Vynález

• USA Primer

Čtyři přátelé/vynálezci amatéři sestavili po nocích a o víkendech v garáži jednoho z nich cosi, čemu ani jeden z nich nerozumí. Tenhle stroj už není jen obyčejný vyhledávač a kontrolor chyb, je v něm něco navíc. Něco, co žije samo, a dokáže cokoliv… (oficiální text distributora)

WillBlake

Není to tak vybroušené jako Upstream Color (Primer stál jen 7000 dolarů), ale ani tady se nezapře Carruthův nadpozemský talent. Nemyslím si, že jsem tenhle film úplně pochopil, ale zároveň si nemyslím, že není nepochopitelný. Všechno dává perfektní smysl - tedy pokud jste, stejně jako Shane Carruth, člověk s více mozky. ()

Mimomisu

Souhlasim s Isherwoodem, jit trochu naproti divakovi by neskodilo. Stejne tak jsem na to nemusel koukat jen jednim okem, to se tady rozhodne nevyplaci a i kdyz jsem to asi relativne pobral, samotna forma a scenar si opravdu vyzaduji hodne pozornosti. Coz nevim, jestli je uplne zabava. Dokazal bych si predstavit hollywoodsky remake, lepe napsany, zpracovany i zahrany a hlavne vstricnejsi, protoze by si to ten namet zaslouzil. P.S.: https://www.youtube.com/watch?v=tUzy-xPf0MI treba tohle pomuze na vysvetleni ()

C0r0ner

Občas se stane, že z nuly (tentokrát neuvěřitelných 7000 dolarů) vytěží autoři maximum. Na Vynález jsem přišel náhodou a nemohl jsem uvěřit, jak málo je potřeba k natočení špičkového filmu. Vlastně jenom pořádný scénář. Škoda, že z toho tak čišela amatérskost, protože jinak to bylo parádní cestování v čase, přesně takové, jak ho mám rád. 90% ()

FlyBoy

Masovo nedivácke cestovanie časom produkujúce (rôzne motivované) kópie svojich cestovateľov a zároveň nespočetné množstvo (rôzne vyložiteľného) metafyzikálneho vystrájania? Nekompromisná negácia časopriestoru a renomovaných teleportačných praktík, trúfalé porušovanie pravidiel vlastného fikčného sveta (mobil) a jeho lišiacke poprevracanie (Granger) či prísne zatajovanie kľúčových infomácii na úkor dočasného uspokojenia a ich následné využitie v prospech záverečného twistovania s dlhodobým efektom? Carruth-samouk, frivoľnosť a vášeň? Áno prosím, môžem kedykoľvek… ()

lakikaki

Sakramentsky dobré komorné sci–fi, v ktorom nie je nič ukázané, v ktorom sa o všetkom iba rozpráva a ktoré predovšetkým nemá potrebu urážať divákovu inteligenciu zbytočným vysvetľovaním, namiesto toho mu radšej kladie prekážky k pochopeniu príbehu a vyzýva ho k intenzívnej mozgovej aktivite. Hollywood pwned. Piata hviezdička je z mojej strany síce trochu neistá, ale veľmi rád sa k nej prikloním už len kvôli Shanovi Carruthovi. Jeden(!!!) človek, ktorý film (vynikajúco) napísal, produkoval, (skvelo) zrežíroval, zostrihal, zložil k nemu (veľmi fajn) hudbu, vybavil ho zvukom a ešte si v ňom (veľmi slušne) zahral hlavnú úlohu, a to všetko so smiešnymi 7000 dolármi vo vrecku. Filmový poloboh. [91%] ()

• Film byl z velké části natáčen přímo v domě režiséra Snanea Carrutha. (Pitrsss)
  • Snahe Carruth, který je rovněž autorem scénáře, se při jeho tvorbě maximálně soustředil na reálné vyznění dialogů, protože mu vadí, jak umělé rozhovory ve většině filmů jsou. (Pitrsss)
  • Jedna zo scén, ktorá sa nedostala do finálnej verzie filmu, ukázala, že bol Abe (David Sullivan) diabetikom. Záber, ktorý ukázal, ako si odskočí behom konverzácie, pretože si potreboval vpichnúť inzulínovú injekciu, mal preukázať, že okolnosti prinútili Abea stať sa starostlivým a metodickým. (Madsbender)