Intolerance

Animovaný / Komedie / Sci-Fi / Krátkometrážní

Velká Británie, 2000, 11 min

Phil Mulloy

ZDE: http://video.google.com/videosearch?q=mulloy&emb=0&aq=f#(20.9.2008)

Existuje planeta Zog, na ktorej žijú ľudia ako my. Majú radi jedlo, sex, alkohol, slavia vianoce, ježíška, veria v boha. Všetk "ľudské" potreby vykonávajú rovnako ako my. Jediný rozdiel je v tom, že miesto hlavy majú pohlavný orgán a naopak. Pôvodne neškodný edukatívny film o planete Zog, ktorý sa začne vysielať na Zemi, postupne zdvíha v dave vlnu pohoršenia, nenávisti, zloby pomaly ústiacej do násilia a nevraživosti voči jej občanom. Mulloy dokonale reflektuje krátkozrakosť a povrchnosť dnešnej spoločnosti (xenofóbia, antisemitizmus) aj zo všetkými jej predsudkami. "Odsudzujem ťa, preto aký si" sa s pribúdajúcimi minútami mení na "odsudzujem ťa, lebo si".(27.11.2006)

Mulloy je predovšetkým o názore a kontroverzii. Cez triviálnu animáciu tentokrát formou príbehu sprostredkuje geniálne posolstvo o ľudskosti a tolerancii.(11.4.2008)

Okie, závěrečná pointa o tom, jaká jsme banda netolerantních bastardů má sice něco do sebe, ale to bohužel nevynuluje jistou prvoplánovou křeč v podobě humanoidního druhu, který má místo hlav genitálie a místo genitálií hlavy. Nemám nic proti tomu, že má tenhle druh mozek v levém varleti, ale jednoduše to působí jako nepropracovaný nápad po desátém pivu, ke kterému někdo přilepil papundeklové myšlenky a "poselství".(18.12.2014)

uff . . . výborný nápad . . . drsný animák;(20.9.2008)

Phil Mulloy je Sigmund Freud animácie!:) V jeho dielach sa to len tak hemží sexom a falickými symbolmi. Za svojskými originálno- kontroverznými zobrazeniami sa skrýva inteligentná a poväčšine aj vtipná latentná kritika súčastnej spoločnosti, ktorej chýba tolerancia a všeobecná akceptácia rozdielov medzi ľuďmi. Po formálnej stránke sa v Intolerance nedočkáme žiadneho prekvapenia, autor svoj trademark nezmenil- elementárna čierno-biela animácia. Je jasné, že u Mulloya hrá prím obsah a nie forma a jeho kraťasy okrem toho že pobavia, nútia aj k zamysleniu...Výborné dielko!(2.3.2008)

Výborný nápad a vpravdu skvělé ztvárnění. Asi tak by nás mohla vidět nějaká mimozemská rasa.(12.2.2011)

Muži, ktorý majú namiesto hlavy penis a ženy, ktoré majú namiesto hlavy vagínu. Podobnosť z ľudskou rasou je do oči bijúca a to všetko v nadmierne pútavom a symbolicky perverznom prevedení Phila Mulloya. Rozhodne stojí za to si to pozrieť, pretože aj napriek explicitnosti je to animák, ktorý v sebe nesie hlboké ľudské posolstvo. A jeho podobenstvá sú prezentované - dajme tomu bez servítky. Nezvyčajný a netradičný autorský počin.(9.3.2011)