Trucky na ledě (TV pořad)

• Česko

USA, 2007, 46 min

Účinkují:

Thom Beers
  • Queendom

Asi na to nejsem dost chlap, dost amík, dost kamioňák, dost nevim co eště. Soudě ale podle komentářů jsem chytla nějakej mimořádně nudnej a ukecanej díl, kterej dokumentaristiku připomínal jen stěží, poněvadž tam ti truckeři seděli v knajpě u stolu s kafem a nějakej tlachal s nima rozebíral pár ani ne minutovejch záběrů, zřejmě pocházejících z toho, z čeho se tady všichni rozplývaj.(20.10.2010)

Než jsem na to náhodou narazil, vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Ti truckeři jsou fakt frajeři, o tom žádná. Já, jakožto klasickej Pražák jezdící Jeepem na machra zásadně po asfaltu jen čumím, jak ty vylízanci jezdí s 20ti tunovejma nákladama po ledu. Já mám velký auto protože mám fakt hodně malinký pínis, tak si to kompenzuju, ale oni s těma 800x většíma a 2500x těžšíma autama jezděj prostě vole po ledu. Nazdar. Tak jako tak je ten reality dokument časem dost stereotypní, vlastně se to pořád opakuje dokola, ale je to fakt úlet.(11.1.2018)

Tenhle seroš je pro milovníky počítačových simulátorů Extreme Truck Simulator nutnost! Dokonce si máte možnost zkouknou některé z tras co si hráč projíždí po zamrzlých řekách a jezerech. Řídit těžký truck s často hodně drahým nákladem stovky mil je dřina sama o sobě. Jezdit s ním v arktické zimě, to je ještě o level dál, ale jezdit s ním místy, kam se dá jet jenom v zimě, protože např. zbytek roku jsou to neprostupné bažiny, to už je psycho... Divák s údivem zjišťuje, kde všude ve Státech žijí lidé. Nedokážu si představit, že se vám někde v divočině stovky mil od civilizace cosi podělá pod kapotou a venku je - 25 stupňů... Ano jsou vysílačky, mobily, pomoci se člověk dovolá, ale přesto... Já bych to nedělal. Když jsem viděl jak borec s kamiónem naloženým bagrem jede jako první zamrzlou trasu přes jezero za noci a ve vánici s kladivem na klíně kdyby se tahač probořil do ledu aby se včas vysekal z okýnka.... Brrr... Klobouk dolů před těmito chlápky. No a milovníci amerických tahačů se mohou popást očima na všech těch Macích, Kenworthech, Peterbiltech, Freightlinerech ad... * * *(16.10.2013)

• elCarda

Tak nevim jestli jsem videl jenom ty horsi dily, a nebo je celej serial tak spatnej. V zadnem pripade mi neprijde jako dokumentarni. Vetsina je tak do oci bijici vymyslenost, ze to musi byt zrejme snad kazdemu. Snaha o umele vyvolani napeti je tak ocividne podbizive az to ve me budilo nehynouci odpor. Skoda slov to dale rozvijet.(18.1.2011)

Filmaři doprovází různé řidiče, různé náklady. Příroda je drsná a dost často se stane nehoda. Dokument zajímavý tři díly, pak se to bohužel okouká. Aljaští truckeři dostávají peníze až když dovezou svůj náklad, proto jakékoliv zdržení znamená ztrátu peněz a oni rozhoně spěchají, tím vytváří zajímavé situace. Hodně také záleží na řidiči, kterého sledujeme, pokud je to solidní pětadvacítka s copama, pak se zážitek ze sledování zvedne o sto procent. Zhlédnuto na Viasat History. 70%(22.7.2010)

• - V pořadu zmiňovaný důl Diavik je největší kanadský diamantový důl, leží přibližně 300 km od Yellowknife, hlavního města Severozápadních teritorií. (Rill)

• - Teploty klesaly až k 50 stupňům pod bod mrazu, všude byly hromady sněhu a často řádila vánice. Cesta skupinky odvážných řidičů se dá bez nadsázky nazvat pekelným výletem. Stokrát denně byli v ohrožení života, stokrát denně museli bleskurychle reagovat, aby vůbec mohli pokračovat. K umrznutí přitom stačí jen minutový pobyt ve vodě. (konvax)