dost amík, dost kamioňák, dost nevim co eště. Soudě ale podle komentářů jsem chytla nějakej mimořádně nudnej a ukecanej díl, kterej dokumentaristiku připomínal jen stěží, poněvadž tam ti truckeři seděli v knajpě u stolu s kafem a nějakej tlachal s nima rozebíral pár ani ne minutovejch záběrů, zřejmě pocházejících z toho, z čeho se tady všichni rozplývaj.(20.10.2010)

 • silak_xup
  ****

  Než jsem na to náhodou narazil, vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Ti truckeři jsou fakt frajeři, o tom žádná. Já, jakožto klasickej Pražák jezdící Jeepem na machra zásadně po asfaltu jen čumím, jak ty vylízanci jezdí s 20ti tunovejma nákladama po ledu. Já mám velký auto protože mám fakt hodně malinký pínis, tak si to kompenzuju, ale oni s těma 800x většíma a 2500x těžšíma autama jezděj prostě vole po ledu. Nazdar. Tak jako tak je ten reality dokument časem dost stereotypní, vlastně se to pořád opakuje dokola, ale je to fakt úlet.(11.1.2018)

 • Big Bear
  ***

  Tenhle seroš je pro milovníky počítačových simulátorů Extreme Truck Simulator nutnost! Dokonce si máte možnost zkouknou některé z tras co si hráč projíždí po zamrzlých řekách a jezerech. Řídit těžký truck s často hodně drahým nákladem stovky mil je dřina sama o sobě. Jezdit s ním v arktické zimě, to je ještě o level dál, ale jezdit s ním místy, kam se dá jet jenom v zimě, protože např. zbytek roku jsou to neprostupné bažiny, to už je psycho... Divák s údivem zjišťuje, kde všude ve Státech žijí lidé. Nedokážu si představit, že se vám někde v divočině stovky mil od civilizace cosi podělá pod kapotou a venku je - 25 stupňů... Ano jsou vysílačky, mobily, pomoci se člověk dovolá, ale přesto... Já bych to nedělal. Když jsem viděl jak borec s kamiónem naloženým bagrem jede jako první zamrzlou trasu přes jezero za noci a ve vánici s kladivem na klíně kdyby se tahač probořil do ledu aby se včas vysekal z okýnka.... Brrr... Klobouk dolů před těmito chlápky. No a milovníci amerických tahačů se mohou popást očima na všech těch Macích, Kenworthech, Peterbiltech, Freightlinerech ad... * * *(16.10.2013)

 • elCarda
  odpad!

  Tak nevim jestli jsem videl jenom ty horsi dily, a nebo je celej serial tak spatnej. V zadnem pripade mi neprijde jako dokumentarni. Vetsina je tak do oci bijici vymyslenost, ze to musi byt zrejme snad kazdemu. Snaha o umele vyvolani napeti je tak ocividne podbizive az to ve me budilo nehynouci odpor. Skoda slov to dale rozvijet.(18.1.2011)

 • Zeck
  ****

  Filmaři doprovází různé řidiče, různé náklady. Příroda je drsná a dost často se stane nehoda. Dokument zajímavý tři díly, pak se to bohužel okouká. Aljaští truckeři dostávají peníze až když dovezou svůj náklad, proto jakékoliv zdržení znamená ztrátu peněz a oni rozhoně spěchají, tím vytváří zajímavé situace. Hodně také záleží na řidiči, kterého sledujeme, pokud je to solidní pětadvacítka s copama, pak se zážitek ze sledování zvedne o sto procent. Zhlédnuto na Viasat History. 70%(22.7.2010)

 • - V pořadu zmiňovaný důl Diavik je největší kanadský diamantový důl, leží přibližně 300 km od Yellowknife, hlavního města Severozápadních teritorií. (Rill)

 • - Teploty klesaly až k 50 stupňům pod bod mrazu, všude byly hromady sněhu a často řádila vánice. Cesta skupinky odvážných řidičů se dá bez nadsázky nazvat pekelným výletem. Stokrát denně byli v ohrožení života, stokrát denně museli bleskurychle reagovat, aby vůbec mohli pokračovat. K umrznutí přitom stačí jen minutový pobyt ve vodě. (konvax)