Reklama

Reklama

Zabij systém

  • Jižní Korea Sungnyangpali sonyeoui jaerim (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Virtuální svět. Nová realita. Systém, který řídí myšlenky a programuje emoce. Jednou do něj vkročíš a nemůžeš ven. Nemůžeš utéct, nemůžeš se vzbudit. Aby ses zachránil, musíš zabít. Zabít systém! (oficiální text distributora)

Recenze (24)

Adrian 

všechny recenze uživatele

V Cinepure číslo 38 (marec/brezen - 2005) bol krátky článok venovaný následujúcemu fenoménu - počítačové hry čoraz viac preberajú filmové syžety a špecifickú výstavbu príbehu vlastnú filmovým rozprávaniam. Článok bol zakončený otázkou, či filmový priemysel zareaguje a do svojej štruktúry zakomponuje postupy používané počítačovými hrami. A práve Resurrection of the Little Match Girl je na túto otázku najlepšou odpoveďou. Film doslova stiera hranice medzi týmito dvoma médiami, čím zároveň dochádza k splývaniu aj toho, čo je simulácia a čo reailta. Tým sa zároveň natíska otázka, nakoľko vlastne hranica medzi týmito dvoma existenciami jestvuje. Navyše, ako to už pri juhokórejských filmoch posledného obdobia býva zvykom, film sa nezastavuje iba pri fúzii dvoch iluzórnych platforiem, ale ide ďalej - neuveriteľne atmosférické, videoklipové sekvencie zaangažujú naše city, pričom mysli sú postupne podsúvané aj otázky kriticky sociálno-spoločenského charaktkeru. Btw, do sveta tejto nereálnej reality nás vovádza už úvodná sekvencia, ktorá je nielen nádherne snovou upomienkou na spôsoby narácie nemých filmov, ale ako premisa príbehu odkazuje aj na rozprávku od H. Ch. Andersena "The Little Matchgirl" - o dievčati, ktoré si na živobytie zarába predajom zápaliek, ale kedže ich od nej nikto nechce kúpiť (kto by už dnes kupoval niečo - svetlo!!!, keď ho má takmer všade a zadarmo), tak zomiera na podchladenie a hlad počas zimnej noci. ()

molotov 

všechny recenze uživatele

Tady je dost těžký něco napsat. Příběh se snaží být filozofický, ale v první řadě jde o vizuální akční jízdu. Triky mají poměrně proměnlivou úroveň, stejně jako herecké výkony. Některé pasáže dokáží strnout, u jiných si říkáte pane bože. Celé to působí hodně nabušeně, ale musíte mít otevřenou myslu a filmu pomáhat, protože když se nebudete snažit i vy, tak se vám to snadno může zdát jako úplná kravina. ()

Reklama

Vavča 

všechny recenze uživatele

Žánrová směs a ulítlost kombinující Matrix, filmy Mamoru Oshiho, akce je někdy značně přestřelená, ale efektní, občas zajímavé vizuální nápady a bojové sekvence. Celkově se mi líbí ten přístup, nápad použít estetiku pc her, akční scifi, kde pokud chcete se můžete vyžít v rámci nadstavby interpretací různých sociálních jevů typických pro korejskou společnost, jako role církve, pracovní náplň života a volného času atd. Ale i kdyby jste na tento přístup rezignovali pořád Vám garantuji, že se budete u této neobvykle zpracované akční jednohubky bavit, ačkoliv je zde příliš mnoh wire-fu a výpadků tempa, stejně to stojí za to. Pro studenty a příznivce asijské kinematografie jasná volba, komu se líbil Sucker Punch, mohl by si rochnit i tady. A příběh Vám vyzrazovat nebudu, však si ho dáte dohromady sami! :) ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Zapalovač fuč a holka asi taky// Zapalovač fuč - lehce nabyl lehce pozbyl// Nechci už takhle dál žít//. Nechci už film o prodavačce zapalovačů víckrát vidět! Hoci možno to tak s ľudstvom dopadne: systém sa zavraždí potom, čo sa všetci totálne zmagoria z počítačových hier. Komentár som načal upraveným citátom z piesne Visacího zámku, kde sa spieva o zapaľovačoch, ktorých predajom film začína. Ukončím ho teda ďalším, tentoraz z dielne skupiny Karpina, kde sa spieva o makrele a bublinkách, ktorými sa film završuje: Smrdela holka, smrdela// smrdela ako makrela je jé// smrdela ako sardinky a vypúšťala bublinky. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tohle šlo lehce mimo mě. Scénárista určitě měl zajímavou myšlenku přiblížení, spojení a nebo dokonce prolnutí světa počítačového a skutečného, ale použil tak nešikovné nástroje a pomůcky, že film pouze může plakat nad tím co se z něj stalo. Najde se (opět jako v případě např. eXistenZ) hodně zastánců tohoto filmu, které přes všechnu tu nepovedenost (a nebo právě díky ní) prohlédli filozofii filmu a považují ho za něco víc... K tomu jim gratuluji, ale mě prokouknutí moc nestačí a hlavně myšlenka ať je sebelepší prostě nestačí. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama