Reklama

Reklama

Hurá na to!

  • Česko Ten náš zapadákov (více)
Trailer

Obsahy(1)

Tim Dunphy byl obyčejný teenager ze zapadákova, který se rád poflakoval s kamarády a problémy u něj byly na denním pořádku. Když ale po jednom šíleném mejdanu naboural do policejního auta, šlo opravdu do tuhého. Díky známému sice Tim neskončil ve vězení, ale na místě daleko horším - v internátní škole! V posledním roce byl středoškolák Tim, kluk z malého města, najednou jako ryba na suchu - mezi děti boháčů přišel s věcmi v báglu a cítil se jako absolutní outsider. Tato škola s hloupými pravidly vypadala jako peklo na Zemi. Spolužáci chtěli nového chlapce odnikud šikanovat, ale to neznali Tima! Ten si nenechá nic líbit a ještě ze situace vytěží. Zanedlouho má svou partu a dokonce chodí s nejhezčí dívkou ve škole! I když internát připadal Timovi nejdříve jako nejhorší díra, sám zjistí, že svět má daleko větší rozměry, a že musí o své místo v něm bojovat. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Maverick 

všechny recenze uživatele

Film prakticky o ničem. Hulení, chlast, pařba, hulení, chlast, pařba. Nicméně když jde o hulení tak je to vždycky super. Takže ta pětka je za dobrý hlášky, pytle trávy a dlouhý špeky. Překvapilo mě že kromě toho prvního napomenutí ve filmu nebylo žádné hulící ponaučení typu hulení je špatný, které v takových snímcích obvykle bývá. ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Já tenhle fim prostě žeru. Je to krásný obyčejný příběh o studentovi, který prožívá klasické mladické slasti a strasti. Kamarádi, chlast, hulení, škola, láska, vztah k bratrovi a hlavně vztah k otci, který ten film povyšuje mnohem víš, než jen na tupou komedii bratří Farrellyů. Otec v podání Aleca Baldwina je neuvěřitelně opravdový a lidský se vším všudy. Atmosféra doby z filmu přímo teče a člověk se opravdu cítí, jako by tam s těma "grázlíkama" byl. A Amy Smart je kouzelná. Prostě parádní komedie, která je ale ze života a proto neni pouze prostoduše vtipná, ale oběvují se v ní i velice smutné a dojemné okamžiky! Skvělé! ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Hodně příjemné a především hodně kvalitní komediální drama. Přesně díky tomuto druhu filmů jsem nucen přemýšlet o tom, jaké by to bylo, kdybych žil ve Spojených státech a jaký by asi byl můj život amerického studenta. Určitě by to bylo zajímavé, ale tohle asi už nikdy nezjistím. Velice zajímavou hlavní postavou je zde středoškolák Tim, jehož svět se skládá jen z bratra na invalidním vozíku, otce trávícího volný čas buď s kamarády při partičce karet nebo v trenkách s pivem v ruce před televizí, a z partičky kamarádů, se kterými pije alkohol, hulí trávu, a jen tak zabíjí volný čas. A teď si představte, že se tenhle člověk dostane do vybrané internátní školy daleko od domova. Je to hodně zajímavý námět, který mě zaujal natolik, že jsem si neváhal tento film opatřit na originální VHS. Avšak nemohu se zbavit dojmu, jako by se film snažil tak trochu kopírovat seriál Zlatá sedmdesátá, protože je zde několik až příliš nápadných podobností. Především se děj odehrává v 70. letech v maloměstě. A navíc partička kolem hlavního hrdiny se schází mimo jiné také na místní vodárenské věži. A samozřejmě i tato partička ráda hulí trávu. Je to sice jen několik málo podobností, ale prostě jsem si nemohl pomoct, přišlo mi to hodně povědomé. Což ale nic nemění na tom, že film jako takový považuji za velmi zdařilý, je to taková zajímavá sonda do života jednoho mladíka a jeho přátel a rodiny. A oceňuji také fakt, že se nejedná jen o jakousi obyčejnou teenage komedii, ale že film chvílemi dokáže i zvážnit, zkrátka že to není čistá komedie. Tenhle film se zkrátka povedl, Shawn Hatosy zahrál perfektně a v poslední době si tohoto herce všímám stále více, po filmech Bezcenný syn a Vzdálení blízcí, kde rovněž hrál perfektně, jsem se rád seznámil s jeho mladším projektem. Nebudu to natahovat, rád jsem tomuto filmu věnoval svůj čas a neváhám ho označit za vynikající, vidím to na 90%, tedy něco mezi čtyřmi a pěti hvězdami, časem si to možná rozmyslím a dám těch hvězd pět, nyní to však vidím spíše na čtyři. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Celkem dobrá komedie, ale na muj vkus až moc oldschoolově natočený a málo zábavný, což je celkem divný, když se na tom podíleli bratři Farrellyové, který maj na kontě několik komediálních masakrů, ale už je to tak, nicméně jako takovej pohodovej film s prvky teenagerský komedie to nebylo špatný a Alec Baldwin jako fotřík, co se valí ve spodkách u TV je prostě drsnej ()

cross 

všechny recenze uživatele

V podstatě ničím vyjmečný a přece pozoruhodný film. Skvěle zapadá mezi podobně laděné filmy vyprávějící o studentské lásce, zařazené do "huličského" období 70. let. Občas je hodně vtipný, občas trochu nezáživný - ve výsledku však jde o velmi odlehčenou podívanou, která vyvodí spíše úsměv na rtech a i hodnocení tři * berte z jejich mezních hodnot. A čím že je Zapadákov tak pozoruhodný? Hlavně tím, že je v podstatě normální! A to není žádná samozřejmost - především, když zjistíte, že scénář napsali bratři Farrellyové... ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama