poster

Hurá na to!

 • Česko

  Ten náš zapadákov

 • USA

  Outside Providence

 • Slovensko

  Hurá na to!

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1999, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cor-Angar
  *****

  Tohle pro mě bylo celkem velký překvapení. Hlavně proto, že jak plakát, tak český název, a koneckonců i jména scénáristů jsou celkem zavádějící. Ne že by vůbec nešlo o komedii, vtipných momentů a hlavně některých opravdu perfektních hlášek tam je několik, ale zároveň má tenhle film i zajímavej přesah, kdy je najednou filmem úžasně lidským. Moc podobností mezi filmy sice není, ale právě tím přesahem mi Hurá na to! trochu připomnělo Nádherný holky. Oba filmy se tváří obyčejně, ale je v nich mnohem víc. Aspoň já je tak vidím. Takže za to u mě rozhodně velký plus. Jinak musím pochválit herce - Amy Smart jako vždy nádherná, Shawna Hatosy jsem konečně viděl ve výraznější roli (a vůbec nebyl špatný), ale nejvíc zaujali Jon Abrahams a Alec Baldwin. První se skvěle staral o komediální prvky, to byla prostě geniální postava:) A druhý v roli otce naopak přidal trochu toho vážnějšího tónu. Pro mě jedna z jeho nejlepších rolí. Čistých 5* to asi není, ale za ten příjemný pocit během celýho filmu trochu přidám, řekl bych že si to zaslouží.(5.6.2013)

 • Shit
  ***

  Celkem dobrá komedie, ale na muj vkus až moc oldschoolově natočený a málo zábavný, což je celkem divný, když se na tom podíleli bratři Farrellyové, který maj na kontě několik komediálních masakrů, ale už je to tak, nicméně jako takovej pohodovej film s prvky teenagerský komedie to nebylo špatný a Alec Baldwin jako fotřík, co se valí ve spodkách u TV je prostě drsnej(25.8.2008)

 • Boogeyman
  *****

  Já tenhle fim prostě žeru. Je to krásný obyčejný příběh o studentovi, který prožívá klasické mladické slasti a strasti. Kamarádi, chlast, hulení, škola, láska, vztah k bratrovi a hlavně vztah k otci, který ten film povyšuje mnohem víš, než jen na tupou komedii bratří Farrellyů. Otec v podání Aleca Baldwina je neuvěřitelně opravdový a lidský se vším všudy. Atmosféra doby z filmu přímo teče a člověk se opravdu cítí, jako by tam s těma "grázlíkama" byl. A Amy Smart je kouzelná. Prostě parádní komedie, která je ale ze života a proto neni pouze prostoduše vtipná, ale oběvují se v ní i velice smutné a dojemné okamžiky! Skvělé!(30.3.2006)

 • freddy
  ****

  Hodně příjemné a především hodně kvalitní komediální drama. Přesně díky tomuto druhu filmů jsem nucen přemýšlet o tom, jaké by to bylo, kdybych žil ve Spojených státech a jaký by asi byl můj život amerického studenta. Určitě by to bylo zajímavé, ale tohle asi už nikdy nezjistím. Velice zajímavou hlavní postavou je zde středoškolák Tim, jehož svět se skládá jen z bratra na invalidním vozíku, otce trávícího volný čas buď s kamarády při partičce karet nebo v trenkách s pivem v ruce před televizí, a z partičky kamarádů, se kterými pije alkohol, hulí trávu, a jen tak zabíjí volný čas. A teď si představte, že se tenhle člověk dostane do vybrané internátní školy daleko od domova. Je to hodně zajímavý námět, který mě zaujal natolik, že jsem si neváhal tento film opatřit na originální VHS. Avšak nemohu se zbavit dojmu, jako by se film snažil tak trochu kopírovat seriál Zlatá sedmdesátá, protože je zde několik až příliš nápadných podobností. Především se děj odehrává v 70. letech v maloměstě. A navíc partička kolem hlavního hrdiny se schází mimo jiné také na místní vodárenské věži. A samozřejmě i tato partička ráda hulí trávu. Je to sice jen několik málo podobností, ale prostě jsem si nemohl pomoct, přišlo mi to hodně povědomé. Což ale nic nemění na tom, že film jako takový považuji za velmi zdařilý, je to taková zajímavá sonda do života jednoho mladíka a jeho přátel a rodiny. A oceňuji také fakt, že se nejedná jen o jakousi obyčejnou teenage komedii, ale že film chvílemi dokáže i zvážnit, zkrátka že to není čistá komedie. Tenhle film se zkrátka povedl, Shawn Hatosy zahrál perfektně a v poslední době si tohoto herce všímám stále více, po filmech Bezcenný syn a Vzdálení blízcí, kde rovněž hrál perfektně, jsem se rád seznámil s jeho mladším projektem. Nebudu to natahovat, rád jsem tomuto filmu věnoval svůj čas a neváhám ho označit za vynikající, vidím to na 90%, tedy něco mezi čtyřmi a pěti hvězdami, časem si to možná rozmyslím a dám těch hvězd pět, nyní to však vidím spíše na čtyři.(3.6.2010)

 • Maverick
  *****

  Film prakticky o ničem. Hulení, chlast, pařba, hulení, chlast, pařba. Nicméně když jde o hulení tak je to vždycky super. Takže ta pětka je za dobrý hlášky, pytle trávy a dlouhý špeky. Překvapilo mě že kromě toho prvního napomenutí ve filmu nebylo žádné hulící ponaučení typu hulení je špatný, které v takových snímcích obvykle bývá.(28.10.2003)